Czy istnieje oprogramowanie monitorujące sieć z ikoną obszaru powiadomień?


5

Często korzystam z mojego laptopa w budynkach metra / biur, gdzie połączenie internetowe może być opóźnione / nieobecne przez pewien czas. Czy istnieje jakieś oprogramowanie monitorujące sieć, które może stale monitorować jakość połączenia sieciowego (na przykład wysyłając ping do google.com co kilka sekund) i wyświetlać zielono-żółto-czerwoną ikonę w obszarze powiadomień, aby wiedzieć, czy normalne połączenie internetowe?

Wyszukiwarka Google nie pokazuje żadnego takiego oprogramowania :(


2
Jak połączyć się z Internetem? Jeśli za pośrednictwem ekspresu na lotnisku, ikona lotniska ma „poziomy”: większa liczba „fal” na nim, większa siła.
Nivas

1
(Lokalne) połączenie sieciowe może pozostać silne (a tym samym ikona), nawet jeśli połączenie z Internetem staje się problematyczne.
Jason Salaz

Zazwyczaj łączę się przez WiFi, który jest transmitowany przez router 3G-WiFi. WiFi jest zawsze dobre, jakość połączenia internetowego 3G jest kwestionowana.
grigoryvp

Odpowiedzi:2

Jednym z rozwiązań jest użycie GeekTool. Musisz napisać mały skrypt powłoki, który byłby osobnym pytaniem.


Jak widzę, geektool zwykle wyświetla informacje na pulpitach. I mam wiele otwartych okien - więc nie widzę, jak pulpit może być użyteczny :(.
grigoryvp

Może wyświetlać ikonę i możesz ustawić ją w rogu paska menu lub użyć trybu zawsze na wierzchu.

„Skrypt powłoki” dla GeekTool to „ping -c 1 -W 1 8.8.8.8” :-)
zzz

1

Niestety pokazuje tylko prędkość pobierania / wysyłania. Ta informacja nie jest tak naprawdę zainteresowana, ponieważ większość planów rozliczeń internetowych jest nieograniczona, a jeśli ściągnę coś ogromnego przez chrome lub torrent, zobaczę prędkość / procent / czas pozostający w samej aplikacji.
grigoryvp

0

W pełni zgadzam się z @mankoff. Korzystanie z GeekTool na pewno zadziała w tej sytuacji. Nawet jeśli masz wiele otwartych okien, w GeekTool znajduje się ustawienie do utrzymywania go ponad wszystkimi oknami.

enter image description here

W ten sposób skrypt zostałby umieszczony na wierzchu wszystkich okien interfejsu GeekTool.

GeekTool jest idealnym wyborem dla tej sytuacji, chociaż musiałbyś napisać skrypt powłoki, jak powiedział @mankoff. Znajdziesz tu świetny artykuł na temat rozpoczynania pracy z GeekTool tutaj: Artykuł z App Storm na GeekTool.

Oto strona internetowa GeekTool. Znajdziesz tam przycisk pobierania: Strona internetowa GeekTool

Jakiego systemu operacyjnego używasz?

@zzz powiedział o skrypcie powłoki dla GeekTool: „Skrypt powłoki dla GeekTool to„ ping -c 1 -W 1 8.8.8.8 ””


-1

Widżet pulpitu nawigacyjnego:

http://mac.softpedia.com/get/Dashboard-Widgets/Status-Info/PingMonitor.shtml

Lub, co jest nie tak z otwieraniem Terminal.app i uruchom

ping 8.8.8.8

i zredukuj aplikację terminala do wysokości 5 linii ... :)

Jeśli chcesz, możesz utworzyć okno terminala:

  • przeświecający
  • lepki
  • unosić się nad innymi aplikacjami

z http://infinite-labs.net/afloat/

więc otrzymasz dokładnie to, czego chcesz ...;)

Jeśli zapiszesz ping w poleceniu ping.command, możesz go uruchomić podwójnie. itd itd..


Okno ping jest dobre, ale zwykle mam dużo otwartych okien, takich jak przeglądarka internetowa, wiele IDE, dokumentacja, konsole itp. - więc nie ma miejsca, w którym mogę umieścić konsolę, aby była zawsze widoczna :(
grigoryvp

troska, że ​​wyborca ​​wyjaśnia, co jest nie tak?
jm666

@ jm666: Nie głosowałem za nim, ale założę się, że problem polega na tym, że OP wyraźnie poprosił o obszar powiadomień, a inne rozwiązania tego nie robią.
kbyrd

@kbyrd: Bez wątpienia PingMenu jest właściwym rozwiązaniem, ale połączenie Afloat i Terminal robi prawie to samo, co wyżej wspomniane GeekTool - to, co zostało ulepszone. Zastanawiam się tylko - tak czy inaczej dla odpowiedzi .. :-)
jm666
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.