Aktualizacja oprogramowania iOS przez dane komórkowe


15

Jak mogę zaktualizować oprogramowanie za pomocą danych komórkowych? Mam wystarczająco dużo danych na karcie SIM, ale kiedy muszę zaktualizować iPada do iOS 8, wymaga Wi-Fi. Nie mam routera


4
jeśli masz iPhone'a używającego go jako hotspotu, to załatwi sprawę
WM.

Czy jest dostępna opcja w Preferences>> iTunes & App StoreWłącz Updates(automatyczne pobieranie) i Use Cellular Data?
fsimkovic

Czy masz włączone dane komórkowe? na telefon, Ustawienia-> Komórkowe-> Dane komórkowe
tron_jones

1
Jak duża jest aktualizacja? Myślę, że istnieje limit wielkości w porównaniu z komórkami.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


6

Apple nie zezwala na główne aktualizacje iOS w sieci komórkowej. Możesz aktualizować z 10.3.1 do 10.3.2 przez LTE, ale nie z 10.2 do 10.3.

To nie jest technicznym ograniczeniem danych komórkowym lub wifi, per se , ale raczej polityka ograniczenie (chociaż niektórzy przewoźnicy mają granic, jak duże pojedyncze pliki przesyłane za pośrednictwem ich sieci może być). Duże aktualizacje systemu operacyjnego mogą działać w zakresie gigabajtów i chociaż wielu użytkowników ma plany transmisji danych na wiele gig lub nieograniczonych, nie wszyscy użytkownicy to robią - dlatego aktualizacje powyżej określonego rozmiaru są zabronione, zgodnie z polityką producenta, z pobierania przez sieć komórkową.

Jeśli hotspotujesz telefon i pobierasz aktualizację na laptopa, a następnie uruchamiasz instalację za pośrednictwem iTunes, możesz obejść ten problem. Lub jeśli znajdziesz połączenie Wi-Fi gdzie indziej (nie odcina cię to za nadmierne wykorzystanie danych (jak niektóre bezpłatne / publiczne mogą / będą).


Dygresja:

Generalnie jest to najszybsze robienie aktualizacji systemu operacyjnego za pomocą iTunes z komputera, ponieważ aktualizacja nie musi być pobierana do telefonu, następnie rozpakowywana, a następnie instalowana, a następnie czyszczona po sobie (szczególnie ważne, aby wziąć pod uwagę, jeśli masz tylko 3G włączony urządzenie, ale rozmiar pobieranej aktualizacji wynosi 4 GB: aktualizacja prawdopodobnie nadal będzie instalowana, jeśli zrobisz to przez iTunes, ponieważ zastąpi ona istniejące pliki (wraz z usunięciem i dodaniem niektórych) z telefonu, używając laptopa / komputera stacjonarnego jako obszar roboczy do rozpakowywania archiwum aktualizacji).


1
Absolutnie szalony, że Apple całkowicie go nie zezwala. Byłoby zrozumiałe, gdyby było to ustawienie domyślne, które użytkownik może zastąpić.
Miscreant,

Utrudnia aktualizację iPada dla tych, którzy polegają na połączeniach komórkowych dużych sieci z powodu decyzji politycznej. Przynajmniej daj ludziom wybór.
timbo 27.04.19

1

Wszystkie powyższe nie będą działać. Potrzebne będą do tego dwie rzeczy: iPhone oraz komputer Mac lub PC z systemem Windows i zainstalowanym iTunes. Następnie uwiąż dane z iPhone'a na komputerze Mac. Twój komputer Mac uwierzy, że jest to połączenie bezprzewodowe. Następnie uruchom aplikację iTunes z laptopa, a następnie pobierz i zaktualizuj telefon. Upewnij się oczywiście, że telefon jest podłączony przez USB.


0

Nie sądzę, aby można to obejść w jakikolwiek sposób. Apple będąc Apple, będzie próbował stworzyć oprogramowanie, które głównie spodoba się laikowi technologii, co nie zawsze jest złe, 9 razy na 10 to świetna rzecz. Oznacza to, że iPhone'y nie (w przeważającej części) nie dostają wirusów, mają stały przepływ aktualizacji oprogramowania (w przeciwieństwie do innego mobilnego systemu operacyjnego ...) i wiele innych wspaniałych funkcji, które można włączyć tylko wtedy, gdy firma jest „maniak kontroli”.

Więc nawet jeśli masz wystarczającą ilość danych, Apple sprawia, że ​​twój iPhone stosuje podejście „lepiej, niż przepraszam”, upewniając się, że nie wykorzystasz go, lub gorzej, przejdziesz dalej, używając go tutaj.

Chciałbym tylko zapytać jednego z moich znajomych / rodziny, czy mógłbym użyć ich połączenia Wi-Fi do pobrania iOS 9. Odradzam jednak korzystanie z połączenia publicznego, ponieważ trzeba wprowadzić jego hasło, identyfikator Apple i hasło.


2
Wrażliwe dane są przesyłane przez połączenia SSL. Dopóki ktoś przestrzega ostrzeżeń certyfikatu, powinno być dobrze.
samh

Bezpieczeństwo jest takie samo, zarówno w przypadku danych, jak i Wi-Fi. Wi-Fi lepiej zmienia sposób na zhakowanie AFAIK.
Abhishek Saini

Android cały czas otrzymuje aktualizacje: ale niewielu operatorów przesyła je do swoich subskrybentów. Dużą zaletą Apple jest to, że radzą sobie z własnymi aktualizacjami, operatorzy nie są w żaden sposób zaangażowani w aktualizację Twojego iPhone'a (i jego aplikacji).
warren

-1

Włączenie danych komórkowych dla aktualizacji i iTunes pozwala tylko pobierać aktualizacje aplikacji poniżej 100 MB i zakupów iTunes. Obecnie nie ma innej możliwości niż tethering do połączenia Wi-Fi innego telefonu.


Możesz pobrać ponad 200 aplikacji MB na telefon komórkowy z App Store na swój telefon
warren,

-3

Wybierz Ustawienia> iTunes i App Store> AKTUALIZACJE (włączone)> Użyj danych komórkowych


1
Nawet w przypadku danych komórkowych w iOS nie można zaktualizować podstawowej instalacji iOS.
JakeGould,

-3

Jest na to sposób:

Wystarczy przejść do opcji Ustawienia> iTunes i sklepy z aplikacjami i włączyć opcję „Użyj danych komórkowych”.


1
Nawet w przypadku danych komórkowych w iOS nie można zaktualizować podstawowej instalacji iOS.
JakeGould,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.