Dlaczego proces internetowy jest aktywny, nawet jeśli Safari nie jest otwarte?


20

Zauważyłem, że nawet gdy Safari jest zamknięte, wiele procesów sieciowych jest aktywnych, a procesy te są aktywne nawet po ponownym uruchomieniu komputera Mac.

W rzeczywistości zauważyłem, że ten proces jest w grupie treści internetowych Spotlight, jaki jest jego cel i kiedy się zatrzyma?

wprowadź opis zdjęcia tutaj
wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy to może widget Dashboard? To wygląda jak strona z wiadomościami, więc może widżet wiadomości?
Alistair McMillan,

Nie mam żadnego widżetu na desce rozdzielczej i dotyczy to wielu stron internetowych, ale nigdy nie wszystkich jednocześnie. Ale jak już wspomniałem, wydaje się, że jest to powiązane ze Spotlight.
Trevör,

Czy ta strona internetowa znajduje się na liście czytelniczej w Safari? Być może Spotlight służy do indeksowania zawartości listy czytelniczej Safari.
Alistair McMillan,

Nie, sprawdziłem i tej strony nie ma na mojej liście czytelniczej.
Trevör,

Odpowiedzi:


26

Zauważyłem to również i wykonałem następujące czynności, aby „rozwiązać problem” (dla niektórych osób to nie problem: P):

W Preferencjach systemowych otwórz Spotlight . Na karcie Wyniki wyszukiwania wyłącz zakładki i historię . Następnie uruchom ponownie. Następnie proces Safari Web Content nie będzie aktywny, gdy Safari nie będzie otwarte.


Ale myślę, że prawdopodobnie powinniśmy poczekać, aż się zatrzyma, chyba że nigdy tak się nie stanie ...
Trevör

2
Łał. Myślałem, że wyłączyłem wszystkie (Bing, sugestie itp.), Ale nigdy bym tego nie zgadł. Dziękuję Ci!
Jeremy Baker,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.