Wyświetlacz Thunderbolt nie ładuje akumulatora MBP


10

Mam Retina MacBook Pro z połowy 2012 roku i dwa wyświetlacze Thunderbolt zakupione w połowie 2014 roku. MBP prawie cały czas jest podłączony do jednego z wyświetlaczy Thunderbolt, chyba że używam go z dala od biurka.

Ostatnio zauważyłem, że sposób ładowania komputera był dziwny:

  • Wskaźnik baterii na pasku menu wyświetlał błyskawicę „ładującą”;
  • Procent naładowanej liczby nie zmienił się w ciągu wielu podłączonych w ciągu godzin;
  • Kontrolka na ładowarce MagSafe nie włączyła się .

Wyraźnie przepływała część energii, ponieważ bateria się nie wyczerpała; to po prostu nie ładowało się. Ponowne uruchomienie nie rozwiązało tego, podobnie jak zresetowanie SMC (moje przejście do dziwnej mocy lub usterki peryferyjne). Ale: podłączenie laptopa do drugiego wyświetlacza Thunderbolt nie rozwiąże problemu.

Wydaje się więc, że jest problem z tym konkretnym wyświetlaczem Thunderbolt. Jak to rozwiązać?


1
Wymiana adapterów MagSafe działała - teraz oba kable znów działają. Jednak pozostawiam to otwarte na wypadek, gdyby ktoś wiedział więcej o tym, dlaczego tak jest, ponieważ moje wyjaśnienie brzmi „??????”.
łódź do włosów

Mam ten sam problem. Adapter MagSafe jest prawdopodobnie zły. Wczoraj poszedłem do sklepu Apple. Nie zastąpią adaptera bez rachunku, którego nie udało mi się zlokalizować.
Bowen,

Miałem w pracy kilku klientów z tym samym problemem. Wysłanie wyświetlaczy do naszego serwisu technicznego spowodowało ich naprawę. Nie jestem pewien, ale myślę, że jeden klient miał naszą gwarancję i został zamieniony przez Apple jako coulance.
Jules

Ten sam problem tutaj z piorunem A1407 i oryginalnym wyświetlaczem kinowym. Odwracanie adapterów wydaje się poprawiać, ale nie jest to 100%.
Eric Darchis

Odpowiedzi:


5

Właśnie zrobiłem to, co powiedział AdamJ, zdjąłem adapter magsafe i wyczyściłem go szczoteczką do zębów, aby usunąć kurz. To naprawdę działało, a teraz mój ekran pioruna ładuje mojego MacBooka Pro! :)


3
To nie rozwiązało problemu na stałe. Właściwie wpadłem na inne obejście, które jest dość dziwne. Za każdym razem, gdy tak się dzieje, wyjmuję adapter, odwracam go o 180 stopni i wkładam z powrotem, działa ponownie! To działało ZA KAŻDYM, co robiłem! To brzmi jak problem magnetyczny wokół niego.
Rodrigo Recio

Kiedy próbuję przerzucić złącze, nie zawsze działa, chociaż czasami tak jest. Próbuję też po prostu odłączyć i ponownie podłączyć (adapter lub laptop). Dzisiaj udało mi się uruchomić go za pomocą innego adaptera, a następnie wrócić do mojego zwykłego adaptera.
Steven C. Howell,

Mogę to potwierdzić! Mam dwa adaptery i czasami je przełączam i działa, czasem nie! Całkiem dziwne
Rodrigo Recio,

2

Miałem tutaj ten sam problem. Zresetuj SMC i naprawił problem przez ½ dnia. Następnie wróć do nie ładowania. Chociaż wskaźnik Macbooka Pro pokazywał podłączoną ładowarkę, po prostu nie ładował baterii i nie było światła (bursztynowego lub zielonego) na zasilaniu magsafe z wyświetlacza Thunderbolt. Inna zewnętrzna ładowarka magsafe dała takie same wyniki. Zamieniłem mały magnetyczny adapter magsafe na adapter mojej żony magsafe, a teraz światło świeci na bursztynowo, a mój Macbook znów się ładuje.


2

Niedawno zacząłem mieć ten sam problem z moim 27-calowym ekranem kinowym i komputerem MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2014 r.). Wydaje mi się, że odwrócenie adaptera magsafe nie działa konsekwentnie. Podłączanie zwykłego zasilania adapter działał dobrze.

Wydawało mi się, że czyszczenie styków alkoholem izopropylowym na końcówce Q wydaje się wystarczające. To może nie być rozwiązanie długoterminowe, ale jak dotąd spełnia swoje zadanie.


Tak więc powyższe rozwiązanie działało tylko dla mnie tymczasowo. Mam nowy adapter i teraz konsekwentnie uzyskuję energię.
newfie_coder

0

Ostatnio doświadczyłem tego samego problemu. Zdjąłem adapter magsafe, zdmuchnąłem kurz z wnętrza i wymieniłem. Działa teraz


0

Miałem ten sam problem po powrocie z dzisiejszej podróży do Europy. Zostało to rozwiązane przez podłączenie adaptera ściennego, co zajęło kilka sekund, aby rozpocząć ładowanie. Następnie MacBook Air zaczął ładować się po podłączeniu go z powrotem do ekranu pioruna. Adapter ścienny zdawał się resetować obwód ładowania w MB Air.


0

Mam podobne problemy. Zamienione wyświetlacze Thunderbolt 30 ", nie naprawiłem. Za pomocą przenośnego zasilacza ładuje się MBP. Po naładowaniu możemy przełączyć się na adapter magsafe Thunderbolt i ładunek jest mniej więcej (tracąc 1-1,5% dziennie), ale nie wzrośnie, chyba że ponownie podłączymy zewnętrzny zasilacz. Jeśli użytkownik przejdzie na mobilność, a następnie wróci do swojego biurka, musi użyć zewnętrznego zasilacza sieciowego, aby ponownie naładować baterię, a następnie przełączyć do złącza zasilania wyświetlacza Thunderbolt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.