Apple Macbook Dual Monitor MST


12

Chciałem kupić podwójne monitory do mojego MacBooka z połowy 2012 roku. Naprawdę podobał mi się wygląd Dell UltraSharp 24 (U2414H)

Według Dell monitor obsługuje MST dla portu wyświetlacza.

Czy mój MacBook obsługuje tę technologię wielostrumieniowego przesyłania strumieniowego?

Odpowiedzi:


7

Niestety nie, obecnie nie (10.10.1).

Po pierwsze, twój MBP musi obsługiwać MST, który jest częścią DisplayPort 1.2 - możesz sprawdzić specyfikacje swojego laptopa, ponieważ mogą się one różnić w zależności od opcji GPU, z której korzystałeś przy zakupie MBP.

Po drugie, nawet jeśli twój sprzęt to obsługuje (wiele najnowszych MBP to robi), Apple nie dodał jeszcze wsparcia dla OS X dla tej funkcji. Użytkownicy, którzy chcą MST na MBP, używali bootcampa do uruchamiania systemu Windows, który dobrze obsługuje MST na tym samym sprzęcie.

Aktualizacja (10-08-2015): Wydaje się, że (dzięki linkom poniżej), obsługa MST została dodana w 10.10.3. Tak!


2
Nie wiem, czy ta odpowiedź była poprawna w momencie pisania, ale ten dokument wsparcia Apple wyraźnie stwierdza, że ​​jeśli twój komputer Mac obsługuje MST, to OS X powinien również obsługiwać MST. support.apple.com/en-us/HT202856
pseudosavant

5
MST! = Łączenie wielu monitorów. Jest używany do tworzenia łańcuchów, ale także do wysokiej rozdzielczości na jednym ekranie z wykorzystaniem wielu strumieni.
sj26,

chciałbym poznać kilka faktów dotyczących obecnej sytuacji. Czy OS X obsługuje teraz tworzenie łańcuchów za pomocą DP 1.2?
Aron Rotteveel

1
To samo .. czy koncentratory MDT działają? (StarTech MSTMDP123HD i MSTMDP123DP)
goofology

8

Od 10.10.3 Apple najwyraźniej obsługuje MST * na niektórych urządzeniach:

Te komputery Mac obsługują wyświetlacze transportu wielostrumieniowego (MST) przy częstotliwości 60 Hz:

  • MacBook Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) I nowsze wersje,
  • MacBook Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.) I nowsze,
  • Mac Pro (koniec 2013 r.),
  • iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2014 r.) i nowszy

Od: https://support.apple.com/en-gb/HT206587

* Niestety, wydaje się, że jest ograniczony do wyświetlacza MST, który opiera się na wielu strumieniach, takich jak wyświetlacze 4K MST, wspomniane dalej na stronie wsparcia Apple, a nie MST do łączenia wielu wyświetlaczy DP1.2, ponieważ nie byłem w stanie znaleźć wszelkie informacje na ten temat są możliwe.

Z moich własnych testów na nowym MacBooku Pro 2016 13 "z dwoma portami piorunów, kablem StarTech DP 1.2 USB Type-C do DisplayPort, dwoma Dell U2414H i standardowym kablem DisplayPort do DisplayPort do połączenia z wyświetlaczem na końcu łańcuch po prostu odzwierciedla drugi ekran. Jest to włączone DisplayPort 1.2 w ustawieniach na obu ekranach.

Co wydaje się potwierdzać, że łączenie łańcuchowe MST DisplayPort w OSX 10.12.2 na linii MacBook Pro 2016 nie jest obsługiwane, bez żadnych oznak, że zostanie ono w najbliższym czasie obsługiwane.


1
próbuje teraz połączyć łańcuchowo 2 monitory bez powodzenia na MacBooku Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.). Włączyłem opcję 1,2 dp dla monitorów, ale nadal otrzymuję obraz lustrzany.
Radu Simionescu,

Tak, wygląda na to, że Apple nie będzie zainteresowane radzeniem sobie z tym w najbliższej przyszłości, chociaż myślę, że powinna istnieć możliwość obsługi aktualizacji oprogramowania / oprogramowania układowego. Na razie piasta / rozdzielacz piorunów powinien wykonać to zadanie.
Josh Doug

Hub / splitery nie będą działać, ponieważ są oparte na tej samej zasadzie łańcucha.
Radu Simionescu,

Będą, Apple wyraźnie obsługuje łączenie łańcuchowe za pomocą piorunów, ale nie displayport. Tak więc łączenie łańcuchowe będzie działać tylko z monitorami z obsługą piorunów, ale podział z koncentratorem będzie działał dla typowych monitorów DisplayPort. Możesz prowadzić dwa monitory 2560x1440p za pośrednictwem koncentratora za pomocą jednego portu piorunowego. Osobiście mam dwa monitory 1080p podłączone za pośrednictwem DisplayPort do koncentratora StartTech Thunderbolt 2. Jeśli masz Thunderbolt 3, możesz sterować 2 monitorami 4K przez jeden port Thunderbolt z koncentratorem.
Josh Doug,

Chłopaki, spróbuj wyłączyć MST na ostatnim monitorze w łańcuchu. Jest to wymóg dla procesorów graficznych Intel w systemie Windows, ponieważ jest używany do sygnalizowania końca łańcucha, więc może być również wymagany dla komputerów Mac.
TomWardrop,

5

Wydaje się, że nie jest to obsługiwane w nowym MacBooku Pro 2017 (A1708) z dwoma portami Thunderbolt 3.

Jednak wyraźnie nie jest to ograniczenie sprzętowe, ponieważ jestem w stanie BootCamp w systemie Windows, w którym oba zewnętrzne monitory pracują w trybie rozszerzonym (nie dublowanym). Po stronie macOS Sierra mogę wyświetlać tylko dwa zewnętrzne wyświetlacze.

Używałem IOGEAR GUD3C01 do przetestowania tego wszystkiego.


2

Nieobsługiwany w wersji 10.13.3 w 15-calowym urządzeniu MBP 2018 (2017) 15 "z dokiem Kensington SD4600p.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.