Jak przywrócić system z dysku sieciowego?


12

Mam MacBooka Pro 2014.

Chcę przywrócić mój system operacyjny z kopii zapasowej Time Machine, która znajduje się na udostępnionym wolumenie sieciowym.

Po ponownym uruchomieniu w trybie odzyskiwania (Apple-Opt-R) uruchamia się z Internetu, ale jeśli spróbuję przywrócić z kopii zapasowej Time Machine, nie zobaczy serwera, na którym znajduje się udostępniony wolumin.

Czy muszę jakoś zalogować / zamontować udział?

Odpowiedzi:


27

AKTUALIZACJA: W najnowszych wersjach macOS (testowanych z High Sierra 10.13.4) można przywracać dane z dysku sieciowego bezpośrednio z opcji „Przywróć z kopii zapasowej Time Machine” w trybie odzyskiwania. Poniższe kroki nie są wymagane (ale są super niesamowite!).


Wymagania wstępne:

- konto administratora i hasło
- AFP / SMB-share i adres IP serwera

 1. Uruchom komputer w trybie odzyskiwania.
 2. Otwórz Terminal w menu Narzędzia
 3. Po pytaniu wpisz: cd /Volumes
 4. Utwórz podkatalog w Woluminach jako punkt montowania dla udziału wehikułu czasu:
  mkdir TimeMachine
 5. Wchodzić cd TimeMachine
 6. Enter pwd. pwd powinien pokazać / Volumes / TimeMachine
 7. Zamontuj udział sieciowy za pomocą nazwy użytkownika i hasła administratora:

  mount -t afp afp://adminname:password@ServerIPAddress/ShareName /Volumes/TimeMachine
  

  Jeśli twoje hasło zawiera dziwne znaki, takie jak: @ \ / użyj kodowania URL, aby je chronić

 8. Enter: ls -la. Zanotuj dokładną nazwę swojego sparsebundle.
 9. Enter: hdid /Volumes/TimeMachine/NameOfYourSparseBundle. Możesz wpisać pierwsze litery nazwy sparsebundle, a następnie nacisnąć TAB. Karta Trafienie powinna automatycznie uzupełnić nazwę zestawu wehikułu czasu. Nie może wyglądać tak samo jak powyżej, ponieważ unika spacji i znaków specjalnych.
 10. Po automatycznym uzupełnieniu nazwy naciśnij Return. Jeśli wrócisz do monitu, pakiet sparsebundle został otwarty.
 11. Wejdź exiti wyjdź z terminalu.
  Przykładowe kroki 3-11:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 12. Wybierz Restore From Time Machine Backupi kliknij Kontynuuj.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 13. Po zakończeniu wyszukiwania powinien wyświetlić katalog kopii zapasowych Time Machine jako wolumin zawierający kopię zapasową. Wybierz to (w moim przykładzie „Kopie zapasowe wehikułu czasu”) i kliknij Kontynuuj.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 14. Na następnym ekranie zobaczysz wszystkie kopie zapasowe, które możesz przywrócić z listy według godziny i daty.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 15. Wybierz kopię zapasową, którą chcesz przywrócić, i kontynuuj, a na końcu wybierz dysk docelowy:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj


Właściwie próbowałem tego wszystkiego wcześniej ... ale mountpolecenie daje mi ten błąd: mount_afp: AFPMountURL returned error -5023, errno is -5023- który daje, nawet gdy próbuję zamontować, gdy NIE jest w trakcie odzyskiwania.
Dan.

AH! Rozgryzłem to. Moje hasło zawiera \ ... więc muszę zacytować afp:..ciąg. Mam nadzieję, że zadziała to również w okresie zdrowienia.
Dan.

@ Ze'ev to nie jest dobre. czy masz uprawnienia administratora na serwerze?
klanomath

@ Ze'ev nie miałem problemu z użyciem tego przy użyciu zwykłego hasła (= nie zawierającego żadnych „zabronionych” znaków, takich jak: @ \ /)
klanomath

Nie jestem pewien, co mówisz. Moje hasło NIE zawiera \, więc wstawiam pojedyncze cudzysłowy wokół afp://...części polecenia. I zadziałało. Jednak po przejściu do części przywracania powiedział, że na moim dysku HD jest 930 GB, gdy jest tylko 215 GB. To mnie wystraszyło. Masz pomysł, dlaczego?
Dan

4

Powyższe odpowiedzi są dla mnie zbyt skomplikowane. Próbowałem odpowiedzieć na klanomath i nie udało mi się, być może dlatego, że mam zaszyfrowaną kopię zapasową w udziale sieciowym. Ale może mieć również związek z niewłaściwym szyfrowaniem adresów URL.

Jest jednak o wiele łatwiejszy sposób. W tym kroku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wystarczy ponownie zainstalować system OS X.

Po zakończeniu asystent migracji powinien wyskoczyć, a jeśli nie, można utworzyć użytkownika, zalogować się, a następnie ręcznie uruchomić asystenta migracji.

W asystencie migracji:

Asystent migracji

wybierz „Z komputera Mac, kopii zapasowej Time Machine lub dysku startowego”. Kliknij Kontynuuj i wybierz „Inny serwer”. Umożliwi to wprowadzenie adresu woluminu i poprosi o podanie hasła w przypadku użycia zaszyfrowanej kopii zapasowej.

Następnie możesz wybrać elementy do odzyskania. Uwaga: jeśli użytkownik utworzony po instalacji ma taką samą nazwę jak użytkownik użyty w kopii zapasowej, wystąpi konflikt. Następnie musisz wybrać, czy chcesz nadal usuwać użytkownika, czy zachować dane.


Najpierw wypróbowałem tę metodę po przeczytaniu wstępu „jest o wiele łatwiejszy sposób” - jeśli to zadziałałoby, z pewnością wydaje się łatwiejsze niż metoda @ klanomath. Gdy to zrobiłem, od razu znalazłem mój udział sieciowy mac na moim sieciowym urządzeniu magazynującym Synology i teraz przywracam. Bardzo, bardzo łatwe.
Doug Harris

Musisz wpisać nazwę serwera i udostępnić w innym polu dysku, np. afp://server-name/share, a następnie znajdzie dysk.
Kevin Kuszyk,

2

Tryb odzyskiwania wymaga serwera Netboot (takiego jak aplikacja serwera OS X ) do obsługi tego obrazu.

Możesz go skonfigurować lub skopiować kopię zapasową na dysk USB i podłączyć lokalnie.

W przypadku netboota polecam wdrożyć studio jako rozwiązanie, jeśli chodzi o łatwość użycia i niezawodność rozwiązania.

Ponadto, jeśli potrzebujesz tylko plików użytkownika i aplikacji, możesz wykonać czystą instalację systemu operacyjnego, a następnie utworzyć tymczasowe konto użytkownika i użyć asystenta migracji, aby skopiować prawdziwego użytkownika i pliki, gdy komputer Mac będzie mógł uruchomić własny system operacyjny, aby wykonać mocowanie sieciowe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.