Co się dzieje ze wszystkimi losowymi folderami w katalogu DCIM na iPhone'a?


17

Moje zdjęcia są rozmieszczone w 17 pozornie losowo wybranych folderach w katalogu DCIM mojego iPhone'a 5.

Nie mogę tego zrozumieć i przeszukiwanie wszystkich tych katalogów jest dość bolesne, aby znaleźć zdjęcie, którego szukam.

Dlaczego moje urządzenie to robi i czy mogę to zatrzymać?

dcim


3
Szczerze mówiąc, nie masz tego na myśli; musisz pozwolić, aby iTunes lub iPhoto [Mac] Photo Gallery [Win] opiekował się nim.
Tetsujin,

Jak dostać się do iPhone'a z Eksploratora Windows? Mój się nie pokazuje. iPhone 5.
Xonatron

Odpowiedzi:


15
  • Wystarczy umieścić się w folderze DCIM i wybrać opcję wyszukiwania.
  • Szukaj *.*
  • Wybierz widok paznokcia kciuka
  • Sortuj wyniki według nazwy

Zobaczysz wszystkie swoje zdjęcia w kolejności i łatwo znajdziesz zdjęcie, którego szukasz.


Okazało się, że jest to dobre obejście - wyszukiwanie *i sortowanie według daty, przenoszenie najnowszych zdjęć na szczyt. Nie jest to idealne, ale lepsze niż konieczność korzystania z oprogramowania do importowania, aby uzyskać jedno zdjęcie z mojego telefonu.
Mitch

4

Te „losowo wybrane foldery” są zgodne z regułą projektowania systemu plików aparatu (DCF), której używają Apple i wszystkie nowoczesne aparaty cyfrowe.

Z artykułu w Wikipedii na temat DCF : (moje własne podkreślenie)

Struktura katalogów i plików

System plików w aparacie cyfrowym zawiera katalog DCIM (Digital Camera Images), który może zawierać wiele podkatalogów o nazwach takich jak „123ABCDE”, które składają się z unikalnego numeru katalogu (w zakresie 100… 999) i pięciu znaków alfanumerycznych, które mogą być swobodnie wybieranym i często odnosić się do producenta aparatu. Te katalogi zawierają pliki o nazwach takich jak „ABCD1234.JPG”, które składają się z czterech znaków alfanumerycznych (często „DSC_”, „DSC0”, „DSCF”, „IMG _” / „MOV_” lub „P000”), po których następuje numer.

Mój aparat cyfrowy Sony tworzy jeden 101MSDCFpodkatalog domyślnie i mogę ręcznie utworzyć więcej, jeśli pragnę, których nazwy 102MSDCF, 103MSDCFitp Podczas gdy mój iPad wydaje się, aby utworzyć folder dla każdego 30-dniowego okresu. (?)

Jeśli iPad jest zamontowany jako „urządzenie pamięci masowej USB”, powinnaś zobaczyć tę strukturę katalogów w Eksploratorze Windows. Jednak jeśli używasz innej aplikacji lub „protokołu”, prawdopodobnie nie będziesz. Na przykład, mogę użyć Paint.NET (Windows), aby „uzyskać” zdjęcia z mojego iPada za pomocą protokołu Picture Transfer Protocol (PTP) - ta metoda ukrywa podstawową strukturę katalogów.


3

Twoje informacje są przechowywane w plikach, ale także w bazach danych. Gdzieś istnieje baza danych, która przechowuje metadane opisujące pewne zdarzenie i łączące je z lokalizacją pliku. Dla ciebie wygląda losowo: jednak dla telefonu nie ma znaczenia, gdzie plik jest przechowywany, o ile ma on wpis w bazie danych.

Pomyśl o bazie danych jako o rodzaju „spisu treści” - strona informacyjna może znajdować się w dowolnym miejscu książki, a czytelnik może nie dbać o to, o ile ją znajdzie.

Krótko mówiąc, to, na co patrzysz, ma sens dla telefonu i nigdy nie miało dla ciebie sensu, ponieważ nie należy na to patrzeć z tego widoku. Powinieneś spojrzeć na to za pomocą innej aplikacji (ktoś wspomniał o Galerii fotografii - nie wiem, czy to prawda, ale wydaje się prawdopodobne).


W rzeczywistości podczas kopiowania zdjęć z telefonu na komputer instrukcje Apple mają uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem eksploratora plików. Więc powinieneś spojrzeć na to w ten sposób.
Jason Kelley,

3

Ja też byłem nieco zaskoczony, próbując zrozumieć nazwę folderu / katalogu z ostatnich miesięcy.

Foldery zawsze były dziwnie nazywane, ale nie były przypadkowe - patrząc na moje różne urządzenia z iOS w przeszłości (z których obecnie mam trzy), wszystkie wydawały się pracować nad jakąś predefiniowaną sekwencją pod względem nazwy folderów obsługiwane (w moim przypadku) w Win Explorerze w Windows 8.1. Każdy z tych „folderów” został nazwany 8-znakową alfanumeryczną nazwą i zawierałby do 1000 obrazów przed przejściem do następnego.

Potem pojawił się iOS 8. Po pierwsze, wydawało się, że pozwalają one, aby wstępnie zdefiniowane (przez iOS) foldery były nieskończenie większe niż tylko 1000 zdjęć. W pewnym momencie mam 3500 w jednym z folderów. Następnie system iOS 8.1 lub 8.1.1 (zapominam) zmienił rzeczy, dzięki czemu zdjęcia znajdowały się w osobnym folderze na każdy miesiąc. Na moim iPhonie 4s i iPadzie Mini 2 nadal działają one pod wstępnie zdefiniowanym tytułem (tzn. Oba używają tych samych nazw folderów w porównaniu do siebie, więc nie są losowe). Na iPhonie 5c za każdym razem, gdy podłączam telefon, foldery są oznaczone inaczej, więc wydaje się, że jest to przypadkowe. Zgadzam się z tobą, że powstają niezliczone foldery; nawet jeśli robisz tylko jedno zdjęcie w ciągu 12 miesięcy, zobaczysz 12 folderów dla każdego z tych miesięcy kalendarzowych (uważam).

Moje 4s, Mini 2 i 5c działają na iOS 8.1.2. Nie mam pojęcia, dlaczego 5c zachowuje się inaczej; Podsumowując, wszyscy tworzą 8-cyfrowe foldery o nazwach dla każdego miesiąca zdjęć, ale tylko 5c robi to losowo za każdym razem, gdy odłączam i podłączam ponownie do portu USB. Jak ktoś powiedział powyżej, iPhone używa pewnego rodzaju lekkiej bazy danych SQL do przechowywania i dyktowania wszelkiego rodzaju rzeczy, i myślę, że foldery są generowane „wirtualnie” z tego, więc musi być coś dziwnego w tym DB mój 5c (i sonduj swoje urządzenie, z tego, co opisałeś), że prawdopodobnie tylko Apple może odpowiedzieć .....

Mam nadzieję, że w jakiś sposób to pomoże, jeśli nic innego się nie zgadza, nie jesteś jedynym zaskoczonym tutaj! :-)


1

Kiedy podłączam iPhone'a 4s (z najnowszym iOS 8) przez USB do mojego komputera WIN7, widzę również losowe podfoldery DCIM, które zmieniają swoje nazwy (to naprawdę dziwne!) Za każdym razem, gdy ponownie podłączam iPhone'a do komputera.

Dobra wiadomość: dowiedziałem się, że każdy podfolder zawiera zdjęcia z określonego miesiąca. Jednak losowe nazwy plików podfolderów (3 cyfry, 5 liter) nie korelują z żadnymi datami, co utrudnia znalezienie najnowszych zdjęć, np.

Zła wiadomość: Niestety nie wiem też, jak pozbyć się danego problemu, gdy korzystam z Eksploratora Windows, aby uzyskać bezpośredni dostęp do zdjęć iPhone'a przez USB.

Co ciekawe dla tego samego iPhone WIN XP pokazuje WSZYSTKIE zdjęcia w jednym folderze, gdzie WSZYSTKIE zdjęcia można przeglądać i sortować w zwykły sposób.

Starsze iPhone'y 4 (które nie obsługują iOS 8) również pokazują wszystkie zdjęcia (mające bardzo różne daty, szczególnie różne miesiące i lata) w jednym podfolderze.

Aktualizacja 2015/10/06 (autor: Hardy): Po aktualizacji do iOS 9.0.2 folder DCIM wraca do pojedynczych i prostych podkatalogów DCIM, na przykład Eksplorator Windows pokazuje teraz podkatalog 100APPLE dla wszystkich zdjęć do IMG_0999.JPG, podkatalog 101APPLE dla zdjęć rozpoczynających się od IMG_1000.JPG i tak dalej.


Czy widzisz, że wszystkie foldery po podłączeniu do komputera mogą zależeć od używanego protokołu (i aplikacji)? Jeśli zamontowane jako urządzenie pamięci masowej USB, prawdopodobnie zobaczysz foldery. Jeśli jednak korzystasz z „Picture Transfer Protocol”, powinieneś zobaczyć tylko zdjęcia.
MrWhite

0

NIE JEST LOSOWO - mam tę samą sytuację na moim iPhonie 5C z systemem i0S 7.1.2. Na początku myślałem, że to również losowe, szczególnie ze względu na nazwy folderów, ale potem zdałem sobie sprawę, że za każdym razem, gdy robisz zdjęcie, nazywa się to kolejnym numerem sekwencyjnym, a każdy folder ma inny zestaw 1000. Jeden folder ma 0001-0999 , a następnie 1000-1999, 2000-2999 itp. Ponieważ zdjęcia zostały usunięte, nie będziesz mieć wszystkich liczb od 0001 do 0999, 1000 do 1999, ale za każdym razem, gdy zaczyna nowy zestaw tysięcy, tworzy nowy folder . Dlatego możesz sortować według „nazwy”, a to ułoży je w kolejności numerycznej, a zatem w kolejności, w jakiej zostały posortowane. Dowód: właśnie to przetestowałem: 1) sprawdzając każdy podfolder DCIM, aby sprawdzić, czy każdy z nich pochodzi z tego samego zestawu 1000, oraz 2) wykonując kilka zdjęć, sprawdzając folder i sprawdzając, czy zostały nazwane w kolejności sekwencyjnej. Istnieje jeden folder, który wydaje się zawierać obrazy, które również zapisałem od znajomych. Dlaczego tak jest? Nie jestem pewien, dlaczego foldery mają dziwne nazwy, ale uważam, że archiwizacja może mieć coś wspólnego z kopią zapasową iCloud. Jeśli wymienisz telefon i załadujesz go z kopii zapasowej, telefon nie zacznie od nowa od 0001, ale przejdzie od ostatniego numeru pobranego przez poprzedni telefon. Skąd mam wiedzieć, że przenosi się z poprzedniego telefonu? Cóż, mój iPhone 4 został wymieniony dwukrotnie, a następnie kupiłem 5C i załadowałem je wszystkie z poprzedniej kopii zapasowej, a moje zdjęcia nigdy nie zaczęły się od 0001. Również grupowanie ich w tysiącach może pomóc w mniejszym uszkodzeniu podczas przesyłania i / lub jeśli dojdzie do korupcji ”


To nie dotyczy pytania, które dotyczyło nazw katalogów , a nie nazw plików dla zdjęć.
Ian C.

0

Te foldery nigdy nie pojawiły się na żadnym z dziesiątek urządzeń z systemem iOS, w których przeglądałem folder DCIM. Nowsze iOS wydają się łatwiej gromadzić foldery, więc może być konieczne dostosowanie się.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy jest to system operacyjny, wykonaj pełną kopię zapasową telefonu, a następnie usuń go za pomocą aplikacji ustawień, aby usunąć całą zawartość i ustawienia. W tym momencie nie przywracaj kopii zapasowej, po prostu uruchom normalne aplikacje na iOS i zrób zdjęcie lub dwa.

Powinieneś zobaczyć typowy DCIM/folder z folderami just .MISCi 100APPLEsub. Następnie możesz śledzić, czy aplikacja innej firmy, czy tylko nagromadzenie różnych zdjęć powoduje wzrost struktury folderów.


1
Niestety takie zachowanie „mnóstwa folderów” wydaje się być „normalne”, począwszy od iOS 8.1 (z tego, co mogę zebrać). Mam 3-miesięcznego iPada i widzę te same foldery - około 1 co 30 dni. (Inni sugerują, że wcześniejsze wersje tworzyły nowy folder tylko co 1000 zdjęć.) Ta struktura katalogów (3 cyfry + 5 znaków alfanumerycznych) nadal jest zgodna z systemem plików DCF (standard aparatu cyfrowego).
MrWhite

@ w3d masz rację. Moje doświadczenie oparte było na starszych urządzeniach i starszym systemie operacyjnym. Zedytuję swój post, aby odzwierciedlić twoje sprytne punkty.
bmike

0

Wygląda na to, że Apple zdecydowało się na bardziej rozsądne podejście do iOS9 - foldery są generowane znacznie rzadziej i są kolejno nadawane imiona, dzięki czemu można łatwo nawigować. Aktualizacja do iOS9 na tym urządzeniu zmieniła moje foldery pokazane w pierwotnym pytaniu na poniższe:

Foldery DCIM dla iOS9

Jeśli korzystasz z wcześniejszej wersji systemu iOS, obejście sugerowane przez innych działa dobrze. Wystarczy wykonać wyszukiwanie wieloznaczne (*) i posortować wyniki według nazwy pliku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.