Yosemite: Wyłączanie przewijania bezwładności za pomocą kółka myszy


26

Czy istnieje sposób wyłączenia przewijania bezwładnościowego (przewijanie przyspiesza, im szybciej przewijasz kółko myszy) dla Yosemite tylko dla myszy? Rozumiem powód przewijania bezwładności gładzika, ale nie ma to sensu dla myszy.

Próbowałem różnych poprawek dotyczących tego problemu:

  1. Pobieranie Scroll Reverser na podstawie tego wątku .

  2. Próbowałem poprawek tego wątku .

Ale żaden z nich nie wyłącza przewijania bezwładności myszy. Nadal chciałbym domyślne zachowanie przewijania myszy w systemie Windows, w którym jedno przewijanie jest tej samej odległości bez względu na to, jak szybko obracasz kółkiem przewijania.

EDYCJA: Najwyraźniej możesz wyłączyć przewijanie bezwładności poprzez włączenie / wyłączenie w Opcjach myszy w obszarze Dostępność, ale moje nie ma menu rozwijanego, tak jak inne osoby:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To jest wątek o przewijaniu opcji bezwładności myszy .


Czy pytasz o bezwładność przewijania (przewijanie przyspiesza, im szybciej przewijasz kółko myszy) czy naturalne przewijanie (kierunek, w którym strona przesuwa się, gdy przewijasz dany kierunek kółkiem myszy)? Twoje pytanie wydaje się przewijać w obie strony i są to dwie osobne rzeczy.
tubedogg

Miałem na myśli bezwładność przewijania - dziękuję za wyjaśnienie. Będę edytować.
theGreenCabbage,

1
Nie jestem pewien, czy rzeczywiście masz na myśli bezwładność przewijania - tak jak iPhone, działa dalej po tym, jak przestałeś „naciskać” - ale dla mnie to bardziej przypomina przyspieszenie przewijania. Jedyną rzeczą, którą widziałem, która może włączać / wyłączać przyspieszenie, jest SteerMouse [około 20 dolców], chociaż przypuszczalnie inni też mogą to robić.
Tetsujin

Ja też jestem trochę zdezorientowany. Istnieje tak wiele terminologii dotyczącej zachowań myszy Mac. Naturalne przewijanie .. Bezwładność .. Przyspieszenie. Chodzi mi o to, co opisuję - scrolling speeds up the faster you scroll the mouse wheel. Nie chcę, żeby to przyspieszyło lub zwolniło - chcę to jedna prędkość.
theGreenCabbage,

To przewijanie „po prostu” - ustawiona liczba linii na „kliknięcie”. Przyspieszane jest, gdy robi jedną linię przy wolnym przewijaniu, ale 10 przy szybkim obrocie koła. Bezwładność polega na tym, że kontynuuje się po zatrzymaniu przewijania, tak jak wypychanie listy na iPhonie. „Naturalny” to kierunek, w którym przewija się w porównaniu z kółkiem myszy. To ma bardziej przypominać telefon.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


16

W terminalu uruchom następujące polecenie, aby wyłączyć skalowanie myszy.

defaults write -g com.apple.mouse.scaling -1

Podobnie, poniższe wyłącza skalowanie kółka przewijania.

defaults write -g com.apple.scrollwheel.scaling -1

Spróbuję tego, ale najpierw upewnijmy się, że to ustawienie istnieje, i w razie potrzeby powróćmy do poprzedniego zachowania. W moim systemie defaults write .GlobalPreferences com.apple.scrollwheel.scalingpowraca 0.3125.
Stéphane Gourichon

1
To ustawienie wydaje się odzwierciedlać tylko ustawienia „prędkości przewijania myszy”, ale nie daje pożądanego efektu, nawet po wylogowaniu / zalogowaniu. Zmiana w preferencjach systemowych, a następnie odczyt wartości pokazuje natychmiastową zmianę wartości liczbowej.
Stéphane Gourichon

1
Żadne z tych nie wydaje się dla mnie powstrzymywać efektu bezwładności na kółku przewijania :(
Nathan Hornby

1
defaults read .GlobalPreferences com.apple.scrollwheel.scalingzwraca 0.125i defaults read .GlobalPreferences com.apple.mouse.scalingzwraca 1.5dla mnie na OS X 10.11.5 (El Capitan). Sprawdź własne wartości, aby móc cofnąć te zmiany, jeśli efekt Ci się nie spodoba!
Dolph

1
Ustawienie com.apple.scrollwheel.scalingwartości -1 wydawało się nieco pomóc, ale dla mnie jest jeszcze lepiej, gdy jest ustawione na 0: defaults write .GlobalPreferences com.apple.scrollwheel.scaling 0
Hannes Wallnöfer,

9

Spójrz na USB Overdrive . Dzięki niemu w końcu usunąłem przyspieszenie przewijania i skonfigurowałem niestandardowe przyciski na moim Logitech m570.


USB Overdrive jest świetny ... dopóki tak nie jest. Używałem go przez wiele miesięcy, ale moja mysz czasami wpadała w dziwny stan, w którym kliknięcie środkowe nic nie robiło, a wskaźnik nie aktualizował się w oparciu o to, nad czym się unosił. Tylko ponowne uruchomienie rozwiązałoby problem.
coredumperror

Moje kółko myszy nie robiło nic przez pierwsze 5 kliknięć (wydaje mi się, że technicznie jest to „przyspieszenie” od zera do niezerowego), a teraz przewija się po pierwszym kliknięciu!
Liron Shapira,

1
@CoreDumpError Chrystus, to właśnie to powoduje? Odkryłem, że odtwarza się, jeśli przewijasz, gdy kółko myszy jest wciśnięte. Odłącz i ponownie podłącz mysz zewnętrzną to naprawia. Odinstalowano teraz nadbieg USB, a teraz mogę również wyróżnić podczas przewijania strony. Co za ból głowy.
Julian H. Lam


Pamiętaj, że jest to program shareware o wartości 20 dolców. Bezpłatny okres próbny jest nieograniczony, ale zawiera przypomnienia o rejestracji po uruchomieniu.
Dennis Jaheruddin

3

Był to dla mnie problem i irytacja od Mavericks. Chciałbym liniowego wejścia dla kółka myszy, ale nie ma takiej opcji w Mavericks ani Yosemite, i nigdy nie znalazłem hacka ani polecenia terminalu, które działałoby.

Jakiś czas temu opublikowałem to na forach Apple i wciąż nie ma dostępnej poprawki:

https://discussions.apple.com/thread/5506804

Zasadniczo chcę, aby jeden „ruch” kółka myszy przewinął w dół 4 linie. Obecnie, i nieuniknione, jedno wolne „poruszanie” porusza kółkiem myszy o 0,5 linii. Jeśli przewijam szybciej w dół, przyspiesza, ale końcowy rezultat jest taki, że aby przewinąć do dokładnej pozycji na dużej stronie, zawsze przewijam ją i muszę wrócić. Jest to wyjątkowo irytujące i nie ma znanych poprawek.


1
Jak mój komentarz powyżej SteerMouse może to zrobić
Tetsujin

Czy jest możliwe, aby SteerMouse zmienił tylko zachowanie przewijania [a nie prędkość / przyspieszenie myszy / itp.]? Korzystam z narzędzia Logitech Gaming Mouse [które niestety nie ma kontroli nad zachowaniem przewijania], ale obsługuje moje potrzeby związane z prędkością i przyspieszeniem.
theGreenCabbage,

@GreenCabbage SteerMouse to albo / albo albo „liczba linii na kliknięcie” albo „przyspieszone przewijanie”. Nie może to zrobić niestety [btw, jeśli potrzebujesz kogoś, kto zostanie powiadomiony o komentarzu, musisz dodać @, a następnie zacząć wpisywać nazwę, a następnie kliknąć to, czego potrzebujesz. W przeciwnym razie mogą go nigdy nie zobaczyć, jeśli nie byłby to ich pierwszy post. Znalazłem to przez przypadek]
Tetsujin,

@Tetsujin Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy mogę po prostu włączyć przewijanie, a nie inne? Nie chcę, aby SteerMouse zarządzał moim przyspieszeniem myszy i przyciskami.
theGreenCabbage,

Możesz pozostawić przyciski domyślnie i po prostu ustawić przewiń do żądanej liczby linii zamiast przyspieszyć. Sądzę, że chociaż będzie to kolidowało z panelem sterowania Logitech, wątpię, byś mógł korzystać z obu jednocześnie. Powiedziawszy to, zawsze używałem go zamiast Logitech dla mojej myszy MX518, 8-przyciskowej, ponieważ robi to, co chcę - i zrobiłem tak długo, zanim Logitech mógł mieć problem z tworzeniem komputera Mac;)
Tetsujin

2

Dzięki Tetsujin mogę potwierdzić, że SteerMouse pozwala na przewijanie liniowe. Pozwala także na osobne ustawienie przyspieszenia i czułości ruchu myszy.

Aby to zrobić:

  1. Otwórz Steermouse
  2. Przejdź do zakładki Koło
  3. Wybierz Zwiń, a następnie zmień Tryb na „Liniowy”.
  4. Powtórz dla Roll Down.

Jeśli nie chcesz zmieniać prędkości kursora, wyłącz ustawienia na karcie Kursor.

Jest więc rozwiązanie, jeśli z przyjemnością zapłacisz komuś 20 USD za naprawienie błędów Apple.


Nie jestem pewien, dlaczego jest to tak źle oceniane. To jedyna odpowiedź na tej stronie, która faktycznie działa.
Przywróć Monikę

-3

TO DZIAŁA! Przejdź do Preferencji systemowych> Mysz> Kierunek przewijania: naturalny (UNCHECK)


3
Nie sądzę, żebyś miał pojęcie o tym, co próbuje zadać to pytanie
GreenCabbage
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.