Problemy z zaktualizowanym demonem po aktualizacji do Yosemite?


10

Od czasu aktualizacji do Yosemite proces aktualizacji oprogramowania zawsze zużywa około 100% procesora.

Zauważyłem to innego dnia, kiedy pod koniec dnia zamknąłem laptopa, a obszar nad lewą stroną klawiatury był bardzo ciepły. Patrząc na Monitor aktywności, proces aktualizacji oprogramowania przebiegał z pełną mocą. To tłumaczy także straszną żywotność baterii, którą miałem od czasu aktualizacji.

Czekałem na aktualizację do Yosemite aż do pierwszego wydania punktu xx.xx.1 i od tego czasu aktualizacja oprogramowania działa ciągle, bez względu na to, ile razy go zabiję.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

MacBook Pro, OS X Yosemite (10.10.1)


Próbowałem dwóch rzeczy, które mogły rozwiązać problem. 1) wylogowałem się, a następnie zalogowałem do sklepu z aplikacjami, co skłoniło mnie do zaakceptowania nowych warunków korzystania z usługi. 2) Ręcznie zastosowałem najnowszą „aktualizację kombi” OSX ze strony pobierania Apple z Yosemite . Następnie wydaje się , że sklep z aplikacjami i zaktualizowane oprogramowanie zachowują się.
NobodyMan

Odpowiedzi:


4

Odłącz od sieci i uruchom ponownie komputer Mac.

Sprawdź, czy proces sam się oczyści. Zakładając, że jest pod kontrolą, otwórz preferencje systemowe i wyłącz wszystkie automatyczne kontrole w okienku sklepu z aplikacjami.

W tym momencie możesz ponownie połączyć się z Internetem i sprawdzić, czy wszystko jest stabilne, zanim ponownie otworzysz aplikację App Store.


Zrobiłem całą pracę w Oczyszczeniu pytania i odłożeniu go Wstrzymaj :), ale i tak dam ci +.
Ruskes,

Wow, to załatwiło sprawę. I
Mark McCoy,

@MarkMcCoy Cheers - kod wykonuje dobrą robotę, naprawiając się, jeśli można go dostać w bezpieczne miejsce, aby zastosować się do planu działania. ;-)
bmike

1
Przepraszam, nie chciałem tego opublikować. Nadal mam problem ze 100% wykorzystaniem procesora. Zapomniałem, że próbowałem wyłączyć zaktualizowanego oprogramowania deamon w launchctl, więc nie uruchomił się po ponownym uruchomieniu. Gdy włączyłem go ponownie, natychmiast wrócił do 100%.
Mark McCoy,

2

Miał ten sam problem po aktualizacji do Yosemite, a następnie aktualizacji. Ponowne uruchomienie naprawiło (nie odpowiada), ale wciąż jest to pamięć o wielkości prawie 500 MB, największy proces! To rozwiązało dla mnie:

  1. Przejdź do App Store w Preferencjach i wyłącz „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji”.
  2. W monitorze aktywności zabij oprogramowanie zaktualizowane.
  3. WAŻNE: co tydzień przejdź do App Store w Preferencjach, aby ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji.

Mamy nadzieję, że Apple zmniejszy rozmiar tego demona w następnej aktualizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.