Dyski SSD innych firm: włączanie TRIM bez wyłączania podpisywania kext


8

Przed przeczytaniem tego długiego pytania należy pamiętać, że jest ono w większości nieaktualne w świetle najnowszych wydarzeń odzwierciedlonych w najwyższej odpowiedzi .

Niestety firma Apple postanowiła utworzyć podpisywanie kext w Yosemite, które powoduje problemy z dyskami SSD, które wymagają obsługi przycinania w celu zapewnienia optymalnej funkcji i długowieczności. Niezależnie od tego, czy jest to blokada dostawcy, czy nie, zmodernizowano go z powodu bólu głowy. Jeśli kupiłeś dysk SSD, który wymaga obsługi przycinania ( w chwili pisania, wszystkie dyski SSD korzystają ), taki jak Samsung 840 Evo, istnieje wiele zgłaszanych problemów podczas resetowania pamięci PRAM i potencjalnych przyszłych konfliktów aktualizacji systemu oprócz bieżących kompromisów w zakresie bezpieczeństwa (patrz poniżej). Autor Trim Enabler mówi, że używanie Trim Enabler poprzez wyłączenie podpisywania kextów powoduje pękanie orzecha młotem.

Mam nadzieję, że strategia / opcje będą działać z dyskami SSD, które zalecają lub wymagają obsługi przycinania. Do tej pory, z powodu tego artykułu , rozważam dysk SSD z Sandforce lub równoważne aktywne czyszczenie pamięci. Jestem również rozważa włączenie przycinania Enabler okresowo , a następnie wyłączyć i włączyć ją ponownie kext podpisywania do kwestii Unikać aż (jeśli) Jabłko przywraca TRIM wsparcie dla sprzętu i oprogramowania deweloperów.

Proszę szczegółowo opisać działające konfiguracje sprzętu / oprogramowania oraz strategię / harmonogram, a także wyniki.

tl; dr -

Niektóre tło:

Dyski SSD innych firm w większości nie mają obsługi przycinania w Yosemite bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa podpisywania kext. Apple zmieniło podpisywanie kext w OS X 10.10, tak że śpiew kext musi być wyłączony, aby móc korzystać z aplikacji takich jak Trim Enabler do obsługi przycinania. Tak więc wybory przy użyciu Yosemite to zmniejszone bezpieczeństwo i potencjalne problemy z aktualizacją systemu; lub dysk SSD, który nie wymaga obsługi przycinania.

Yosemite zabija obsługę zewnętrznych dysków SSD . Nie ma to znaczenia, jeśli używasz dysku SSD lub dysku SSD zainstalowanego przez Apple, który nie wymaga obsługi przycinania innych firm w celu uzyskania optymalnej funkcji. Tak więc, jeśli używasz dysku SSD typu DIY, obsługa przycinania jest trudna w Yosemite ze względu na ostatnie modyfikacje zarządzania bezpieczeństwem kext, które wpływają na obsługę przycinania. Więcej informacji o Trim Enabler dla komputerów Mac :

Informacje o Trim w Yosemite w OS X 10.10 (Yosemite),

Apple wprowadziło nowy wymóg bezpieczeństwa zwany podpisywaniem kext. (Kext jest rozszerzeniem jądra lub sterownikiem w Mac OS X)

Podpisywanie Kext działa w zasadzie, sprawdzając, czy wszystkie sterowniki w systemie są niezmienione przez stronę trzecią lub zatwierdzone przez Apple. Jeśli zostały zmodyfikowane, Yosemite nie będzie już ładował sterownika. Jest to sposób egzekwowania bezpieczeństwa, ale także sposób kontrolowania przez Apple sprzętu, dla którego programiści zewnętrzni mogą wydać obsługę OS X.

Ponieważ Trim Enabler działa poprzez odblokowanie sterownika Trim dla dysków SSD innych firm, to ustawienie bezpieczeństwa zapobiega włączeniu Trim Enabler w Yosemite.

Aby nadal używać Trim Enabler i nadal uzyskiwać Trim na dysk SSD innej firmy, musisz najpierw wyłączyć ustawienie zabezpieczeń podpisywania kext.

Ważne jest, aby pamiętać, że ustawienie podpisywania kekstu ma charakter globalny. Jeśli je wyłączysz, należy ostrożnie instalować sterowniki systemowe tylko z zaufanych źródeł.

Odpowiedzi:3

Prawdą jest, że wyłączenie podpisywania kextów ma charakter globalny, ale przed Yosemite w ogóle nie istniało, więc w porównaniu do konfiguracji sprzed 10.10 nie tracisz bezpieczeństwa. Jedyne, co musisz zrobić, to upewnić się, że każdemu instalowanemu sterownikowi można zaufać (i jak często instaluje się jeden sterownik).

Chciałbym po prostu użyć aktywatora TRIM, nie stworzyło to dla mnie problemów. W przypadku mało prawdopodobnego zdarzenia, które powinienem spotkać się z szarym znakiem stop przy rozruchu, wydrukowałem instrukcje od Cindori, aby ponownie wyłączyć podpisywanie i nosić go w torbie na laptopa.


Skąd wiadomo, czy sterownik kext jest instalowany, czy który już jest?
thepen

@thepen Masz rację, trudno powiedzieć, ale ponieważ zawsze wiąże się to z uprawnieniami administratora (przypuszczam), twoje hasło będzie wymagane. Oczywiście podczas instalowania aplikacji może pojawić się monit o jej wprowadzenie, a następnie zainstalowanie rzeczy, o które nie prosiłeś, więc musisz upewnić się, że instalujesz z wiarygodnych źródeł. Jak pewne może być, to kolejne pytanie.
wiosłowa

jeśli ktoś chce dzielić się wglądem, pytanie o alerty bezpieczeństwa podpisywania kext zamieszczone tutaj .
thepen

2

Miałem ten problem i zdecydowałem się na dysk SSD, który ma wbudowane wyrzucanie elementów bezużytecznych (z tego powodu Crucial MX100 ).

AFAIK, jest to jedyne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wyłączyć podpisywania Kext, ale chcą utrzymać dysk SSD w nieskazitelnym stanie.

EDYCJA: Według francuskiej witryny macplus.net , nowe, przyjazne dla Yosemite rozwiązanie TRIM autorstwa twórcy TRIM Enabler jest w przygotowaniu i powinno być dostępne w wersji beta na początku 2015 roku.


Dzięki. Oto, co dotychczas odkryłem na temat TRIM vs odśmiecanie . Mogę wybrać podobny dysk, jeśli nikt nie ma możliwości okresowego korzystania ze wsparcia TRIM.
thepen

Najwyraźniej wzmocnienie zapisu zablokowane przez TRIM pozostanie, dopóki Apple nie skorzysta z zewnętrznego wsparcia TRIM. Spowolni to SSD z czasem i zwiększy zużycie, ale na szczęście nowsze dyski SSD są dość trwałe.
thepen

Jednak śmieci SSD nie zastępują obsługi przycinania. Bez obsługi przycinania dysk SSD może się zużywać szybciej. Ale @thepen też może mieć rację - nowsze dyski SSD mogą być trwalsze, przez co nie stanowi to większego problemu. Ufnie.
Thomas Tempelmann,

hej @Samric, właśnie widziałem ten test GC vs. TRIM . sam tego nie próbowałem, ale wydaje się, że GC bez TRIM nie wystarczało do utrzymania prędkości, gdy dysk był pełny.
thepen

Dość ciekawe. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się rozwiązanie, aby włączyć TRIM na powierzchni Yosemite (por. Edycja mojej odpowiedzi)
Samric

0

@ carfish: więc kupujesz samochód bez hamowania ABS, ponieważ jest bezpieczny, ponieważ przed nowoczesnymi samochodami nie było ABS?

@samric: francuski trik to hack: po prostu zmieniają nazwę wewnątrz dysku SSD na nazwę Apple. Oczywiście będzie to tylko krótkotrwałe „rozwiązanie”, ponieważ jest nielegalne.

Ogólnie: Przycinanie dysków SSD innych niż Apple nie jest mądre: istnieje (mała) szansa, że ​​spowoduje problem na poziomie plików na dysku SSD (niemożliwy do naprawy); a także nowoczesne dyski SSD mają bardzo dobry system GarbageCollection: tak długo, jak jest wystarczająca ilość wolnego miejsca, jest tak dobry, jak wywołany przez Trim GarbageCollection. Jeśli obawiasz się, że GC nie ma wystarczającej ilości miejsca, po prostu sformatuj dysk SSD do 10% mniejszej niż całkowita przestrzeń i pozostaw to 10% niesformatowane. Przycinanie nie jest warte pozbycia się globalnego poziomu bezpieczeństwa. LexS


2
Dziękuję za odpowiedź. czy istnieje dokumentacja dotycząca „krótkotrwałych” i „nielegalnych”?
thepen

0

Osobiście mam aplikację pro pro pro i trymowanie Samsunga nie pomogło mi w włączeniu obsługi trymowania. Optymalizator kameleon ssd jest odpowiedzią i jest bezpłatny.

Próbowałem 2 razy: pierwszy raz nie zadziałał. Upewnij się, że zanim pojawi się monit o ponowne uruchomienie, przycinanie jest włączone. Anuluj ponowne uruchomienie i poczekaj, aż kameleon wyłączy blokadę trymowania, a następnie uruchom ponownie.


Dzięki @Julian. Zakładam, że Chameleon wymaga wyłączenia podpisywania kext, aby obsługa przycinania działała, prawda?
thepen

0

https://github.com/Temptin/Documents/blob/master/Yosemite_Patchless_TRIM.md

Przedstawia metodę włączania TRIM przy użyciu „trimforce” w wierszu poleceń. Robi DOKŁADNIE to, co oficjalny aktywator TRIM firmy Apple zrobi z 10.0.4, bez wyłączania Kext. Czy Trim Enabler daje coś więcej za 10 USD? Mogę coś przeoczyć.


Dzięki @Timothy Morris-- Próbowałeś tego? Link do Github był dostępny tylko przez kilka dni od chwili pisania tego tekstu, bez komentarzy.
thepen

-1

Zastanawiasz się, czy ktoś tego próbował: Uruchom dysk SSD innej firmy na Yosemite z włączonym kextem i bez TRIM, a raz w tygodniu - lub w razie potrzeby - uruchom z rozruchowego zewnętrznego Mavericks i uruchom TRIM Enabler na noc. Rano zamknij system, wyjmij zewnętrzny dysk rozruchowy i uruchom ponownie za pomocą Yosemite.


TE działa tylko na dysku startowym.
thepen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.