Zapobiegaj automatycznemu parowaniu dla niektórych urządzeń (Bluetooth)


40

Mam MacBooka Pro 13 ”z początku 2011 roku z systemem OS X 10.10.1 (Yosemite).

W pracy mam Apple Magic Trackpad i bezprzewodową klawiaturę Apple , które używają Bluetooth. Kiedy zabiorę się do pracy, mój Mac automatycznie łączy się z nimi oboma (jeśli Bluetooth jest włączony).

W domu mam adapter audio Bluetooth Belkin F8Z492-P podłączony do mojego stereo (przepraszam, strona produktu nie jest dostępna). Jeśli Bluetooth jest włączony, mój dźwięk zostanie automatycznie przekierowany do adaptera Bluetooth (czego rzadko pragnę).

Jak sprawić, by OS X automatycznie łączył się z gładzikiem i klawiaturą w pracy, ale nie automatycznie łączył się z adapterem audio Bluetooth w domu?

Obecnie wyłączam Bluetooth, kiedy wracam do domu, ale chciałbym uniknąć przełączania Bluetooth, kiedy wracam do domu / kiedy wracam do pracy, ponieważ pisanie na klawiaturze bezprzewodowej i nic się nie dzieje, jest dość denerwujące. mieć dźwięk, kiedy wrócę do domu.

Jeśli nie jest to możliwe, czy mogę uniemożliwić systemowi OS X automatyczne przełączanie dźwięku podczas łączenia się z adapterem audio Bluetooth?


1
Wolę nie musieć rozłączać i ponownie parować, kiedy chcę go użyć, ponieważ rzeczywisty adapter znajduje się w niewygodnym miejscu.
Batman,

Nie tylko robi to, gdy Macbook śpi, ale także otwiera iTunes (którego nie używam), a po włączeniu głośnika mogą być ~ 3 różne urządzenia, co prowadzi do zabawnego „ przejąłeś mój głośnik? ” gra.
contrebis,

Odpowiedzi:


56

Miałem ten sam problem i WRESZCIE znalazłem realne rozwiązanie. Uruchom to w swoim terminalu. Następnie wystarczy ręcznie połączyć się z systemem audio Bluetooth.

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist DontPageAudioDevices 1

Dla jasności komputer Mac nie będzie automatycznie łączyć się z urządzeniami audio, ale będzie nadal łączyć się automatycznie z innymi urządzeniami, prawda?
Merchako,

1
Dokładnie, więc na przykład mój Mac nadal automatycznie łączy się z klawiaturą i myszą, ale jeśli chcę połączyć się z moim stereo, muszę ręcznie wybrać go z listy urządzeń Bluetooth.
Matt

Byłbym bardzo zachwycony, gdyby to zadziałało dla mnie. Niestety tak nie jest! Chociaż mogło to działać dla wcześniejszych wersji OSX, stwierdzam, że w Sierra 10.12.16 nie ma zauważalnego efektu po ustawieniu wartości plist, jak opisano powyżej. Potwierdziłem nawet tę wartość po ponownym uruchomieniu i zgłosił się jako 1 przezdefaults read /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist DontPageAudioDevices
John Mark Mitchell

Dla mnie też nie działa, a teraz nie mogę już głosować za odpowiedzią. Gaah
ssssaaaa

1
Korekta: Zaczęło działać po ponownym uruchomieniu komputera dzisiaj.
ssssaaaa

2

To trochę długa szansa, ale w domu przejdź do Preferencji systemowych> Dźwięk> Wyjście i ręcznie wybierz opcję Domyślne (zwykle głośniki).

Oznacza to, że OS X zmieni priorytety, aby kiedy dostępny będzie adapter audio Bluetooth Belkin F8Z492-P, wolisz użyć opcji domyślnej.

Następnie, gdy chcesz go użyć, wybierz go za pomocą menu AirPlay (jeśli to możliwe), ponieważ nie wpływa to na priorytety OS X. Jeśli nie jest dostępny w menu AirPlay, będziesz musiał ręcznie przełączyć się do przodu i do tyłu za pomocą aplikacji Preferencje systemowe, chyba że masz ochotę zanurzyć się w AppleScripting.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.