Niedziałająca klawiatura i gładzik po śnie


20

Mam zupełnie nowego MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.). Dostarczona ze wstępnie zainstalowaną wersją Yosemitee, wersja 10.10.1. Nie mam zainstalowanego żadnego oprogramowania oprócz Google Chrome, więc jest czysty / nowy system operacyjny.

Zauważyłem, że czasami klawiatura i gładzik zupełnie nie reagują po wybudzeniu laptopa ze snu. Zdarzyło się kilka razy, kiedy po raz ostatni się nie zdarzyło, nie mogłem zresetować PRAM ani SMC, ponieważ klawiatura nie reagowała nawet po ponownym uruchomieniu lub wyłączeniu, więc musiałem ponownie zainstalować system operacyjny.

Dzisiaj udało mi się odtworzyć problem, najpierw próbowałem kilka razy przejść do trybu uśpienia bez podłączonego urządzenia do USB, a pokrywa pozostała otwarta. Nie mogłem się rozmnażać, oba działały, kiedy obudziłem laptopa.

Następnie podłączyłem mysz USB, zostawiłem otwartą pokrywę i pozwalałem jej spać przez 1 godzinę. Kiedy się obudziłem, klawiatura / mysz nie reagowały. Następnie odłączyłem mysz USB, pozwoliłem jej przejść w tryb uśpienia i zamknąłem pokrywę na kilka minut. Potem otworzyłem pokrywkę, obudziłem ją. Tym razem oba reagowały i działały.

Udało mi się odtworzyć powyższe scenariusze, więc nie jest to przypadek.

Czy istnieje jakiś dziennik lub test, którego można użyć do odtworzenia powyższego przypadku lub w przypadku braku odpowiedzi, aby zrozumieć, czy jest to problem ze sprzętem lub oprogramowaniem?

[edytować]

Możesz pobrać system.log stąd https://www.dropbox.com/s/3x320cieum3it4w/system.log?dl=0

Oto wynik „pmset -g”

Active Profiles:
Battery Power    -1*
AC Power    -1
Currently in use:
standbydelay     10800
standby       1
halfdim       1
hibernatefile    /var/vm/sleepimage
darkwakes      0
gpuswitch      2
disksleep      0
sleep        1
autopoweroffdelay  14400
hibernatemode    3
autopoweroff     1
ttyskeepawake    1
displaysleep     2
acwake        0
lidwake       1

[edytuj 2] Przepraszam, że cofnąłem wybrane rozwiązanie, ponieważ nie rozwiązało problemu, ponieważ mam nowe informacje, ponownie nie reagują i tym razem widzę, że nadal pojawia się w dzienniku systemu, jakiś pomysł?

Dec 12 23:49:30 ahmads-mbp kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::_getFeatureReportInfo - DeviceRequest returned error 0xe00002c0 (interface 1, reportID 0xd9)
Dec 12 23:49:30 ahmads-mbp kernel[0]: AppleUSBMultitouchDebug: _getFeatureReportInfo returned an error in AppleUSBMultitouchDriver::_deviceGetReportWithLookUp
Dec 12 23:49:31 ahmads-mbp kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::_getFeatureReportInfo - DeviceRequest returned error 0xe00002c0 (interface 1, reportID 0xd1)
Dec 12 23:49:31 ahmads-mbp kernel[0]: AppleUSBMultitouchDebug: _getFeatureReportInfo returned an error in AppleUSBMultitouchDriver::_deviceGetReportWithLookUp

[edytuj 3]

Udało mi się obniżyć wersję do Mavericks, ale problem wciąż się pojawia. Myślę, że jest to teraz problem sprzętowy, ponieważ mogłem odtwarzać w dwóch wersjach OS X. Zabieram go do sklepu Apple, żeby go wymienić lub naprawić sprzęt.

[Edytuj 4] Potwierdzono! to jest problem sprzętowy, wymieniłem górną obudowę i problem zniknął!


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Dobre pierwsze pytanie, dobrze zbadane.
Tetsujin,

Możesz dodać informacje o swoim pmset -g i raporcie konsoli od momentu budzenia komputera.
Ruskes,

@Buscar updated Zaktualizowałem pytanie, aby uwzględnić dane wyjściowe pmset, i załączyłem raport system.log, czy to prawidłowy plik raportu?
Ahmad Alkhawaja

Świetny! czyta to !, więc używasz koncentratora USB?
Ruskes,

Madryt Hiszpania - był tam, uwielbiam to miasto. Więc kiedy szukam problemu z USB, możesz naprawić inny, postępując zgodnie z instrukcjami tutaj ispire.me/fix-yosemite-rtc-alarm-wakeup-issue
Ruskes

Odpowiedzi:


4

Jeśli chodzi o mnie, ja również napotkałem ten sam problem z moim MacBookPro po aktualizacji do Yosemite: klawiatura i gładzik zawiesiłyby się, szczególnie po przebudzeniu. Najpierw zrestartuję urządzenie. Kilka dni temu, z czystej frustracji, kiedy kliknąłem losowe klawisze i potarłem gładzik, klawiaturę i jednocześnie gładzik, reagowałem, ku mojemu zaskoczeniu. Po kilku kolejnych próbach wydaje mi się teraz, że klawisz „Q” był klawiszem - naciskał go kilka razy wraz z „esc”. Nie wiem jak, ale to działa na moim MBPro. Oczywiście nie jestem specjalistą i nie mam wyjaśnienia, ale prosiłbym zainteresowanych i zainteresowanych użytkowników o wypróbowanie mojego podejścia.


Dziwne, ale działa jak urok. Wielkie dzięki!
onnodb

3

Analizując dziennik konsoli wymyśliłem:

masz dziesiątki różnych problemów:

RTC (Alarm)

Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj, aby to naprawić.

Napraw problem z budzeniem alarmu Yosemite RTC

Następnie masz włączone zdalne udostępnianie i zarządzanie - zakładam, że o tym wiesz.

Możesz to zobaczyć tutaj:

Od Ahmads-MacBook-Pro

do

6 grudnia 19:47:32 ahmads-mbp.zte.com.cn configd [25]: ustawienie nazwy hosta na „ahmads-mbp.zte.com.cn”

Czy korzystasz z zte.com.cnurządzenia?

Nadal nie znalazłem, co się dzieje z USB, ale polecam:

1- Wyłącz wszelkie udostępnianie do testowania.

2- Uruchom naprawę uprawnień w Narzędziu dyskowym.


Ciekawe .. Nie używam żadnego urządzenia z zte.com.cn, nie wiem skąd wzięła się ta nazwa. może być wirusem? :)
Ahmad Alkhawaja

Jeśli chodzi o zdalne zarządzanie i udostępnianie, nie jest ono włączone, wyłączone w moich obu laptopach. Mam dwóch profesjonalistów Macbooków podłączonych do tej samej sieci, czy byłby to jeden z nich zdalnie próbujący obudzić drugiego za pośrednictwem sieci?
Ahmad Alkhawaja

Nie jestem również pewien, czy ta informacja jest ważna, ale chciałbym się nią podzielić. Stara nazwa Macbooka to „Ahmad's MacBook Pro”, a nowa to „Ahmad's MacBook Pro (2)”. Stara nazwa Macbook w sieci to „Ahmads-MacBook-Pro-2.local”, a nowa to „Ahmads-MacBook-Pro.local”, ale wątpię, czy ma to coś wspólnego z tym błędem.
Ahmad Alkhawaja

Nie próbowałem jeszcze rozwiązania naprawy budzika rct. W tej chwili za każdym razem, gdy próbuję zostawić laptopa, odłączam wszystko :) teraz mam inny problem, w którym kernal_test idzie na banana i zużywa procesory o wartości +500. Ten system operacyjny jest bezużyteczny i jako programista nie mogę zrobić na nim nic użytecznego i nie mogę przejść na Mavericks, ponieważ ten komputer jest wstępnie zainstalowany z Yosemite -_- Dziękuję za pomoc!
Ahmad Alkhawaja

1
W rzeczywistości komputer ma kłopoty. Polecam zrobić cmd-r i ponownie zainstalować Yosemite. Jeśli chcesz, możesz wrócić do Mavericks, ale to już inna historia.
Ruskes,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.