Podłącz 3 monitory do komputera Mac Mini pod koniec 2014 r


9

Mam komputer Mac Mini pod koniec 2014 roku i chcę podłączyć 3 monitory. Działa świetnie z 2 wyświetlaczami (1x Thunderbolt + 1x HDMI). Po dodaniu trzeciego monitora do drugiego portu Thunderbolt nic się nie dzieje. Co mogę zrobić, aby mój trzeci monitor działał?

Odpowiedzi:


7

Specyfikacje Apple pokazują, że Mac 2014 Mini (pod koniec 2014 r., Który wciąż jest sprzedawany do dziś, w październiku 2015 r.) Może obsługiwać maksymalnie dwa wyświetlacze za pomocą portów HDMI i piorunów.
Potwierdziłem to, próbując podłączyć 3 monitory bezpośrednio do portów na Macu Mini (dwa przez piorun, 1 przez HDMI), z takimi samymi wynikami jak OP ... jeden z monitorów nie jest napędzany.

Działa dla mnie następująca konfiguracja 3 monitorów:

  • Mac Mini z końca 2014 r. Z 8 GB pamięci RAM (zakupiony w październiku 2015 r.)
  • 3 monitory, każdy o rozdzielczości 1920 x 1200
  • Monitor 1: sterowany przez port mini HDMI Mac (kabel HDMI-HDMI)
  • Monitor 2: napędzany przez port Thunderbolt Mac Mini (użyłem tego kabla Thunderbolt-to-DVI)
  • Monitor 3: napędzany przez adapter USB 3.0 (użyłem tego z CableMatters i miałem zero problemów z migotaniem / wydajnością, chociaż nie próbuję grać w gry ani oglądać na nim wideo ... Używam go do pracy).

Niektóre uwagi:

  • Możesz użyć innego adaptera USB (jest ich kilka na rynku), ale upewnij się, że jest on zgodny z komputerem Mac. Wcześniej wypróbowałem taki, który miał obsługę Maca w wersji „beta” i był okropny.
  • Kable Thunderbolt-do-HDMI i Thunderbolt-do-DVI to tak naprawdę mini-displayport do kabli DVI / HDMI ... porty Thunderbolt akceptują złącza mini-displayport.
  • W przypadku dwóch natywnie napędzanych monitorów (nr 1 i 2 powyżej) można użyć dowolnej kombinacji kabli HDMI <-> HDMI / DVI lub piorunowych <-> HDMI / DVI, w zależności od tego, co akceptuje monitor.

1
Czy ktoś też to zrobił, aby potwierdzić, że działa?
Starscream,

2

Ten artykuł może zawierać informacje o tym, dlaczego to nie działa.

Po pierwsze, mówisz o maszynie niskiej klasy, która wykorzystuje współdzieloną pamięć systemową do grafiki. Prowadzę dwa wyświetlacze Thunderbolt na moim Macu Mini 2012 z 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD. Mini używa statycznej ilości pamięci RAM dla wideo, nie dostosowuje się w zależności od ilości pamięci RAM w urządzeniu. Nawiasem mówiąc, jest to dobry powód, aby zmaksymalizować ilość pamięci RAM na komputerze ze współdzielonym wideo.

Masz maszynę ze współużytkowaną pamięcią RAM wideo o łącznej pojemności 1 GB i próbujesz obsługiwać dwa wyświetlacze 1440p i jeden ekran 1080p, co daje 5,76 MP wyjścia wideo. Warto zauważyć, że iMac 5K ma mniej pikseli i wymaga 2 GB dedykowanej karty graficznej.


0

Możesz zrobić 1x hdmi 1x hdmi na mini display I 1x hdmi na hdmi-usb dongle

Mac mini obsługuje tylko dwa monitory, chyba że masz problem z grafiką, więc skorzystaj z klucza USB. Ostrzeżenie (zjada barana)0

Używam stacji dokującej Thunderbolt 2, która pozwala mi dodać 1 port HDMI i dodatkowy port Thunderbolt, aby dodać 2 monitory

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.