Paint.NET alternatywa dla Mac OS X.


55

Byłbym niezmiernie wdzięczny każdemu, kto skierowałby mnie w stronę analogu Mac OS X dla bezpłatnego oprogramowania do edycji obrazów Windows Paint.NET.

Zasadniczo używam tego, że robię dużo zrzutów ekranu do pracy, a następnie umieszczam tam strzałki, owale i tekst - wszystko to w celach dokumentacyjnych - głównie dla Confluence.

Cechą, bez której nie mogę żyć, są strzałki - mają punkty, w których można je łatwo zakrzywić, tworząc bardzo dobrą grafikę, np. Do samouczków.

I oczywiście to wspaniale, że możesz to wszystko zrobić w lekkiej aplikacji, za pomocą kilku kliknięć.


Używam monosnapa. Działa świetnie.
Sergio Tulentsev,

Odpowiedzi:


21

Powinieneś spróbować Skitch . Robi dokładnie to, co chcesz, robić zrzuty ekranu, umieszczać strzałki itp.

Przekonaj się, używając mniejszej liczby słów, używając adnotacji, kształtów i szkiców, dzięki czemu Twoje pomysły staną się rzeczywistością szybciej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Mógłby również użyć Preview.app, aby dodać niektóre z tych rzeczy (nie tak kompletne jak Paint.NET, ale cóż ...)
Alejandro Iván

48

Możesz użyć wbudowanego Preview.app do dodawania strzałek, kształtów, tekstu, szkła powiększającego itp. Nie jest tak lekki jak Skitch wspomniany przez @jherran, ale wykonuje zadanie, którego potrzebujesz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


13
Ładne użycie Preview do stworzenia obrazu demonstrującego Preview.
Robin Whittleton,

4
@Robin Musimy zejść głębiej;)
Mateusz Szlosek

W momencie gdy wybieram kształt, podgląd denerwująco wstawiam domyślny kształt na środku ekranu, a następnie muszę zmienić jego rozmiar i przesunąć. Jest to sprzeczne z intuicją w porównaniu do innych programów do edycji obrazów - przeciągam i upuszczam, aby utworzyć kształt. Nie mogę też usunąć kształtu, który błędnie utworzyłem!
ericn

1
@eric Możesz usunąć kształty. Wybierz je i naciśnij Backspace ( ).
Mateusz Szlosek

W podglądzie nie można nawet zrobić Plik> Nowy ... Chcę utworzyć puste płótno, aby wkleić i rozmieścić zrzuty ekranu i po prostu nie mogę.
dialex

9

Pinta to darmowy, otwarty program do rysowania / edycji wzorowany na Paint.NET. Jego celem jest zapewnienie użytkownikom prostego, ale potężnego sposobu rysowania i manipulowania obrazami w systemach Linux, Mac i Windows.

http://pinta-project.com/


Dzięki za wskazówkę na temat Pinta! Wygląda bardzo obiecująco, czy aktywnie się rozwija? Wciąż brakuje mi kilku podstawowych funkcji ważnych dla mnie, np. Strzał. Nie mogłem wkleić zaznaczonego obrazu skopiowanego z podglądu - pojawiał się błąd, że w schowku nie wykryto żadnego obrazu. Po chwili znów na to spojrzy.
user1249170,

możesz zobaczyć wersję 1.5 dostępną tutaj: github.com/PintaProject/Pinta/releases/tag/1.5
Carlos

1
Do Twojej wiadomości: Pinta wymaga Mono dla OS X.
z80crew

2
Pinta jest jednym z najbardziej wadliwych programów, z których kiedykolwiek korzystałem i nie był aktualizowany od lat. Zdecydowanie polecam unikanie tych śmieci.
BlueRaja - Danny Pflughoeft

1
Pinta powinna być używana jako przykład „JAK ZBUDOWAĆ BŁĘDNĄ APLIKACJĘ” na uniwersytetach. Widziałem nawet błędne aplikacje, ale zostały stworzone przez dzieci i małpy.
Christian

5

Podgląd jest dość lekki, jeśli chodzi o czas uruchamiania. Ponadto w systemie OS X 10.10 Yosemite możesz używać znaczników, które są częścią Preview.app, z poziomu Mail.app (zaraz po włączeniu rozszerzenia znaczników (zobacz Preferencje systemowe> Rozszerzenia> Działania).

W zależności od sposobu tworzenia migawek (np. W tym menu i myszy), możesz rozważyć Grab.app.

Jeśli zwykłe opcje zrzutów ekranu lub dostępne za pośrednictwem Grab.app nie są wystarczająco dobre, korzystanie ze Skitch może być bardziej dla ciebie.

Ostatnia końcowa rekomendacja: jeśli korzystasz z Dysku Google zamiast Dropbox (ale pracują także nad integracją Dropbox), Marqueed (https://www.marqueed.com) to internetowe narzędzie do adnotacji graficznych.


3

Gimp to miła alternatywa. Chociaż jest to trochę bardziej skomplikowane, może zrobić o wiele więcej


36
GIMP to tak naprawdę ogromny ból w dupie. Szukają alternatywy dla Paint.NET i jest to bardzo, bardzo prosty program.
Almo

1
Wiem, że używałem go przed zakupem komputera Mac i przejściem na GIMP. Ma krzywą uczenia się, ale możesz zrobić porządne rzeczy. Może robić to, co robi paint.net, dzięki czemu jest alternatywą.
Big_Mac,

5
„Alternatywa” oznacza „podobne”. GIMP to nic innego jak Paint.NET.
Almo,

Poleciłbym również GIMP. Poznasz potężną aplikację, z której będziesz mógł korzystać wszędzie - Windows / OSX / Linux. Sam przeszedłem z Paint.NET na GIMP i nie żałowałem, szczególnie ze względu na przenośność.
Anil

4
Jak trudne jest rysowanie linii prostej w GIMP? Próbuję od ostatnich 30 minut. Strata czasu.
chikak

3

Możesz spróbować Patina, która jest bezpłatna w Mac App Store. Jest bardzo dopracowany i ma wysokie oceny.

Poprawiona odpowiedź:

  • Patyna ma bardzo prosty interfejs, dzięki czemu krzywa uczenia się jest bardzo krótka.

  • Patyna daje użytkownikowi dużą kontrolę, umożliwiając użytkownikowi włączanie i wyłączanie niektórych funkcji, takich jak wygładzanie krawędzi i interpolacja (w przypadku tej ostatniej jeszcze nie w momencie pisania tego, ale bardzo szybko i najprawdopodobniej już przez czas większość osób czyta ten post).

  • Inne funkcje obejmują ciągły obrót obiektu (nieograniczony do 45 lub 90 stopni), przezroczyste zapisywanie obrazu, suwak do kontrolowania grubości narzędzia i mieszanie kolorów alfa.


1
Byłoby miło, gdybyś dodał kilka szczegółów na temat podobieństw i różnic oraz ogólnie, dlaczego z nich korzystać. Wysokie oceny i Polished są oparte na opiniach, a nie oparte na faktach
TheBro21

1
Patyna to najlepsza alternatywa dla paint.net, jaką widziałem. Dzięki za to.
Miguel

1
Patyna to naprawdę świetna alternatywa dla paint.net. Chociaż nie jest już bezpłatny, cena jest bardzo niska.
z80crew


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.