iPhone ma adresy - czy ta pierwsza synchronizacja je usunie?


1

Mamy starszego iPhone'a (8 GB, 1. gen, jailbroken), który moja dziewczyna otrzymała od przyjaciela (teraz na urlopie naukowym, więc nie ma wsparcia technicznego). Działa pod kontrolą systemu iOS 3, ostatnia wersja jest dostępna na telefonie 1-genowym - myślę, że jej przyjaciel zobaczył swoją starą nokię i zlitował się nad nią.

Wymazał telefon, zanim go dostał, i spędziła trochę czasu, ręcznie dodając numery telefonów. Teraz chciałaby utworzyć kopię zapasową swoich adresów i umieścić na niej muzykę, więc pobrałem i zainstalowałem iTunes na swoim komputerze (XP), ale obawiałem się, że pierwsza synchronizacja może usunąć jej adresy.

• Nie ma żadnych wcześniejszych instalacji iTunes lub iPhone'a, więc nic do nadpisania • Nie widzę sposobu na tworzenie kopii zapasowych adresów na karcie SIM, tylko pobieranie ich z karty SIM • Jest na XP (używam mac), a więc tam, gdzie adresuje się synchronizację do ?

To powinno się zsynchronizować i przejść, prawda?

Pytanie bonusowe: Nie wydaje mi się, żeby miała coś, z czym mogłaby się kontaktować, a co gorsza - używa tylko konta Hotmail. Czy system iOS3 umożliwia synchronizację telefonu z dowolnymi systemami zewnętrznymi, takimi jak Gmail?

Dzięki!


Możesz spróbować iDrive Lite

Odpowiedzi:


1

Nie powinna tracić żadnych kontaktów, synchronizując się z itunes. Może jednak łatwo znaleźć duplikaty, jeśli ten sam adres znajduje się w obu miejscach. Jak rozumiem, każdy przedmiot w książce adresowej jest wyposażony w UUID . Po usunięciu rekordu na jednym urządzeniu identyfikator UUID jest umieszczany na liście usuniętych rekordów, więc odpowiedni rekord jest usuwany na innych urządzeniach podczas synchronizacji. Ale to ma być jedyny sposób, w jaki rekordy są usuwane z synchronizacji.

Zrzeczenie się : Powyższe jest tym, co wywnioskowałem z obserwacji. Nie widziałem go w żadnej wiarygodnej dokumentacji, więc istnieje możliwość, że nie jest całkowicie dokładna. Korzystaj z tej porady na własne ryzyko.


brzmi jak bardzo rozsądne obserwacje.
cregox

Duplikaty, z którymi możemy żyć; możemy potem chwastów. Wraca z wakacji w tym tygodniu - spróbuję ... dzięki!
Holland

0

Ona straci kontakty.

Przed synchronizacją upewnij się, że iTunes po otwarciu iPhone'a otworzy się, ale nie będzie mógł zsynchronizować się, odblokowując iPhone'a, przesuwając go, możesz wybrać opcję Scal kontakty w zakładce Info iPhone'a w iTunes.

Straciłem dużo kontaktu z mojego iPhone'a z tego powodu.

Najlepszym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji, takich jak Funambol, w celu utworzenia kopii zapasowej kontaktów i danych iPhone'a w Internecie. Najpierw musisz utworzyć bezpłatne konto Funambol w Internecie.


Najlepszą opcją, gdy instaluje iTunes po raz pierwszy i łączy iPhone'a, jest wyłączenie automatycznego synchronizowania (tak jak mówiłem), a następnie wybranie Backup w iTunes. W ten sposób wszystkie dane z iPhone'a zostaną zarchiwizowane w iTunes, zamiast iTunes kasującego iPhone'a ...
Nitin Khanna

Brzmi świetnie - spróbuję w ten weekend. Dzięki!
Holland
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.