Zmienić lokalizację ikony na pasku menu?


13

Za każdym razem, gdy uruchamiam Radium, ikona paska menu aplikacji pojawia się w tym samym miejscu: martwy klaps na środku wszystkich innych moich ikon paska menu. Nie ma znaczenia, czy to ostatni pasek menu zajmujący się aplikacją, którą uruchomiłem.

Chciałbym, aby pojawiła się jako ikona najdalej po lewej stronie, ponieważ wyświetla informacje o utworze w obszarze paska menu, gdy zacznę z nim przesyłać strumieniowo stację.

czy to możliwe?

Wypróbowałem kilka kombinacji klawiszy + kliknięć, aby sprawdzić, czy pozwoli mi to przeciągnąć, ale bez powodzenia. Wydaje się, że utknął w tej pozycji.

Edycja: Próbowałem Commandkliknąć +, aby go przenieść - bez powodzenia. To samo dotyczy kombinacji Optioni Controlkliknięć.

Poniższy obraz pokazuje aktualną lokalizację ikony. Chciałbym, żeby pojawił się po lewej stronie ikony Wróbla.

Ikona paska menu radu

Odpowiedzi:


16

Jeśli ikona menu może się poruszać, command+ wybór myszy będzie działał.

Może być konieczne załatanie programu (lub System Ui Server). Czy zapytałeś programistę, czy może zaimplementować tę funkcję?

Tylko ikony Apple są ruchome w moich systemach 10.6.7, więc programista na pewno nie jest łatwy i może to być niemożliwe w praktyce.

Jedynym obejściem byłoby posiadanie skryptu, który opóźnia start radu, ponieważ ostatni ładowany na lewo element jest ładowany jako ostatni. Jeśli masz skrypt uruchamiający, który spał przez 3 minuty, a następnie został zabity, uruchom ponownie tę aplikację - pozostałaby prawie do następnego uruchomienia ... Jeśli to naprawdę ważne, możesz zabijać i uruchamiać go co X minut, aby mieć pewność, że z czasem jest to ikona znajdująca się najdalej z lewej strony bez ręcznego działania.


2
Niestety cmd + kliknięcie nie działa. Ponadto: Rad jest uruchamiany ręcznie, więc dobrze po uruchomieniu wszystkich innych aplikacji zajmujących pasek menu. Wygląda na to, że OS X lub aplikacja zapamiętują lokalizację ikony paska menu i umieszczają ją na środku za każdym razem.
Ian C.

1
Miałem problemy, gdy preferencje przechowujące kolejność były zniekształcone. Czy próbowałeś przenieść ~/Library/Preferences/com.apple.systemuiserver.plistsię na pulpit lub do kosza i wylogować / zalogować ponownie, aby zresetować zamówienie?
bmike

1
brak szczęścia. Nadal pojawia się w tym samym miejscu na pasku menu. Rozmawiałem z deweloperem i powiedział, że aplikacje nie pozwalają na przenoszenie ikon paska menu, ale pomyślał, że uruchomienie go na końcu powinno umieścić ikonę na końcu. No cóż.
Ian C.

1
Przykro mi to słyszeć - obawiałem się, że nie ma interfejsu API do odtworzenia zachowania oficjalnych ikon Mac OS X na pasku menu. Każdy system, do którego mam dostęp, jest dostosowany do ostatnio uruchomionej aplikacji pokazanej po lewej stronie - ale nie używam żadnej z twoich aplikacji. Skitch, Twitterrific, Take Five, BusyCal i Screens działają dobrze razem. Mam nadzieję, że znajdziesz przyczynę lub obejście problemu.
bmike

7

Chociaż nie jest to darmowa opcja, wersja 1.0 programu Bartender pozwala przenosić dowolne elementy paska menu, w tym elementy systemu, takie jak zegar, centrum powiadomień i wskaźnik baterii.


Hmm, to brzmi jak dobre narzędzie, ale proszenie o 15 USD za coś, co wykonuje tylko jedno małe zadanie, jest dość strome. Powinni zarobić 2 USD i sprzedać w App Store.
Jay Imerman,

5

Nie jestem fanem dodawania więcej bałaganu (tj. Korzystania z dodatkowych aplikacji) w celu usuwania bałaganu lub organizowania czegoś + większość rozwiązań nie działa dobrze w EL Capitan. Moim osobistym rozdrażnieniem była fantastyczna ikona oddzielona od zegara. Odkryłem, że kolejność ikon paska menu luźno podąża za kolejnością uruchamiania aplikacji, tj. Pierwsza uruchomiona aplikacja zajmuje najbardziej odpowiednie miejsce, obok przestrzeni ikon systemu OS X.

Jedyne, co musiałem zrobić, to ponownie uporządkować dane logowania, a ikony paska menu znalazły się w pożądanych miejscach. Ikony systemu OS X (zegar, Wi-Fi, bateria) nadal można zmienić za pomocą przeciągania CMD.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ps, aby ponownie rozmieścić elementy logowania, które musisz usunąć i ponownie dodać. Bez biggie, ostatnio sposób na Apple'a :)


+1 To solidne obejście. Całkowicie zgadzam się z twoim zdaniem wstępnym.
kula

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.