Synchronizuj błędy między iCal a kalendarzami Google


14

W większości kalendarze iCal i Google za pośrednictwem CalDAV po prostu działają dla mnie. Ale nieregularnie, w ciągu dnia, iCal zacznie podskakiwać w mojej stacji dokującej i wyświetli ostrzeżenie:

Błąd synchronizacji iCal

Co wiem o problemie:

  • To się dzieje losowo. Mogę nacisnąć Odśwież wszystko w iCal i ten błąd synchronizacji nie wystąpi.
  • Konto z błędem może się zmienić. Nie zawsze jest to problem z tym samym kontem. Trzymam zsynchronizowane trzy kalendarze Google z instancją iCal.
  • Dzieje się to losowo w ciągu dnia. Nie mogę przewidzieć, kiedy synchronizacja zakończy się niepowodzeniem z tym błędem.
  • To się dzieje o każdej porze. Miałem pop-up show o 9 rano i 21 wieczorem, a nawet o trzeciej nad ranem.
  • Nie jestem w stanie stwierdzić, czy błąd powoduje brak synchronizacji między programem iCal a Kalendarzem Google. To mnie denerwuje.

Jak sprawić, by te błędy synchronizacji zniknęły na dobre?


4
To pojawia się dla mnie raz na kilka dni. Zasadniczo dzieje się tak, gdy mój Internet wyłącza się na sekundę, podczas gdy iCal próbuje odświeżyć. Nigdy nie uważałem tego za szkodliwe. Moja rada to po prostu zignorować to.
Harv

@Harv: dzięki. Częstotliwość jest dla mnie zdecydowanie wyższa. Bardziej jak 5-10 razy dziennie. Robi się denerwujące. Ponieważ Internet jest stabilny, gdy zdarza się, że jest to sshsesja zdalna , a to, co nie, nie jest przerywane.
Ian C.

1
Używam BusyCal, który synchronizuje się z Kalendarzem Google. Nigdy nie widziałem tego problemu.
Daryl Spitzer

@Daryl Nie jestem gotów zrezygnować z programu Fantastical, który w tej chwili działa tylko z iCal jako pomostem do moich kalendarzy Google.
Ian C.

1
@ boehj Nie korzystam z Mail.app, ale iCal otwierał go czasami, gdy miałem wpis „wyślij e-mail” ustawiony w pozycji kalendarza. Musiałem usunąć powiadomienia e-mail z moich wpisów w Kalendarzu Google, aby zarówno Google, jak i iCal nie wysyłały do ​​mnie powiadomień e-mail.
Ian C.

Odpowiedzi:


2

Jest to częsty błąd. Automatyczna konfiguracja iCal utworzyła dla ciebie niepoprawny adres. Na końcu adresu nie powinno być „ukośnika”, tzn. Powinno być

/calendar/dav/youremail@domain.com/user

Aby to naprawić, przejdź do Preferencji / Kont i zmień adres, usuwając końcowy / z ustawienia Ścieżka serwera.

AFAIK Lion nie ma już tego błędu.


Wprowadziłem zmiany. Zobaczmy, jak się to potoczy w ciągu najbliższych kilku dni. Dzięki!
Ian C.

2 dni bez błędu pop. To nowy rekord. @ dan8394 przybił rozwiązanie. Dzięki!
Ian C.

0

Po odwiedzeniu adresu URL wymienionego z moim adresem e-mail otrzymuję:

Niedozwolona metoda

Błąd 405

Może więc Google zmieniło coś na swoich serwerach, co uniemożliwiło synchronizację programu iCal. Spróbuj przejrzeć blog Google, aby sprawdzić, czy dokonano zmian i jak to naprawić.

Ad @ m


Z dokumentów Google na temat konfigurowania linku opartego na CalDAV do twoich kalendarzy w iCal: google.com/support/calendar/bin/answer.py?answer=99358#ical - to adres URL, który podają, aby połączyć się z iCal twój kalendarz Google. Uwaga: awarie nie są powtarzalne. Jedno odświeżenie zakończy się niepowodzeniem, następne nie.
Ian C.

0

Podobny błąd zdarza mi się, gdy ostatnio przełączałem sieci bezprzewodowe lub mój komputer po raz pierwszy wychodzi ze stanu uśpienia i mam już załadowany program iCal, ale nie został on ponownie podłączony do sieci bezprzewodowej.

Czy zauważyłeś korelację z łącznością internetową i problemem?

Do tej pory nie zauważyłem żadnych błędów synchronizacji i po prostu nacisnąłem OK.

Co masz w prefiksach iCal w sekcji Konta z interwałem Odśwież kalendarze? Próbowałeś się z tym pogodzić? Być może zmiana na co 30 minut lub co godzinę może pomóc.


0

Doświadczyłem tego sam i od kilku miesięcy używam iCal z Kalendarzem Google. Być może dodajesz wydarzenia zbyt szybko. Odkryłem, że te kroki pomogły w rozwiązaniu moich problemów:

Po pierwsze, sugeruję utworzenie kopii zapasowej wszystkich swoich kalendarzy. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na stronie Kalendarza Google przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła. Po zalogowaniu przejdź do karty ustawień w lewej kolumnie i przejdź do okienka „kalendarze”. Gdy już tam będziesz, gdzieś na tej stronie powinien znajdować się link „Eksportuj kalendarze”. Kliknij ten link.

Twoje kalendarze powinny automatycznie pojawiać się w folderze w folderze Pobrane (jeśli korzystasz z Safari). Gdy już na pewno wiesz, że jest to zakończone, usuń wszystkie kalendarze ze strony ustawień Kalendarza Google ( NIE ODRZUWAJ! ). Po ich zniknięciu ponownie zaimportuj je do strony ustawień Kalendarza Google online, korzystając z linku „Importuj kalendarze”.

Najprawdopodobniej będziesz musiał ponownie skonfigurować iCal, szczególnie jeśli masz wiele kalendarzy, które pojawiają się jako delegaci.


Niestety nie mogę usunąć całej zawartości kalendarza, ponieważ niektóre z nich są udostępniane współpracownikom.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.