Jak otworzyć Findera w folderze „Zdjęcia”, gdy iPhone łączy się i importuje zdjęcia za pomocą AutoImporter.app?


2

Mam fajną konfigurację na moim MacBooku Pro, gdzie po podłączeniu mojego iPhone'a mam AutoImporter.app ( /System/Library/Image Capture/Support/Application/AutoImporter.app ) automatycznie importuj wszystkie zdjęcia z mojego aparatu, usuń je z iPhone'a i jednocześnie otwórz okno Findera z folderem, który ustawiłem jako folder importu („Zdjęcia”, dla mnie), dzięki czemu mogę przeglądać zaimportowane zdjęcia natychmiast i pracuj nad nimi w Photoshopie lub podobnie pracuj z nimi bezpośrednio w systemie plików.

Jest błyskawiczny i niezwykle wygodny.

Teraz na moim MacBooku Air próbuję emulować tę konfigurację i zapomniałem, jak udało mi się osiągnąć ostatni krok w tym procesie, kiedy okno Findera otwiera się automatycznie (niezależnie od tego, co robisz), raz AutoImporter otwiera się i zaczyna importować zdjęcia.

(Pierwszy krok procesu można opisać tutaj .)

Ograniczyłem się do obserwowania, jak jest uruchamiany przez otwarcie AutoImporter.app - czy to importuje zdjęcia, czy nie. Bez podłączonego iPhone'a wystarczy otworzyć AutoImporter.app - za każdym razem - pojawi się nowe okno Findera z folderem Pictures.

Bez końca zawracałem sobie głowę Automator i wyłączyłem wszystkie aplikacje typu automator innych producentów (Keyboard Maestro, FastScripts, Alfred), a ja nadal nie mogę określić, jak to działa.

Wydaje mi się, że w jakiś sposób zrobiłem to przy użyciu wbudowanych narzędzi i oprogramowania OS X - czy to skryptu (w formie .scpt lub .app), przepływu pracy automatora, czy czegoś używającego zarówno, jak i innego. Jak do diabła to osiągnąłem?


Brzmi tak fajnie. Myślę, że byłoby wspaniale, gdybyś zrozumiał, czy możesz szczegółowo opisać proces konfiguracji.
bassplayer7

Och, całkowicie, jeśli muszę coś napisać siebie pamiętać, że zrobię to również dla ludzkości. Ewentualnie mógłbym sprzedać mój MBP w serwisie eBay i dokonać zabójstwa ... ale potem utknąłem z MBA, który nie odcina go podczas importowania zdjęć z iPhone'a. Ale tak, jestem dość zdesperowany po próbowaniu przez dwie godziny naśladowania tego, co dalej Ziemia Zrobiłem ... więc jestem.

whattayaknow bassplayer7, natknąłem się na to, gdy szperałem w mojej rozległej dżungli prepanes systemu innych firm, soczyste szczegóły są w odpowiedzi, którą napisałem! Czuję, że powinienem za to zapłacić.

Ładny! Dziękuję za wysłanie zapytania i udostępnienie odpowiedzi. Płacę ci za to jedną łódź. ; )
bassplayer7

Odpowiedzi:


1

EUREKA! Znalazłem to!

Sposób, w jaki osiągnąłem tę cudowną konfigurację, polegał na połączeniu niewielkiego AppleScript zapisanego jako plik .app oraz genialnej, bezpłatnej aplikacji prefPane innej firmy Zrób coś, kiedy .

Instrukcje:

Skonfiguruj pierwszą część procesu jako połączony z w pytaniu, które poda następujące ustawienia AutoImporter (aby po włożeniu iPhone'a automatycznie zaimportował je do Pictures teczka):

enter image description here

Teraz idź do Edytor skryptów.app ( /Applications/Utilities/Script Editor.app ) i wstaw następujący kod, który otworzy folder Obrazy w Finderze (zastąp yourosxuserdirectory z własną nazwą folderu użytkownika):

tell application "Finder"
    open ("/Users/yourosxuserdirectory/Pictures" as POSIX file)
end tell

Kliknij Zapisz lub Eksportuj i wybierz „Aplikacja” jako „Format pliku” u dołu. Zapisz plik aplikacji (nazwałem go openpicturesfolder.app ) gdzieś na dysku systemowym, gdzie później nie zostanie zakłócony lub przypadkowo przeniesiony / usunięty itp.

Ściągnij i zainstaluj DSW , otwórz go w oknie Preferencje systemowe i utwórz nową regułę, dokładnie taką, jak poniżej (simlpy „openpicturesfolder” oznacza plik .app, który przeglądasz w poszukiwaniu DSW do „Otwórz”, gdy uruchamia się Automatyczny)

enter image description here

Kliknij Początek w górę, zaznacz Automatycznie rozpocznij logowanie i jesteś na dobrej drodze do importowania zdjęć z iPhone'a / aparatu.

GOTOWE.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.