Używasz Airport Express podłączonego przez Ethernet, aby rozszerzyć bezprzewodową sieć LAN Airport Extreme?


9

Zastanawiałem się, czy można użyć Airport Express, który jest podłączony przez Ethernet (za pomocą zestawu mostków powerlan /-line pomiędzy nimi), aby rozszerzyć sieć Airport Extreme?

Zasadniczo oba miejsca są odrobinę za daleko od siebie, więc połączenie Express z Extreme przez WLan nie działa niezawodnie i pomyślałem, że przeczytałem gdzieś, że metoda podłączona do sieci LAN powinna działać, ale po przejściu przez Kreatora narzędzia Airport Utility wydaje się, że tak naprawdę aby zaoferować tę metodę i ponownie uruchomił Express, mój Lan przestaje działać .. z jakiegoś powodu .. duża utrata pakietów z mojego Maca do Extreme (również przez Ethernet) i tak dalej ... jeśli odłączę ekspres od Lan, to nagle znów działa idealnie.

Zasadniczo więc pytanie brzmi, a jeśli jest to wykonalne, co muszę zrobić, aby to zadziałało?

Odpowiedzi:


4

to, co chcesz zrobić, to ustawić ekspres jako „most” dla ekstremalnej sieci lotniskowej, chcesz stworzyć „nową” sieć bezprzewodową (ale jeśli używasz tych samych ustawień, co ekstremalne, większość komputerów Mac powinna płynnie działać i przełączać się jako wymagane)

upewnij się, że Twój port lotniczy Express jest skonfigurowany tak, aby nie wykonywać żadnych translacji adresów sieciowych ani nie podawać adresów IP, ponieważ może to obecnie koliduje z Twoją siecią, a także upewnij się, że podajesz adres IP w tej samej podsieci, co lotnisko ekstremalne, a także że nie konflikt z innymi urządzeniami


Jeśli mam dwa Wi-Fi z tymi samymi ustawieniami (ssid, metoda szyfrowania i pw, kanały itp.) Czy te dwa nie będą przeszkadzać w taki czy inny sposób?
Jörg Battermann

skonfigurowałem 2 skrajności w tym samym biurowcu ze wszystkimi tymi samymi ustawieniami i działa idealnie do tej pory, klienci automatycznie wybierają najsilniejszy sygnał z 2
anthonysomerset

1
@ Jörg Gdy używasz Ethernetu (lub adapterów Powerline lub czegokolwiek, cokolwiek poza Wi-Fi) jako backhaul, kanał to jedyne ustawienie bezprzewodowe, które chcesz mieć różne między dwoma punktami dostępowymi. Jeśli używasz 2,4 GHz, upewnij się, że kanały są oddalone od siebie o 5 (np. 1, 6 i 11).
Spiff

2
Magiczne słowo to „wędrowanie”. Dokument Apple z odpowiedzią Anthony'ego to „Apple Airport Networks”, który można znaleźć tutaj: manuals.info.apple.com/en_US/…
zzz

3

Tak więc Apple mówi, aby ustawić tę samą nazwę sieci (ale inną nazwę urządzenia) i hasło dla wszystkich urządzeń i ustawić je wszystkie w trybie mostu. To wydaje się działać, ale nie działa.
Mam kapsułę czasową czwartej generacji i ekspresowy port lotniczy 802.11g (model z 2007 r.) I chociaż mogę łączyć się z obiema sieciami, gdy jestem w zasięgu, połączenie jest przerywane podczas słuchania strumienia radiowego podczas chodzenia od jednego do drugiego inny.
Zauważ, że sieci nakładają się, nie ma żadnej luki bez odbioru z jednego, gdy próbowałem tego.
Dość frustrujące.


2

tworzysz pętlę sieciową, dlatego zaczyna wariować. głupie Airport Express nie może rozszerzyć sieci bezprzewodowej, łącząc się z siecią szkieletową przez Ethernet. Jeśli wybierzesz opcję „przedłuż sieć bezprzewodową” ... na lotnisku, który chcesz jako wzmacniacz sygnału, odbierze sygnał z najbliższego lotniska, a nie z sieci Ethernet. Możesz podłączyć komputer kliencki do tego Ethernetu, a on uzyska połączenie z powietrza. Ponieważ łączysz Ethernet ze szkieletem, zamiast z maszyną kliencką, tworzy on pętlę (połączenie przewodowe do szkieletu z innego airpota - przedłużanie połączenia przez powietrze - ponowne podłączanie go przez drut)


1

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jedynym niezawodnym sposobem na skonfigurowanie kombinacji Airport Extreme + dowolnej liczby Ekspresów w celu rozszerzenia sieci było nie użycie funkcji „pozwól tej Express rozszerzyć sieć lotnisk”. Zamiast tego skonfiguruj każdy Express, aby tworzył własną sieć z tym samym identyfikatorem SSID, upewniając się tylko, że dzieli ich 5-6 kanałów i używa tego samego bezpieczeństwa / hasła.


0

Z powodzeniem wykorzystałem AirPort Express 802.11n ( 2. generacji ) do rozszerzenia sieci AirPort Time Capsule ( 4. generacji ) za pomocą Airport Utility 6.3. Nie działało to jednak za pierwszym razem, gdy spróbowałem: musiałem przeprowadzić konfigurację za pomocą przewodowego Ethernetu z Time Capsule.

W ten sposób narzędzie Airport Utility wykryje, co się dzieje, i zasugeruje rozszerzenie sieci na sieć Ethernet. Nie musisz zmieniać ani konfigurować niczego oprócz nazwy samego urządzenia Airport Express. (Urządzenie, a nie nazwa sieci - sieć jest współdzielona z Time Capsule).

(W mojej konkretnej konfiguracji Airport Express i Time Capsule są połączone za pomocą urządzenia Powerline ( devolo dLAN 500 AVmini ), więc mogę zgłosić, że ta konfiguracja również działa.)


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.