Śmieszna liczba niepotrzebnych pustych kalendarzy urodzinowych, których nie można usunąć


16

Mam iPhone'a 5 z systemem iOS 8.1.1. Moja aplikacja Kalendarz pokazuje mi absurdalną liczbę kalendarzy urodzinowych („Urodziny znajomych” w Gmailu, „Urodziny” w Facebooku i 8 osobnych kalendarzy o nazwie „Urodziny” w kategorii „Inne”). Tak wygląda lista kalendarzy:

Szaleństwo kalendarza urodzin

Nie mam pojęcia, jak się tam dostali. Synchronizuję aplikację Kalendarz z Google, Facebookiem i Meetupem, ale nie mogę sobie wyobrazić, jak mogłoby to doprowadzić do tak absurdalnej liczby.

Co mogę z tym zrobić? Chciałbym usunąć lub scalić niektóre z nich, ale aplikacja nie daje mi takiej możliwości. Czy można usunąć większość z nich bez utraty czyichś urodzin?

Jeśli spojrzę na aplikację Kalendarz na komputerze Mac (na której działa Yosemite), nie widzę wszystkich tych kalendarzy. Widzę tylko jednego pod Google, który mówi „Urodziny”, drugiego pod Google, który mówi „Urodziny znajomych”, i drugiego pod „Urodziny”.

EDYCJA: Rozejrzałem się wokół i wygląda na to, że kalendarz „Urodziny” w Gmailu ma urodziny moich kontaktów, a kalendarz „Urodzin znajomych” ma urodziny moich znajomych na Facebooku. Ale wydaje się, że wszystkie te „inne” kalendarze urodzinowe nie mają ani jednego urodziny. Myślę, że mogę je bezpiecznie usunąć bez utraty niczego. Muszę tylko wiedzieć, jak to zrobić, ale nie widzę żadnej opcji ich usunięcia.

Zalogowałem się do iCloud za pomocą strony internetowej iCloud. Kliknąłem ikonę kalendarza i zobaczyłem tylko dwa puste kalendarze o nazwie „Dom” i „Praca”. Nie widziałem wszystkich pustych kalendarzy urodzinowych. Nie widziałem nic przydatnego ani znaczącego, ale nie spodziewałbym się tego, ponieważ synchronizuję wszystkie wydarzenia z kalendarza z Google, a nie z iCloud.

Zauważyłem, że kalendarz urodzinowy „Inne”, który widziałem na komputerze Mac, nie ma w nim żadnych urodzin, więc go usunąłem. Ale odświeżyłem kalendarze na moim iPhonie, jak tu opisano i wydaje się, że nic nie robi. Nadal widzę 8 innych kalendarzy urodzinowych.


1
Co się stanie, gdy ręcznie dotkniesz elementu? W moim przypadku mogę po prostu dotknąć „Urodziny”, aby wyłączyć.
JA

Mogę wyłączyć kalendarze, dotykając ich. Ale tak naprawdę nie mogę ich usunąć.
Elias Zamaria

Czy posiadasz inne urządzenie Apple? Jeśli tak, zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora Apple i sprawdź aplikację kalendarza. Jeśli pokazuje datę urodzin, wiemy, że ma to coś wspólnego z Twoimi ustawieniami iCloud. jeśli się nie pojawią, zresetuję iPhone'a.
dennismuijs

Posiadam najnowszego MacBooka Pro z Yosemite, z którego regularnie korzystam. Spojrzałem na aplikację Kalendarz, zauważyłem jeden pusty kalendarz urodzinowy „Inne” i usunąłem go. Odświeżyłem kalendarze na moim iPhonie. To chyba nic nie pomogło. Mam 5-letniego MacBooka Pro, który zaktualizowałem do wersji Yosemite, której już rzadko dotykam. Spojrzałem na aplikację Kalendarz, wyraźnie ją odświeżyłem i zauważyłem pusty kalendarz urodzinowy „Inne”. Nie wiem, czy to był ten sam, czy inny, ale go usunąłem. Odświeżyłem iPhone'a ponownie i wydaje się, że nic nie zrobił.
Elias Zamaria,

Odpowiedzi:


2

Jak wspomniano w Insomniac Software, kalendarze urodzinowe pochodzą z aplikacji Kontakty.

W aplikacji Kontakty (myląco) uruchamia się na stronie, która pokazuje zagregowany widok kontaktów z różnych źródeł. Stuknięcie przycisku „Grupy” w lewym górnym rogu ekranu powoduje przejście do listy źródeł.

Wspomniałeś, że na ekranie Grup masz dwa źródła kontaktów:

 • Facebook. Urodziny w tej grupie pojawiają się w aplikacji Kalendarze w sekcji „Facebook”, a nie w Inne, więc to nie jest przyczyną problemu
 • Na moim iPhonie. Urodziny w „Innych” pochodzą stąd.

Problem polega na tym, że z tego, co powiedziałeś, wygląda na to, że Twoje kontakty są przechowywane na iPhonie, a nie na iCloud - w przeciwnym razie pojawią się w grupie „ICLOUD”, a nie w grupie „Na moim iPhonie”.

Aby rozwiązać problem z kalendarzem i zapobiec potencjalnej utracie kontaktów:

 • Wybierz miejsce do przechowywania kontaktów. Podam przykład dla iCloud, ponieważ podejrzewam, że twoje kontakty były tam i zostały zrzucone na twój telefon podczas zmiany ustawień. Jeśli uważasz, że masz je przechowywane w Gmailu, opublikuj komentarz, a ja zaktualizuję moją odpowiedź.
 • Przenieś kontakty do wybranej lokalizacji. Aby połączyć je z iCloud: wybierz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> iCloud, włącz „Kontakty”. Powinien zawierać informację „Twoje kontakty zostaną połączone z iCloud”. Stuknij ok, aby na to pozwolić.
 • Wróć do aplikacji Kontakty, dotknij „Grupy”. Powinieneś zobaczyć grupę „ICLOUD”. Synchronizacja może potrwać kilka minut - idź po kawę i wróć, jeśli jej nie widzisz. Należy nie zobaczyć grupę „On My iPhone”.

Teraz musisz się upewnić, że są tam Twoje kontakty. W aplikacji Kontakty na stronie Grupy, aby zobaczyć, co znajduje się w określonym źródle, dotknij pól pod nagłówkami każdej grupy, aż pole wyboru będzie znajdować się tylko na tym, który chcesz zobaczyć. Tak więc, aby zobaczyć, co jest w twoich kontaktach iCloud, powinien znajdować się tylko znacznik wyboru w polu pod nagłówkiem grupy „ICLOUD”. Następnie dotknij „Gotowe” w prawym górnym rogu, aby wyświetlić kontakty - wyświetli tylko kontakty z wybranego źródła (tj. ICloud).

Następnie otwórz aplikację Kalendarz, poczekaj minutę, aż się zsynchronizuje, i dotknij Kalendarze. Jeśli nadal masz 8 kalendarzy urodzinowych:

 1. Zamknij aplikację, odczekaj 5 minut i sprawdź ponownie.
 2. Jeśli nadal tam są, kontynuuj. Jeśli znikną, to koniec!

Jeśli nadal masz kalendarze urodzinowe :

 • Wybierz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> iCloud, wyłącz Kontakty. Stuknij „Usuń kontakty z mojego iPhone'a” (bardzo ważne).
 • Poczekaj chwilę, aż się zsynchronizuje, a następnie sprawdź aplikację Kalendarz. Urodzinowe kalendarze powinny zniknąć. Jeśli nie, daj jeszcze kilka minut. Jeśli nadal nie są, włącz ponownie kontakty (następny krok) i komentuj.
 • Przejdź do Ustawienia> Poczta, Kontakty, inne> iCloud, kolej na Kontaktów dostać z powrotem swoje kontakty.
 • Poczekaj chwilę, a następnie sprawdź aplikację Kalendarz. Kalendarze urodzinowe nadal powinny zniknąć.

Zlekceważyłem wspomnieć, że zazwyczaj nie widzę grupy „Na moim iPhonie” w moich kontaktach. Wydaje się, że pojawia się tylko wtedy, gdy wyłączę moje kontakty zarówno dla Gmaila, jak i iCloud. Gdy spróbowałem, grupa „Na moim iPhonie” była pusta, tak jak się spodziewałbym, ponieważ postanowiłem usunąć kontakty Gmail i iCloud, kiedy je wyłączyłem. Planuję kiedyś umieścić wszystkie swoje kontakty w Gmailu lub iCloud, ale jeszcze się do tego nie przyłączyłem. Kiedy włączyłem kontakty dla iCloud, suwak właśnie się włączył, nie mówiąc mi, że wszystko zostanie scalone.
Elias Zamaria,

Wyłączenie grup Facebooka i Gmaila w aplikacji Kontakty nie zapobiegło wyświetlaniu pustych kalendarzy urodzinowych, nawet po zamknięciu aplikacji i odczekaniu 5 minut, jak powiedziałeś, a nawet po pociągnięciu, aby odświeżyć listę kalendarzy. Nawet wyłączenie wszystkich grup nie zapobiegło pustym kalendarzom urodzinowym.
Elias Zamaria,

Nie chcę przenosić żadnych kontaktów z jednego konta na drugie, ponieważ nie wiem, jakie byłyby tego skutki, a jeśli spowodowałoby to jeszcze bardziej dziwne irytujące problemy, takie jak zduplikowane kontakty lub kontakty niewidoczne w Gmailu. Występuje wystarczająca liczba usterek. Ale jestem gotów spróbować, jeśli naprawdę się zdesperuję.
Elias Zamaria,

Próbowałem wyłączyć kontakty w Ustawieniach zarówno dla mojego konta iCloud, jak i Gmaila, zabić aplikację kalendarza, odczekać 5 minut, ponownie uruchomić ją, przeglądać listę kalendarzy i pociągnąć, aby ją odświeżyć, a kalendarze urodzinowe „Inne” nadal tam są .
Elias Zamaria,

2

Udało mi się usunąć wszystkie wydarzenia urodzinowe z mojego kalendarza iPhone'a.

Poszedłem do Ustawienia> Poczta, kontakty, kalendarze,

W iCloud i na wszystkich moich kontach e-mail wyłączyłem kalendarz.

Następnie wyłączam i ponownie włączam telefon.

Wszystkie wydarzenia urodzinowe w kalendarzu zniknęły.


1
Nie próbuję usuwać żadnych zdarzeń. Próbuję usunąć 8 kalendarzy urodzinowych, które nie zawierają żadnych wydarzeń. Próbowałem tego, co zasugerowałeś, ale to nic nie naprawiło.
Elias Zamaria


1

Pozostałe wpisy urodzinowe są zbierane z Kontaktów, a nie z Kalendarza. Settings > Mail, Contacts, CalendarsIle masz kont na ekranie z włączonymi Kontaktami?

Spowoduje to utworzenie pozycji kalendarza urodzin w sekcji Inne dla każdego konta, nawet jeśli nie ma kontaktów z wprowadzonymi datami urodzin.


Mam 2 konta: jedno iCloud i jedno Gmail. Próbowałem wyłączyć kontakty dla obu kont, przejść do mojej aplikacji Kalendarz i ją odświeżyć. Nadal widzę 8 pustych kalendarzy „innych” urodzin.
Elias Zamaria,

Czy po wyłączeniu kontaktów zdecydowałeś się usunąć z telefonu? Jeśli nie, zmieniłyby się w wpisy kontaktów tylko przez telefon i pozostały w kalendarzach urodzinowych. Spróbuj wyłączyć kontakty dla wszystkich kont, wybierając opcję usunięcia z telefonu (pozostaną bezpieczne w chmurze), ale zamiast tego przełącz się na aplikację Kontakty. Jeśli masz jakieś kontakty, są one lokalne tylko dla telefonu (i należy je przenieść). Jeśli masz link Grupy w lewym górnym rogu, kliknij go i sprawdź, które grupy lokalne są używane. Przeciągnij ekran, aby odświeżyć, a przebuduje listę b-dni
Insomniac Software

Tak. Sprawdziłem nawet, że kontakty zostały usunięte, uruchamiając aplikację Kontakty i zauważając, że lista jest pusta. Pomyślałem, że skoro to nie rozwiązało problemu, ponownie włączyłem kontakty. Nie pamiętam, czy był link do Grup dyskusyjnych, ale mogę spróbować zrobić to samo ponownie.
Elias Zamaria,

Właśnie wyłączyłem i usunąłem kontakty z Gmaila i iCloud. Następnie uruchomiłem aplikację Kontakty. Nadal widzę niektóre z moich kontaktów (chociaż przysięgam, że nie widziałem ich po raz ostatni). Kliknąłem link Grupy i zobaczyłem 2 grupy: jedną pod „Facebook” o nazwie „Wszystkie Facebook”, a drugą pod „na moim iPhonie” o nazwie „Wszystko na moim iPhonie”. Pociągnąłem, by odświeżyć i nic się nie zmieniło. Zajrzałem do aplikacji Kalendarz i nadal mam 8 pustych kalendarzy urodzinowych.
Elias Zamaria,

1
Więc nie potrzebujesz OrbiTools. Jest to jedna z niewielu aplikacji, które znalazłem, która pozwala przenosić kontakty między listami. Ponieważ lista „na moim iPhonie” jest pusta, nie ma co się ruszać. Krok czyszczenia i przywracania to ból, ale jest ostatnią opcją i właśnie to zrobiłby Apple, gdybyś zabrał go do paska Genius. Postępuj zgodnie z procedurą, jakbyś wymieniał telefon na nowy. Utwórz kopię zapasową na komputerze za pomocą iTunes, a następnie Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Usuń całą zawartość i ustawienia. Zacznij ponownie od Przywróć z kopii zapasowej. Jeśli listy b-day powrócą, jestem zagubiony. Jeśli nie, włącz jedno konto, aż to się stanie
Insomniac Software,

0

To trochę dziwne, ale myślę, że te kalendarze urodzinowe są powiązane z Twoim kontem iCloud. Got to Settings> Mail, Contacts, Calendars> iCloudi włączyć i wyłączyć Calendars.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Spojrzałem na „Kalendarze” pod „iCloud” i nie mogłem go wyłączyć, ponieważ był już wyłączony. Włączyłem go i spojrzałem na swoje kalendarze i nic się nie zmieniło. Potem wyłączyłem go. Aplikacja Ustawienia zapytała mnie, czy chcę zachować lub usunąć wcześniej zsynchronizowane kalendarze iCloud. Wybrałem opcję usunięcia i nadal nic się nie stało.
Elias Zamaria

Właśnie miałem pomysł. Przejdź do Privacyaplikacji Ustawienia, wybierz Calendarsi sprawdź, czy jakaś aplikacja zażądała dostępu do Twojego kalendarza. Może wyłączaj je jeden po drugim, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.
Behdad

Próbowałem tego, co powiedziałeś. Wyłączyłem wszystkie aplikacje i to nie rozwiązało problemu.
Elias Zamaria,

Muszę przyznać, że robi się dziwnie: D. Nie wiem, może wylogowuję się z iCloud? I tak jest to dalekie ujęcie.
Behdad

Wylogowałem się z iCloud i to nie usunęło pustych kalendarzy. Zalogowałem się ponownie i wszystko wygląda tak, jak było wcześniej.
Elias Zamaria,

0

Może to wynikać z Kalendarza Google. Jedynym niezawodnym sposobem, w jaki udało mi się kontrolować, które kalendarze są synchronizowane z iDevices, jest dość ukryty panel sterowania w Kalendarzu Google:

https://www.google.com/calendar/syncselect

Ten panel pozwala wybrać, które kalendarze będą synchronizowane z iDevice i iCal. Po prostu odznacz te, których nie chcesz w iCal lub iPhonie, a znikną z tych urządzeń, ale pozostaną na liście Kalendarza Google.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych kalendarzach, odwiedź witrynę Kalendarza Google. Następnie wybierz „Ustawienia” z ikony koła zębatego po prawej stronie, wybierz kartę „Kalendarze”, a następnie przejrzyj wymienione kalendarze. Na przykład, jeśli masz Google+, Google „pomocnie” tworzy kalendarz urodzin z Twoich kręgów. Niektóre kalendarze można usunąć, klikając link „anuluj subskrypcję”, ale innych, w tym kalendarza urodzin Google+, nie można usunąć (dzięki Google). Jednak powyższy link do synchronizacji uniemożliwi wyświetlanie ich na urządzeniu Apple.


Spojrzałem na ukryty panel sterowania. Widzę wbudowany kalendarz urodzinowy Google i kalendarz „Urodziny znajomych” z Facebooka, z których oba mają urodziny, których nie chcę stracić. Nie widzę wielu pustych kalendarzy urodzinowych, których staram się pozbyć.
Elias Zamaria,

0

Spróbuj przejść do Ustawienia> Poczta, kontakty, inne

Tutaj wybierz każde posiadane konto e-mail i przełączaj przełączniki między innymi na notatki, kalendarze, kontakty .etc

jeśli wyłączysz kalendarze, urodziny powinny zniknąć.


Próbowałem już wyłączyć kalendarze i kontakty dla każdego konta, jak opisałem w moich kontaktach z innymi odpowiedziami, ale to nie usunęło pustych kalendarzy. Próbowałem po prostu wyłączyć kalendarze, kontakty i notatki w tym samym czasie (chociaż nie mogę sobie wyobrazić, jak wyłączenie notatek może rozwiązać ten problem), ale to też nie usunęło pustych kalendarzy.
Elias Zamaria,

@EliasZamaria spróbuj wykonać kopię zapasową i zresetować telefon. a następnie skonfiguruj go jako nowy iPhone i sprawdź, czy problem będzie się powtarzał.
DeveloperACE

Wykonałem kopię zapasową i przywróciłem telefon zgodnie z opisem w jednym z komentarzy do tej odpowiedzi i nie rozwiązało to problemu.
Elias Zamaria,

1
Cóż, to jest zagadkowe ... To ostatni pomysł, aby się tam wyrzucić, możesz wysłać maila do Tima Cooka ...
DeveloperACE

0

Właśnie spojrzałem na moją aplikację Kalendarz i nie ma tam pustych kalendarzy urodzinowych. Niedawno zaktualizowałem system iOS 8.3 i nie mogę sobie wyobrazić, co jeszcze mogłoby to naprawić, więc domyślam się, że to było to.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.