Czy istnieje sposób pokazania obciążenia każdego procesora osobno?


9

Szukam odpowiednika wspólnego monitora procesu opartego na systemie Linux, który pokazuje wykres historii dla każdego rdzenia procesora. Może to pomóc w identyfikacji programów, które efektywnie wykorzystują wszystkie rdzenie (tutaj, Google Chrome). Czy istnieje sposób, aby skłonić monitor systemu Apple do wykonania tej czynności?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


11

Nic nie wiem z tego rodzaju szczegółami, ale własny monitor aktywności Apple [Aplikacje / Narzędzia] może wyświetlać podstawowy wykres historii dla każdego rdzenia. Cmd ⌘ 3 inicjować.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

System pokazuje na czerwono, użytkownik na zielono, btw.


+1, protip: aby wykonać zrzut ekranu z okna naciśnij: ⌘⇧4, a następnie naciśnij spację. Będzie wyglądać jak na zdjęciu @Graham Miln.
Mateusz Szlosek

1
tak, jedna z tych rzeczy, o których wiem, ale mój szczęśliwy migawkowy palec migawki czasami nie ma cierpliwości;)
Tetsujin

tam, naprawiłem;)
Tetsujin

4

Inna aplikacja, która może być pomocna (w zależności od potrzeb), znajduje Instruments.appsię w Xcode.

Nie pozwala na ciągłe łatwe monitorowanie, tak jak iStat Menusi Activity Monitorrobią, ponieważ wymagana jest interakcja użytkownika, aby skonfigurować próbkę i rozpocząć rejestrowanie. Z drugiej strony możesz monitorować pojedyncze aplikacje - funkcja, której nie oferują wspomniane aplikacje.
Z perspektywy programisty może to być bardzo przydatne.

instrumenty

Użycie: Pomoc Instruments cmd?-> Przeglądanie zebranych danych -> Monitorowanie użycia wielu rdzeni


3

Możesz użyć historii procesora monitora aktywności .

Aplikacje> Narzędzia> Activity Monitor.app

W Monitorze aktywności wybierz pozycję menu Okno > Historia procesora, aby wyświetlić historię obciążenia procesora. Dane wyjściowe nie są tak szczegółowe, jak monitor procesu Linux w twoim pytaniu, ale są bezpłatne.

Monitor aktywności CPU Historia

Apple OS X: Monitor aktywności pokazuje jeden wykres zużycia procesora w systemach z więcej niż czterema rdzeniami, który wyjaśnia więcej na temat zachowania wykresu procesora.

Dostępne są produkty innych firm, takie jak iStat Menu , które rozszerzają Twoje możliwości.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.