Co to za linia w mojej stacji dokującej?


22

Niedawno zaktualizowałem system do Yosemite i wydaje mi się, że na pulpicie jest jakaś linia, która nie zniknie. Zmieniłem swoje tło, przeniosłem dok, a nawet uruchomiłem ponownie i pozostaje tam. Wygląda na coś, co mogę kliknąć i przeciągnąć w górę, ale nie robi nic, jeśli kliknę na to. Czy zainstalowałem coś, co to powoduje?Szara linia w doku


Pionowa lub pozioma linia na zdjęciu? Pionowa to przegroda między aplikacjami i dokumentami, a pozioma to pasek postępu pobierania.
Flying Trashcan,

2
Spróbuj killall Dockw Terminal.app. Czasami pojawia się ten sam pasek postępu w folderze Pobrane w Docku i nie znika po zakończeniu pobierania.
Mateusz Szlosek,

1
Dzięki, Mateusz Szlosek! To się udało. Miałem na myśli poziomy pasek. Nawet kiedy zmieniłem dok na lewą lub prawą stronę, nadal pozostawał on na dole, więc wiedziałem, że coś jest nie tak.
zjacobs,

1
Miałem go na przycisku startera - przesunięcie jego pozycji na stacji dokującej wyeliminowało go, jak sugerował mpmchugh.

Odpowiedzi:


30

To jest pasek postępu w folderze Pobrane . Czasami nie ustępuje po zakończeniu pobierania. Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie tego polecenia w terminalu :

killall Dock

Spowoduje to zresetowanie Docka .


9

Przeniesienie folderu pobierania do nowej pozycji w Docku, a następnie przeniesienie go z powrotem rozwiązuje problem bez użycia terminalu. Świetne rozwiązanie dla osób nietechnicznych! :)


0

Ten problem utrzymuje się od czasu Mavericks. Naprawdę nie wiem, dlaczego Apple jeszcze tego nie naprawił. Jedyne obejście, które znam, to ponowne uruchomienie lub polecenie killall Dock w terminalu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.