Pierwsze uruchomienie Silverlight w systemie Mac OS X Yosemite


8

Staram się, aby Silverlight działał w systemie Mac OS X, wystarczyłaby każda przeglądarka. Jak dotąd nie odnoszę żadnych sukcesów, ani pomocy w sieci.

1) Silverlight + Mac OS X Yosemite

Na początek, czy ktoś może mi powiedzieć, czy ten test Silverlight działa na nich w systemie Mac OS X Yosemite (10.10.1)?

http://www.microsoft.com/silverlight/iis-smooth-streaming/demo/

To powinno oferować menu i różne treści, głównie zdjęcia. (W przeciwieństwie do dużego czarnego kwadratu niczego.)

2) Rozwiązywanie problemów

Używam MacBooka Pro z połowy 2014 roku. Miałem wcześniej zainstalowaną wersję Silverlight 4, ale nigdy nie działało (nie wiem, czy było to przed czy po mojej aktualizacji Yosemite).

Próbowałem odinstalować i ponownie zainstalować Silverlight, ale bezskutecznie.

Aby zainstalować, używam tylko pliku Silverlight.dmg i jego instalatora do zainstalowania.

Oto, co do tej pory otrzymuję:

  • W przeglądarce Firefox: oficjalna strona „Pobierz Silverlight” informuje, że wtyczka jest zainstalowana („Silverlight 5 (5.1.30514.0)”), jednak strona testowa, do której prowadzi link powyżej, wyświetla kolor czarny. Do Twojej wiadomości, wtyczka jest ustawiona na „Zawsze aktywuj” w około: dodatki i wyłączenie AdBlock nie pomogły.
  • W Chrome: musiałem użyć opcji „Uzyskaj więcej rozszerzeń” w Chrome, aby zainstalować. Jednak powyższy test zawiera jedynie ikonę „Zainstaluj Microsoft Silverlight”.
  • W Safari test wydaje się być w porządku, ale potem pojawia się błąd od samego Safari: „Wystąpił problem z tą stroną, więc została ponownie załadowana”, co prowadzi do ponownego ładowania strony automatycznie, dopóki Safari się nie poddaje i mówi mi, że błąd wielokrotnie wystąpił ze stroną.

Zapraszamy każdy wskaźnik.


2000 wyświetleń ani jednego komentarza? Mam ten sam problem z zupełnie nowym komputerem iMac. Problemy są dosłowne (we wszystkich 3 przeglądarkach). Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie?!?
dprogramz

Mam ten sam problem. Jak dotąd szczęście?
IceMan

1
Szybka aktualizacja: z zainstalowanym programem Silverlight 5.1.40416.0 działa teraz w przeglądarce Safari (działa powyższy test). Sprawy pozostają takie same w przypadku przeglądarki Firefox i Chrome.
Fabien Snauwaert

Odpowiedzi:


4

W obszarze Safari / Preferencje / Bezpieczeństwo kliknij ostatnie pole z napisem „Wtyczki internetowe: Zezwalaj na wtyczki”

To takie proste i działało dla mnie, uruchamiając Safari na MBP 2008 z OX X Yosemite


1
Ta opcja jest już zaznaczona (nie wiem, czy tak było w momencie mojego pierwszego postu). W międzyczasie również zaktualizowano do wersji Silverlight 5.1.40416.0 i teraz działa.
Fabien Snauwaert

ten sam problem tutaj
grepit


0

Zdecydowałem się na odinstalowanie Silverlighta, który doprowadził mnie do twojego komentarza. W moich staraniach zdecydowałem się ponownie zainstalować i spróbować odinstalować ponownie. Od czasu ponownej instalacji postanowiłem wypróbować Twój link. Mam czarne pudełko, tak jak ty, z małym nałożonym pudełkiem w lewym górnym rogu z nadrukowanym srebrnym światłem. Kliknąłem małe pudełko i duże czarne pudełko kilka razy, ponieważ używam rozszerzenia plug-in do kliknięcia i ładuje się dobrze. Powodzenia

PS Używam MacBooka Air z połowy 2011 roku z systemem Yosemite 10.10.2


0

Mam dokładnie ten sam problem z moim Pro Pro z połowy 2014 roku. Jestem prawie pewien, że problem nie leży w samym Yosemite, ale w nowych maszynach. Najwyraźniej nowe maszyny zostały sformatowane inaczej lub coś w tym rodzaju i nie obsługują już Silverlight, podczas gdy starsze maszyny, które po prostu uaktualniły się do Yosemite z czegoś tak nowego, jak Mavericks, nie mają tego problemu. Pracuję u dostawcy usług Apple Premium i długo rozmawiałem z technikami certyfikowanymi przez Apple na ten temat i to jest nasz wniosek. Naprawdę jest do bani.


0

Prawdopodobnie dla tej wtyczki wybierz Uruchom w trybie niebezpiecznym w Preferencjach Safari. Działa dla mnie na stronie Fidelity Investments dla ich narzędzia handlowego w czasie rzeczywistym Silverlight.


... w wersji 10.10 beta poprzez wersje produkcyjne do 10.10.3 sekundowej publicznej wersji beta, na wszystkich moich komputerach Mac, w tym Mac Pro pod koniec 2013 r., 5k Retina iMac, 2014/13 Mac Book Pro, 2014 Mac Book Air, początek 2009 3,06 GHz zbudowany- na zamówienie 24
calowy

0

To zadziałało w przypadku uruchamiania Fidelity ATP z Firefoksem, a nie Safari:

Znajdź alias Microsoft Silverlight w Aplikacje, kliknij dwukrotnie, aby otworzyć Preferencje Microsoft Silverlight.

Na karcie Pamięć aplikacji usuń wszystko (prawy dolny róg)

Włącz Pamięć aplikacji należy sprawdzić.

Zamknij Silverlight, uruchom ponownie Firefox.


0

Upewnij się, że ustawione są następujące elementy:

  1. Przejdź do Preferencje Safari - Bezpieczeństwo

  2. Zaznacz pole Wtyczki internetowe i kliknij powiązane „Ustawienia wtyczek”

  3. Upewnij się, że wszystkie wtyczki na liście są zaznaczone


0

Właśnie miałem zainstalowany nowy system operacyjny i nie mogłem zainstalować Silverlight. Technik kazał mi przejść do preferencji systemowych i przejść do zakładki ogólnej. O 1/2 w dół, jeśli już próbowałeś pobrać Silverlight, powinien powiedzieć Apple Store i zidentyfikować programistów. Kliknij ten przycisk, a następnie kliknij zawsze. Przeprowadzi Cię przez proces pobierania Silverlight.


1
Masz na myśli Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Ogólne, a nie Preferencje systemowe> Ogólne. Ustawienie to nazywa się Gatekeeper.
tubedogg

0

W preferencjach Safari na karcie „Strony internetowe” znalazłem te ustawienia dla wtyczki silverlight. Zmieniłem oba ustawienia listy rozwijanej na „włączone”, a teraz silverlight działa dla mnie. wprowadź opis zdjęcia tutaj


-1

Miałem również ten sam problem, ale znalazłem, że w Safari → Preferencje → Zaawansowane → Wtyczki internetowe sprawdziłem zatrzymanie wtyczek internetowych, aby oszczędzać energię. Najwyraźniej dotyczy to nawet sytuacji, gdy nie masz zasilania z baterii.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.