Najlepszy sposób na usunięcie wtyczek „Setup Assistant Plugins” na Yosemite?


2

Zauważyłem, że w folderze InternetAccounts w bibliotece systemowej na moim iMacu HD (koniec 2012 r.) Jest kilka folderów zawierających „.iaplugins” od takich niechcianych firm, takich jak Facebook, 126, 123, AOL, Google, LinkedIn, Migotanie, Yahoo i Twitter. Nie mam pojęcia, do czego one służą i nie chcę mieć mojego Maca powiązanego z żadnym z tych „kont” (jest kilka kont Apple, takich jak iCloud, Mail, Notes, AddressBook itp.). Zakładam, że powinienem zostawić wtyczki Apple, ale czy usunięcie wtyczek innych firm jest bezpieczne, a jeśli tak, to jaki jest najlepszy sposób?

Odpowiedzi:


1

To nie są wtyczki innych firm, ale w rzeczywistości wtyczki pierwszej strony (stworzony przez Apple) dla usług innych firm. To jest nie zaleca się ich usuwania , podobnie jak w przypadku wszystkich elementów w katalogu / System, jednak możesz, jeśli chcesz, używając Findera lub Terminalu (wymagane będzie uwierzytelnienie).


Zamiast usuwać je, przenieś je do innego folderu na wypadek, gdyby coś się zepsuło i potrzebujesz ich z powrotem.
IconDaemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.