Udostępnianie przestrzeni dyskowej iCloud członkom rodziny


19

Czy istnieje sposób na dzielenie przestrzeni dyskowej iCloud między członkami rodziny?

Włączyłem iPhone'a mojej żony do udostępniania rodzinnego, ale chciałbym mieć jedno wiadro pamięci (20G), które pozwoliłoby nam obu kontom Apple ID wykonać kopię zapasową więcej niż domyślną 5G na urządzenie. Czy to możliwe?


1
Zasadniczo jest to pytanie, czy konto A potrzebuje 5,5 GB, a konto B potrzebuje 10,5 GB, czy mogą uniknąć płacenia za 40 GB (20 x 2) i nadal mieć zapasowe dopasowanie w jednej płatności 20 GB.
bmike

Odpowiedzi:


6

Ta funkcja pojawi się w iOS 11 (patrz iMore ). Z tej strony:

.. tak, teraz możesz udostępniać te dane rodzinie, nawet sześciu osobom korzystającym z jednego planu przestrzeni dyskowej na kopie zapasowe, pliki i zdjęcia. Przypuszczalnie pliki każdego członka rodziny są dostępne tylko dla tej osoby, w przeciwieństwie, na przykład, do udostępniania rodzinnego iTunes, iBooks i zawartości App Store.


Tak, teraz w Ustawieniach na iPhonie w iOS 11 stuknij swoje konto Apple ID u góry, a następnie iCloud, a następnie Manage Storagepowyżej Change Storage Plan, powinieneś zobaczyć Share With Familyprzycisk. Prawdopodobnie jest dostępna tylko, jeśli masz już plany 200 GB lub 2 TB.
Andrew,

„Przypuszczalnie pliki każdego członka rodziny są dostępne tylko dla tej osoby”. Chciałbym, aby Apple wyraźnie to wyjaśniło. Nie widzę nigdzie wyraźnej odpowiedzi na stronach udostępniania rodziny dla iCloud Storage.
Taylor Edmiston,

11

Aktualizacja 2017/2018: Wygląda na to, że Apple wreszcie zezwala na udostępnianie pamięci iCloud członkom rodziny (zobacz nowo zaakceptowaną odpowiedź). Miło to słyszeć!

Oryginalny:

Prawidłowa odpowiedź brzmi: nie, nie ma. Apple niestety nie pozwala udostępniać iCloud Storage członkom rodziny.

Oto link do forum, na którym zostało to omówione:

https://discussions.apple.com/thread/6543858

Możesz udostępnić swoje konto i hasło, ale pamięć jest twoja i nie jest tak naprawdę udostępniana subkontowi. Każdy indywidualny identyfikator Apple ID ma swój własny płatny / utalentowany / bezpłatny limit miejsca, a każde konto może tylko zwiększyć pojemność i nie wpływa to na żadną inną pojemność AppleID - niezależnie od członkostwa w rodzinie.


1
Pamiętaj, że od iOS 11 już tak nie jest i udostępnianie rodziny dla iCloud Storage już istnieje. support.apple.com/en-us/HT208147
Taylor Edmiston
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.