FileVault utknął przy pauzie


19

Właśnie dostałem nowy 13 "rMBP z zainstalowanym Yosemite. Wybrałem, aby włączyć FileVault, kiedy konfiguruję maszynę.

Teraz, kilka dni później, aplikacja o nazwie „Przywracanie z FileVault” pojawia się na liście aplikacji zużywających dużo energii. [ Edytuj: ta aplikacja już się nie wyświetla; wszystko inne w tym poście jest nadal prawdziwe.]

Sprawdzam FileVault w Preferencjach systemowych i jest napisane „Wstrzymano szyfrowanie”, a następnie „Podłącz zasilacz, aby wznowić szyfrowanie”. Podłączenie zasilacza nie robi różnicy, nawet jeśli urządzenie rozpoznaje ładowanie.

Znalazłem kilka wątków opisujących ten problem, ale żadnych rozwiązań.

Próbowałem zresetować SMC, wyczyścić pamięć PRAM, przejść do trybu odzyskiwania, naprawić dysk i naprawić uprawnienia. Nic nie działało. Nie mogę zatrzymać FileVault z terminala, a kiedy próbuję go włączyć, mówi, że jest już włączony:

$ fdesetup status
FileVault is On.
Encryption in progress: Pending

$ sudo fdesetup disable
Password:
Enter a password for '/':
...

$ fdesetup status
FileVault is On.
Encryption in progress: Pending

$ sudo fdesetup enable
Error: FileVault is already On.

Oto wynik diskutil cs list:

$ diskutil cs list
CoreStorage logical volume groups (1 found)
|
+-- Logical Volume Group 25ED6E9D-5D22-4846-9C2A-2698F58A1159
  =========================================================
  Name:     Macintosh HD
  Status:    Online
  Size:     250140434432 B (250.1 GB)
  Free Space:  0 B (0 B)
  |
  +-< Physical Volume 32AF849E-36C7-4587-AF3E-3BEC1D517A69
  |  ----------------------------------------------------
  |  Index:  0
  |  Disk:   disk0s2
  |  Status:  Online
  |  Size:   250140434432 B (250.1 GB)
  |
  +-> Logical Volume Family F3D38571-E46C-4A52-9C1A-71B9737E0A79
    ----------------------------------------------------------
    Encryption Status:    Unlocked
    Encryption Type:     AES-XTS
    Conversion Status:    Converting
    Conversion Direction:  forward
    Has Encrypted Extents:  Yes
    Fully Secure:      No
    Passphrase Required:   Yes
    |
    +-> Logical Volume 4362CD83-5AAB-4DA5-BD4E-17BC5CCAEB49
      ---------------------------------------------------
      Disk:         disk1
      Status:        Online
      Size (Total):     249820610560 B (249.8 GB)
      Conversion Progress:  Paused
      Revertible:      No
      LV Name:        Macintosh HD
      Volume Name:      Macintosh HD
      Content Hint:     Apple_HFS

Kiedy szukam w konsoli corestorage, otrzymuję wiele wpisów, takich jak:

12/13/14 8:41:45.067 PM corestoraged[155]: 0x7fff78553300 resumeBackgroundConversion: background conversion started/resumed for lv 4362CD83-5AAB-4DA5-BD4E-17BC5CCAEB49.

I inni lubią to:

12/13/14 8:41:45.000 PM kernel[0]: CoreStorageLogical::resumeBackgroundTransform: thread already running

Jakieś sugestie? Maszyna jest fabrycznie nowa, więc nie ma na niej OGROMNEJ ilości danych (nie ma też żadnych kopii zapasowych Time Machine), ale chciałbym uniknąć konieczności czyszczenia dysku.

Jeśli nic nie mogę zrobić, to czy Apple ma historię wydawania poprawek dla takich problemów?


1
Zwolniłem i wyłączyłem diagramy corestorage (istnieje pamięć podręczna i pomocnik), ponownie uruchomiłem i zresetowałem wózek, naprawiłem dysk w trybie awaryjnym i wreszcie ponownie uruchomiłem. Potem ponownie włączyłem diamony i wydawało się, że się zablokowałem. Nie publikowanie tego jako rzeczywistej odpowiedzi, ponieważ nie mam pojęcia, czy to naprawdę rozwiązanie, czy po prostu dla mnie zadziałało.
markwatson

@markwatson Odniosłem się do podobnego procesu w mojej odpowiedzi. Czy to ten sam, którego śledziłeś?
Peter

Odpowiedzi:


12

Zapytałem o to podczas uczestnictwa w WWDC 2015 i powiedziano mi, że problem „Wstrzymano szyfrowanie” został rozwiązany w 10.10.3.

Główną przyczyną był problem ze zmianą wielkości woluminu CoreStorage podczas procesu szyfrowania. Gdy wolumin CoreStorage nie mógł się powiększyć, szyfrowanie zostało wstrzymane i nie można go wznowić, dopóki nie zostanie rozwiązany problem zmiany rozmiaru.

Aby rozwiązać ten problem:

 1. Zaktualizuj komputer Mac do wersji 10.10.3 lub uruchom komputer z alternatywnego dysku z systemem 10.10.3.
 2. W razie potrzeby odblokuj zaszyfrowany dysk
 3. Otwórz terminal
 4. Uruchom następujące polecenie, aby uzyskać identyfikator dysku komputera Mac:

  diskutil list
  
 5. Po uzyskaniu informacji o identyfikatorze dysku uruchom następującą komendę z uprawnieniami administratora:

  fsck_cs -y disk_identifier_goes_here
  
 6. fsck_cs powinien naprawić wolumin CoreStorage i rozwiązać problem zmiany rozmiaru. W ramach danych wyjściowych powinien pokazywać, że szyfrowanie jest wznawiane.


Dzięki za twoją odpowiedź. Chociaż nie jestem w stanie tego przetestować (po rozwiązaniu problemu z obejściem opisanym w mojej odpowiedzi), zakładam, że jest to właściwe rozwiązanie.
Peter

Niestety nie zadziałało to dla mnie. Szkoda
Ben Wilde,

1
Narzędzie dyskowe od El Capitan również wydaje się zapewniać sposób rozwiązania problemu „wstrzymania szyfrowania” z powodu problemu ze zmianą rozmiaru. Postępując zgodnie z instrukcjami ostatnio opublikowanymi w jednym z wielu wątków Wsparcia Apple, uruchomiłem system z dysku instalacyjnego El Capitan USB, uruchomiłem Narzędzie dyskowe i podczas pierwszej pomocy zobaczyłem: „Wielkość woluminu @@@ została zmieniona w celu odblokowania wstrzymanego szyfrowania”. Teraz wreszcie wszystko jest dobrze. discussions.apple.com/message/29014455#29014455
npdoty

Jesteś absolutnym ratownikiem życia. Próbowałem już wszystkiego i to załatwiło sprawę.
InkGolem,

Korzystam z wersji 10.12.5, ale nadal napotkałem ten problem (więc jeszcze nie jest martwy!) ZOMBIE! Otrzymuję komunikat „wolumin disk0s2 nie może zostać naprawiony, gdy jest w użyciu”, gdy próbuję tej poprawki. Chyba muszę spróbować uruchomić z innego woluminu. Dziękujemy za wszystkie szczegółowe odpowiedzi w tym wątku.
micstr

8

Rozmawiałem z Apple i moja sprawa została eskalowana. Wysłałem dzienniki do oceny przez inżynierów, którzy stwierdzili, że szyfrowanie FileVault nie powiodło się. Jak zgłosili inni użytkownicy, jedyną sugestią było zrobienie kopii zapasowej Time Machine, wyczyszczenie dysku, ponowna instalacja Yosemite i przywrócenie z kopii zapasowej Time Machine.

Kilka ważnych uwag (z postów na forum, które przeczytałem):

 • Po wyczyszczeniu dysku wybierz Journaled. Domyślnie ustawiony Journaled, Encrypted, ale pozostawienie włączonego szyfrowania nie rozwiąże problemu.
 • Kopia zapasowa Time Machine nie jest wymagana do wyczyszczenia dysku i ponownej instalacji systemu OS X Yosemite, ale jest to najprostszy sposób na zachowanie danych.
 • Musisz odznaczyć FileVault podczas początkowej instalacji OS X, w przeciwnym razie problem może się powtórzyć. Oczywiście może to działać za drugim razem ... ale po co ryzykować? Poczekaj, aż Apple naprawi ten błąd, zanim ponownie włączysz FileVault.
 • Jeśli przywrócisz z kopii zapasowej Time Machine podczas instalacji OS X, nie pojawi się monit o włączenie FileVault i powinna być domyślnie wyłączona.

Jeśli to rozwiązanie nie jest zadowalające, możesz znaleźć w tym przewodniku wskazówki dotyczące nieudanego szyfrowania FileVault . Rozważyłem podobne podejście (znalazłem ten przewodnik, wyszukując w Google hasło „zabijanie z pamięci podręcznej”), ale ostatecznie zdecydowałem się na wypróbowane i prawdziwe (i żmudne) podejście do pełnej ponownej instalacji.

Dla potomnych częściowy fragment wspomnianego przewodnika:

Skanowanie w celu znalezienia odpowiedniego procesu okazało się, że składowane jądro powodowało duże obciążenie. Dając szansę 50/50 na naprawę lub całkowite zniszczenie mojego systemu, wpadłem na pomysł, jak to naprawić. Najpierw próbowałem po prostu zabić ten proces. To działało, ale po kilku sekundach proces pojawił się ponownie - więc musiał zostać uruchomiony z innego demona. Okazało się, że faktycznie uruchomiony proces rozpoczyna ten proces. Aby przejść przez cały samouczek [2] , postanowiłem zrobić szybką poprawkę / próbę. Więc moim pomysłem było przeniesienie pliku binarnego demona, a następnie zabicie tego procesu. Zrobiłem więc:

firebird:~ jvr$ mv /usr/libexec/corestoraged /usr/libexec/corestoraged.old
firebird:~ jvr$ killall corestoraged

I, co zaskakujące, obciążenie spadło, gdy mój system operacyjny wciąż działał. Pamiętaj, że jest to bardzo ryzykowne i nie polecam tego robić, chyba że nie widzisz innych opcji.

Należy również zauważyć, że istnieje zdecydowanie lepsze rozwiązanie związane z uruchomioną konfiguracją. Ani mniej Apple nie powinno zapewnić stabilnego działania FileVault, zwłaszcza że należy to uznać za usługę podstawową.

[2014/09/09] Aktualizacja: Już tracąc nadzieję na trwałe rozwiązanie problemu, zacząłem tworzyć kopię zapasową mojego MacBooka i przygotowywać się do ponownej instalacji. Nawet jeśli powyższe obejście rozwiązało problem z zużyciem procesora i zużyciem energii, nie czułem się komfortowo poruszając się po procesach podstawowych, w których nie byłem w 100% pewien, co robią. Więc utworzyłem kopię zapasową wszystkiego i zacząłem czyścić moją maszynę. Po tym, jak do tej pory wszystko zostało zrobione, postanowiłem uruchomić komputer Mac w trybie odzyskiwania i jeszcze raz wypróbować funkcję naprawy dysku (zwłaszcza uprawnienia do naprawy). Po zrobieniu tego, pomyślałem, że spróbuję jeszcze raz. Uruchomiony, przeniesiony z powrotem do pamięci podręcznej i sprawdzony na ekranie postępu FileVault w Ustawieniach bezpieczeństwa. I nagle zobaczyłem, że proces szyfrowania znów działa.

Czego nauczyłem się z tej lekcji - rób kopie zapasowe. I druga lekcja, której się nauczyłem: nigdy nie idź w prosty sposób i nie zaczynaj ponownie instalować systemu operacyjnego.


1
Ta odpowiedź jest nieaktualna. Problem został rozwiązany w 10.10.3. Najlepsza odpowiedź imho : apple.stackexchange.com/a/190845/45492 autor: Rich Trouton
n1000

6

Chcę udostępnić rozwiązanie, które rozwiązało problem.

Przede wszystkim moja instalacja El Capitan nie powiodła się, co spowodowało, że po uruchomieniu pojawił się ekran logowania, ale po zalogowaniu nastąpiła panika jądra i komputer Mac uruchomił się ponownie.

Próbowałem więc zainstalować ponownie w trybie odzyskiwania, ale w momencie wybrania HD dostałem komunikat: Trwa konwersja FileVault. Użyj panelu preferencji „Bezpieczeństwo i prywatność”, aby sprawdzić status konwersji.

Te kroki rozwiązały mój problem:

 • Przejdź do trybu odzyskiwania (przytrzymaj cmd + R podczas uruchamiania)
 • Otwórz terminal i wpisz: diskuitl cs list wynik: Postęp konwersji: Wstrzymany
 • Otworzyłem drugie okno terminala
 • Szukano binarnego „corestoraged”: file / -name „corestorage *”
 • Znalazłem go w folderze odzyskiwania: / usr / libexec / corestoraged
 • Uruchomiono corestoraged w znalezionym folderze: ./corestoraged
 • Teraz sprawdź HD za pomocą pierwszego terminala, postęp konwersji pokazał teraz procent, a po godzinie HD został przekonwertowany.
 • Następnie mógłbym ponownie zainstalować El Capitan z tego samego trybu odzyskiwania.
 • Po ponownej instalacji wszystko wyglądało tak, jak było.

2
To jest prawdziwa odpowiedź
jakethedog

1
Dzięki. Działa to dla mnie z dyskiem zewnętrznym, który został zatrzymany (nie próbowałem ponownie instalować systemu macOS ani nic takiego). Najpierw musiałem odblokować dysk za pomocą diskutil coreStorage unlockVolume {logical id}.
G-Wiz

1
Dzięki - wywołanie / usr / libexec / corestoraged z trybu odzyskiwania rozpoczęło postęp i wydaje się, że zakończyło się z dnia na dzień, gdy miałem nieudaną instalację High Sierra i wyłączyłem FV z wiersza poleceń w trybie odzyskiwania. Mamy nadzieję, że instalacja może się teraz zakończyć bez dodatkowej komplikacji FileVault.
j-beda

2

Pobierz najnowszą aktualizację Yosemite! Po sprawdzeniu różnych poprawek zainstalowałem 10.10.3 i problem sam się rozwiązał.


1

Oto, co działało dla mnie na podstawie tego postu z forum Apple :

 1. Uruchom ponownie i zresetuj PRAM, przytrzymując klawisze Option + Command + P + R
 2. Szybko ponownie się uruchomił i przytrzymałem Command + R, aby przejść do trybu odzyskiwania.
 3. Wybierz Narzędzie dyskowe
 4. Widziałem pod spodem moją bazę „Macintosh HD” plus zaszyfrowany „Macintosh HD”. Wybierz zaszyfrowaną partycję, a następnie wybierz Plik / Odblokuj i wprowadź hasło.
 5. Wybierz „Napraw dysk” (zajęło 1-2 minuty)
 6. Wybierz „Napraw uprawnienia dysku” (zajęło 1-2 minuty)
 7. Wybierz podstawową partycję „Macintosh HD” i wybierz „Napraw dysk” (zajęło 3-4 minuty)
 8. Uruchom ponownie (myślę, że menu Apple)
 9. Zaloguj się i otwórz Preferencje systemowe / Bezpieczeństwo i prywatność / FireVault
 10. Szyfrowanie wciąż było w tym momencie „wstrzymane”, ale odłączyłem i ponownie podłączyłem zasilanie, a następnie szyfrowanie uruchomiło się ponownie i zakończyło szybko (<1 minuta).

Mam nadzieję, że to pomaga.


2
Niestety nie zadziałało to dla mnie.
Peter

1
Bez powodzenia przy użyciu tej metody, próbowałem nawet wyłączyć szyfrowanie w trybie odzyskiwania, nic się nie zmieniło.
Igor Zinov'yev

Opcja wyłączenia szyfrowania jest dla mnie wyszarzona w trybie odzyskiwania.
Peter

Korzystanie z MacBooka Pro Retina w połowie 2014 roku Nie działało to dla mnie

1
@ Peter, możesz odbarwić opcję, jeśli otworzysz menu kontekstowe „Plik”, naciskając jednocześnie klawisz Opcja. Nie zapomnij zwolnić klucza przed kliknięciem „Wyłącz ...”. Nie ma to jednak sensu, nie działa.
Igor Zinov'yev

1

Popieram komentarze Petera (18 grudnia).

Miałem zupełnie nowy, 11-calowy MBAir odebrany w grudniu 2014 roku. FileVault przerwał konfigurację z prośbą o zasilacz.

Starszy doradca Apple powiedział, że inżynierowie Apple twierdzą, że z komputerem nie ma nic złego - możesz z niego korzystać.

Nie możesz wyłączyć FileVault. Inżynierowie uważają to za problem kosmetyczny. Ich pierwszą sugestią jest pozostawienie laptopa bez snu na 24 godziny - odkryli, że w „wielu przypadkach” błąd sam się rozwiązuje.

Ponieważ nie miałem danych na dysku (zobacz sugestie Petera, jeśli je masz), kazali mi wyczyścić dysk w Terminalu, zainicjować netboot, wybrać „Ponownie zainstaluj Yosemite” z okien OS X Utilities po netboocie. Następnie po pobraniu i zainstalowaniu NIE aktywuj FileVault podczas konfiguracji. (najwyraźniej wyczyszczenie dysku w terminalu jest ważne - ponowna instalacja samego Yosemite nie rozwiąże problemu).

Do tej pory mój laptop wygląda teraz jak nowy.


1

Patrzyłem na ten problem od około roku (mój laptop ma włączoną funkcję FileVault od czasu pierwszej instalacji, ale nigdy nie został ukończony. W końcu wykonałem następującą podwójną kopię do iz napędu USB:

 1. Użyj SuperDuper, aby utworzyć pełną kopię zapasową systemu na dysku USB.
 2. Uruchom z niego (SuperDuper robi to automatycznie)
 3. Użyj narzędzia Disk Util, aby ponownie utworzyć partycję główną. (*)
 4. Użyj SuperDuper ponownie, aby utworzyć kopię zapasową głównej partycji na dysku USB na nowej partycji.
 5. Uruchom ponownie z dysku wewnętrznego.
 6. Uruchom ponownie FileVault i tym razem pozwól mu zakończyć się zanim cokolwiek innego ...

(*) Jeśli przypadkowo usunąłeś partycję odzyskiwania, możesz ją ponownie utworzyć, uruchamiając się w trybie odzyskiwania (Cmd-R) i „Zainstaluj ponownie Yosemite”, co spowoduje ponowną instalację systemu operacyjnego, ale pozostawi dane w spokoju.

Mam nadzieję, że pomoże to ludziom dobrze wyjść z tego problemu. Teraz na instalację Kapitana.


0

Ten problem może być również spowodowany błędem UPS (zasilacza awaryjnego) w El Capitan (to samo, co uniemożliwia automatyczne uruchamianie Wehikułu Czasu).

Wpadłem na to na zupełnie nowej maszynie. Naprawa Narzędzia dyskowego nic nie zrobiła, ale przypomniałem sobie o czytaniu o błędzie UPS i Time Machine. Kiedy odłączyłem UPS i uruchomiłem ponownie, zarówno Time Machine, jak i Vault działały normalnie.

Jeśli masz zasilacz UPS i używasz El Cap, odłącz zasilacz UPS i uruchom ponownie. Spróbuj najpierw, a prawdopodobnie zaoszczędzisz trochę czasu.


-6

Spróbuj zresetować smc i zrestartować komputer będzie w porządku

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.