Jak zainstalować system Windows 7 na serwerze Mac mini?


3

Wcześniej instalowałem system Windows 7 na Macbooku Air bez problemów przy użyciu Asystenta Boot Camp i doskonałych wskazówek tutaj .

Teraz próbuję zainstalować system Windows 7 na serwerze Mac mini i napotykam błąd przy każdym podejściu. Mam już rozruchowy dysk USB z instalatorem systemu Windows 7.

Najpierw próbowałem zainstalować system Windows 7 bezpośrednio uruchamiając instalator. Instalator odmówił dalszego wyświetlania błędu wspominającego coś o napędzie GPT.

Po drugie próbowałem zainstalować przy użyciu Boot Camp, ale nie istnieje na mini serwerach Mac!

Skopiowałem więc aplikację Boot Camp Assistant z Macbook Air i wybrałem opcję „Pobierz oprogramowanie obsługi systemu Windows dla tego komputera Mac”. Nie udało się niczego znaleźć i pobrać.

Pomyślałem, że będę mógł później rozwiązać problemy ze sterownikami. Użyłem Boot Camp Assistant, aby zainstalować 500 GB twardego dysku Windows. Następnie uruchomiłem instalator, wybrałem partycję BOOTCAMP i sformatowałem ją. Instalator nie wyświetlał dalej błędu 0x80300024.

Skończyły mi się pomysły i jestem raczej sfrustrowany. Czy są jakieś proste instrukcje dotyczące instalacji systemu Windows 7 na serwerze Mac mini? Lub jak mogę rozwiązać problem i zainstalować?


Próbuję to zrobić w wersji Lion mini serwera Mac. Mam problemy. Otrzymuję również komunikat o błędzie, który został podany powyżej. Jeśli ktoś może pomóc, zadzwoniłem do Apple Care, a facet przez telefon powiedział, że Mac mini jest dostarczany z OS Lion i OS Lion Server, jestem trochę zdezorientowany. Wszelkie uwagi są mile widziane.

Odpowiedzi:


2

Boot Camp wymaga dysku DVD Snow Leopard OS X o wartości 29 USD ( nie DVD serwera ) i napędu zewnętrznego. MacBook Air SuperDrive działa doskonale bez kłopotów kierowcy.

Niestety nie mam listy sterowników i kroków, które mogłyby nadrobić pracę nad systemem OS X, ponieważ jestem mięczakiem i zapłacę dobre pieniądze, aby zaoszczędzić godzinę lub dwie. Apple łączy sterowniki Windows tylko dla swojego sprzętu z kliencką wersją OS X (AFAIK)

Mam nadzieję, że jeśli ktoś wykonał ciężką pracę, opublikuje swoje doświadczenie. Oficjalne rozwiązanie Apple jest proste i działa dobrze.


1
Pytam, jak zainstalować system Windows na Mac mini server, a nie MBA.
nimcap

Dysk został początkowo wydany i nazwany na cześć Air - który był pierwszym komputerem Mac bez napędu optycznego. Mini serwer to drugi i również wykorzystuje ten dysk, aby umożliwić działanie bootcampa.
bmike

2

Byłem w stanie to rozgryźć. Najpierw próbowałem zainstalować system Windows 7 za pomocą napędu USB, ale to nie działało. Kupiłem więc napęd Apple USB SuperDrive i do wykonania tego zadania użyłem dysku DVD Windows 7 Home Premium i Asystenta Boot Camp.


-1

w końcu to zrobiłem. wszystko, co zrobiłem, uruchomiłem instalację win7, używając odtwarzacza DVD, a nie USB. Wszystko czego potrzebujesz to Boot Camp, odtwarzacz DVD Apple i Win7 DVD.

Zrobiłem to po 6 miesiącach próbowania google.


Czy możesz rozwinąć swoje rozwiązanie?
Jaime Santa Cruz,

Kupiłem odtwarzacz DVD od Apple i mam już oryginalną domową premię Windows 7. Następnie rozpoczynam boot camp po sformatowaniu drugiego dysku twardego (który już masz na serwerze Mac MINI). Następnie ukończyłem instalację. Otóż ​​to.
KingOnEarth,

Świetnie, czy mógłbyś dodać go do swojej odpowiedzi? Komentarze można usunąć. Dzięki!
Jaime Santa Cruz,

Zrobię to wkrótce
KingOnEarth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.