Jakie oprogramowanie jest dostępne (najlepiej bezpłatne) do edycji plików PDF w systemie Mac OS X?


37

Jakie bezpłatne oprogramowanie / aplikacja umożliwia edycję plików pdf w systemie Mac OS X?

W szczególności chcę edytować istniejący plik PDF i ponownie zapisać go w formacie PDF.


4
Czy wiesz, że możesz utworzyć plik PDF z dowolnego dokumentu, który możesz wydrukować w OS X? Jeśli to nie wystarczy, jakich dodatkowych funkcji potrzebujesz w swoich plikach PDF?
calum_b

3
Mam jeden plik pdf Chcę go edytować i zapisać ponownie w pdf.
Umesh Kacha,

Hmm, w porządku ... Nie znam żadnego wolnego oprogramowania dla OS X, które pozwoli ci na bezpośrednią edycję plików PDF. smilesoftware.com/PDFpen jest prawdopodobnie najtańszą / najlepiej znaną opcją, ale kosztuje 60 USD. Jeśli nie musisz zachowywać niezależności oryginalnego dokumentu od rozdzielczości, możesz go edytować w bezpłatnej aplikacji graficznej, takiej jak GIMP, i zapisać go z powrotem jako bitmapę PDF, ale myślę, że nie tego chcesz ...
calum_b

1
@Umesh Kacha Rozumiem, że angielski może nie być twoim pierwszym językiem, ale nie jest to „tworzenie” plików pdf. To jest edycja plików pdf. Możesz zredagować swoje pytanie.
ghoppe

+1 dla PDFpen. Poza tym jest tylko Acrobat Pro.
René

Odpowiedzi:


12

Tworzenie plików PDF jest wbudowane w Mac OS X.

Otwórz aplikację, z której chcesz utworzyć plik PDF i wybierz „Plik> Drukuj” lub „Cmd + P” i wybierz „PDF> Zapisz jako PDF ...” z menu w lewym dolnym rogu panelu.

Następnie możesz użyć aplikacji Preview do obracania, przycinania, łączenia plików i innych czynności.


4
Chociaż stworzy to podstawowe pliki PDF, nie możesz zastosować zaawansowanych funkcji PDF, takich jak warstwy (żeby wymienić tylko jedną), jeśli zrobisz to w ten sposób, stąd mój komentarz do pierwotnego pytania.
calum_b

Nie widzę żadnych sposób edytować to istniejące pliki PDF przy użyciu tej metody? „W szczególności chcę edytować istniejący plik PDF i zapisać go ponownie”
user56reinstatemonica8

11

Do prostych zadań, takich jak poprawianie literówek, wykonuj zadanie w OpenOffice lub LibreOffice


2
Nie miałem pojęcia, że ​​LibreOffice może edytować pliki PDF - po prostu wypróbowałem i zadziałało, niesamowite!
Bryan,

Mógłbym to zrobić w LibreOffice, ale OpenOffice właśnie otworzył plik PDF jako bełkotliwy tekst.
Vincent

6

Sama wbudowana aplikacja Apple do podglądu (darmowa) wystarcza, aby wprowadzić niewielkie zmiany w dokumentach PDF. Po dwukrotnym kliknięciu dowolnego pliku PDF domyślnie otwiera się on w podglądzie. Za pomocą aplikacji Preview można łączyć, dzielić, oznaczać, opisywać i podpisywać pliki PDF. Podgląd to najprostsze rozwiązanie do przeglądania, tworzenia i edytowania dokumentów PDF na komputerze Mac.

W przypadku długich dokumentów lub złożonych zadań edycyjnych najlepszym wyborem są edytory PDF innych firm, takie jak PDFPen lub ten (tania alternatywa dla PDFPen).


Czy potrafisz edytować tekst?
Użytkownik

5

Czy spojrzałeś na Inkscape ? To bezpłatne narzędzie do rysowania typu open source. Umożliwia importowanie plików .PDF i może również zapisywać w formacie .PDF.


1

Nie mogę polecić żadnego darmowego rozwiązania, ponieważ ich nie używam, ale chcę wybrać PDFPen jako najlepszy w swojej klasie za wszelką cenę. Wygląda na to, że SamucoPDF jest obecnie najtańszą aplikacją w sklepie z aplikacjami, ale ma różne recenzje na temat edycji tekstu.

Jeśli naprawdę masz więcej czasu niż pieniędzy, możesz sprawdzić Stanza Desktop lub Calibre, z których oba oferują akceptację PDF jako danych wejściowych do formatów plików, które są łatwiejsze do edycji za pomocą TextEdit lub innego edytora, do którego masz dostęp. Po zakończeniu edycji możesz drukować do formatu pdf, ponieważ system operacyjny zapewnia to każdej aplikacji, która może drukować.


Dlaczego nie korzystasz z wbudowanego narzędzia do tworzenia plików PDF? Czy PDFPen oferuje coś więcej? W iPadzie używam produktu Readdle o nazwie PDF Expert, który bardzo mi się podoba, ma wyszukiwanie wszystkich dokumentów i wszelkiego rodzaju notatek / modyfikacji / itp., Ale nie mam pojęcia o produktach dla komputerów Mac. PDFPen jest również dla iPada, ale dziwne, że nigdy o nim nie słyszałem.
hhh,

2
Specyfika tutaj polega na edycji istniejącego pliku PDF i uważam, że PDFpen jest jednym z najlepszych rozwiązań dla tego przypadku użycia. Podgląd nie edytuje plików w znaczący sposób. Możesz oznaczać rzeczy, rysować na nich, dodawać podpis, ale tak naprawdę nie edytować, scalać ani zmieniać takich rzeczy, jak edytor tekstu. Wyraźnie drukuj do formatu PDF jest najlepszą opcją, jeśli chcesz tylko utworzyć plik PDF, a wersja zapoznawcza może łączyć dwa lub więcej dokumentów w jeden, ale edycja wymaga dodatkowego oprogramowania.
bmike

1

Rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest Podgląd ... Jest wbudowany w Mac OSX i jest najłatwiejszy w użyciu, jeśli chcesz tworzyć / edytować / wyświetlać pliki PDF.

Dzięki Apple za przemyślenie tego! :)


1

Możesz po prostu użyć aplikacji Apple Preview wbudowanej w Mac OS X.

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, polecam Skim .


1

PDF Studio pozwala na edycję treści tekstowych i będzie działać na drobne zmiany tekstu, takie jak zmiana kilku słów lub linii, zmiana czcionki, rozmiaru, koloru ... Format PDF nie został zaprojektowany do przetwarzania tekstu, a edycja zawartości jest bardzo trudna. Zwykle zaleca się powrót do oryginalnego pliku (Word, Excel itp.), Aby z nim pracować i zapisać go z powrotem w formacie PDF. Jeśli nie masz dostępu do oryginalnego pliku i potrzebujesz dużo edycji, w tym zmiany tekstu, zawijania itp., Prawdopodobnie powinieneś ugryźć kulę i zapłacić za Adobe Acrobat.


0

Istnieje również PDF Buddy , internetowy edytor PDF, który jest naprawdę łatwy w użyciu. Jest to świetna alternatywa, jeśli nie jesteś zadowolony z Preview - szczególnie w Snow Leopard, gdzie aplikacja Preview jest bardzo ograniczona.

(Ujawnienie: Jestem współzałożycielem programu PDF Buddy)


Nie mogłem dostać tego narzędzia do prostej edycji istniejącego tekstu… nadal tworzyło wyskakujące okienka nad tekstem, który chciałem edytować.
Vincent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.