Dostępna przestrzeń dla iPhone'a: ​​znacząca różnica między iTunes a iPhone'em


13

Próbuję zaktualizować iPhone'a mojej żony z iOS 7 (.xx) do wersji 8 (najnowszej). Próbowałem przez iTunes, ponieważ iPhone twierdzi, że dostępne jest tylko około 300 MB. iTunes pokazuje około 7 GB jako dostępnego miejsca. Ale kiedy uderzę w aktualizację, narzeka, że ​​co najmniej 770 MB powinno być dostępne, a nie jest.

Czy to znany problem, w którym iTunes zgłasza większą dostępną przestrzeń niż iOS? Czytałem o problemie z „innym” miejscem na dysku, ale chodzi o „wolne” miejsce.

Czy istnieje również sposób na odzyskanie tej „wolnej” przestrzeni?

To jest iPhone 5S, najnowszy iTunes (12.0.1.26) na OSX Yosemite (10.10.1)

iPhone:

iTunes:

iTunes

Odpowiedzi:


2

Też miałem ten sam problem. Mój iPhone 6 pokazywał wolną pamięć na mniej niż 200 MB, a iTunes pokazywał ponad 5,6 GB.

Aby rozwiązać ten problem: przejdź do urządzenia (iPhone) i przejdź do ustawień, iTunes i App Store, kliknij swój Apple ID i wybierz Wyloguj się. Wróć i zaloguj się ponownie. Jest to o wiele prostsze niż przywracanie kopii zapasowej.


Miałem odwrotny problem: iPhone pokazał kilka GiB wolnej przestrzeni, podczas gdy iTunes twierdził, że jest już pełny (i nie zsynchronizował wszystkich plików MP3 ze wszystkich albumów). Wylogowanie z iCloud i ponowne zalogowanie rzeczywiście pomogło!
hans_meine

Powodem tego jest to, że Twoja muzyka iTunes zostanie usunięta po wylogowaniu. Po ponownym zalogowaniu nie będziesz mieć żadnej muzyki dodanej do list odtwarzania. Będzie nadal istniał, ale nie w telefonie, więc pamiętaj o tym.
kakubei

Nie działało dla mnie.
RoG

1

Czy używasz iTunes Match? Jeśli tak, wyłącz go. Wszystkie lokalnie buforowane pliki zostaną usunięte. iTunes nie widzi dopasowanej pobranej muzyki, a jedynie to, co jest skonfigurowane do synchronizacji. Myślę, że dlatego widzisz różnicę w użytkowaniu telefonu i iTunes.


1
Dzięki za odpowiedzi. Nie używa dopasowania iTunes, nie jest włączone.
Nivas

1

Aby usunąć przestrzeń „ducha” z urządzeń iOS, najpierw wykonaj kopię zapasową urządzenia na iCloud [w pełni], a następnie wyczyść urządzenie i przywróć z ostatniej kopii zapasowej.

iCloud nie tworzy kopii zapasowej żadnej z „duchów” i dlatego też jej nie przywraca.


0

Może się tak zdarzyć, jeśli niedawno usunąłeś kilka zdjęć ze swojego telefonu. Często po usunięciu dużej ilości zdjęć z aplikacji Zdjęcia rzeczywista ilość wolnego miejsca nie jest wyświetlana i pokazuje mniejszą ilość dostępnego miejsca niż faktycznie masz. Być może, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, możesz „mocno zrestartować / zresetować” swój telefon. To niczego nie usunie. Aby przeprowadzić twardy restart, należy przytrzymać przycisk zasilania i przycisk home, aż telefon wyłączy się, a następnie wyświetli logo jabłka. Jeśli to nie zadziała, istnieje świetna aplikacja Mac o nazwie PhoneClean, która usuwa z pamięci kilka plików pamięci podręcznej i podobnych plików, zwalniając dużo miejsca. Za pierwszym razem dostałem aż 700 MB wolnego miejsca na iPadzie 16 GB z tej aplikacji, więc spróbuj.


Odwiedź centrum pomocy dotyczące autopromocji i upewnij się, że ujawniasz, czy jesteś powiązany z produktem.
grg

0

Możesz wypróbować aplikację PhoneExpander innej firmy na komputery Mac . Może to wyczyścić pamięć podręczną telefonu iPhone i zwolnić miejsce.


0

Dołącz do Apple w wersji beta, a będziesz mógł uzyskać ładniejsze aktualizacje iOS i mieć zepsuty telefon bez jailbreaka, a także będzie działać


-1

Proste rozwiązanie: wyloguj się z icloud, a następnie zaloguj się, cała pamięć „ducha” powróci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.