Odzyskaj niektóre pliki z maszyny Time z poprzedniego komputera Mac


28

Właśnie dostałem moją nową Macbook Pro Retina i zaktualizowałem ją do Yosemite. Chcę teraz odzyskać / pobrać niektóre pliki z kopii zapasowej Time Machine mojego poprzedniego Macbooka, ale nie chcę migrować całego Time Machine na mojego nowego Maca. Na przykład chcę niektóre foldery z folderu Dokumenty mojego starszego komputera Mac, ale nie cały folder. I niektóre konkretne aplikacje / programy i nie wszystkie.

Pracuję na serwerze Synology NAS, więc nie mam folderu backups.backupdb. Mogę otworzyć folder sieciowy „Wehikuł czasu” i jest tam nazwa mojego komputera. Ale podczas otwierania po prostu znajduję listę plików o nazwie „ff”, „fe”, ... Główne foldery Computername nazywają się computername.sparesbundle. Nie jest to więc hierarchia dysków i plików. Czy jest jakaś inna opcja? Podczas próby „Przeglądaj inne dyski kopii zapasowej” za pośrednictwem samego wehikułu czasu, otwiera wehikuł czasu „gwiezdne wojny”, ale pokazuje mój aktualny komputer zamiast kopii zapasowej wehikułu czasu.

Z góry dziękuję!

Odpowiedzi:


23

Następujące elementy działały z moim Synology NAS:

 1. Przejdź do dysku sieciowego w Finderze
 2. Kliknij dwukrotnie rzadki plik pakietu dla komputera, do którego chcesz uzyskać dostęp.
 3. Kliknij obraz dysku „Kopie zapasowe wehikułu czasu” w Finderze (dodany do lewego panelu w kroku 2 powyżej).
 4. Otwórz backups.backupsdbfolder w tym obrazie dysku.
 5. Kontynuuj zgodnie z poprzednimi komentarzami.

Tworzyłem kopię zapasową na dysku NAS na serwerze Ubuntu przez moją sieć lokalną, a wynikowy katalog kopii zapasowej nie zawierał computername.sparsebundlepliku, ale computername.backupbundlekatalog. Po odrobinie kopania zdałem sobie sprawę, że wewnętrzna struktura była taka sama, więc zmieniłem nazwę katalogu na, computername.sparsebundlea wyszukiwarka traktuje go teraz jako plik, który mogę kliknąć (i postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi w tym poście).
taylorthurlow,

8

Otwórz Time Machine> backups.backupdb> [nazwa_komputera]> Najnowsze

Na miejscu wszystko jest tak jak w hierarchii dysków i plików na starym komputerze.


1
Dziękuję za odpowiedź! Pracuję na serwerze Synology NAS, więc nie mam folderu backups.backupdb. Mogę otworzyć folder sieciowy „Wehikuł czasu” i jest tam mój komputer. Ale podczas otwierania po prostu znajduję listę plików o nazwie „ff”, „fe”, ... Foldery nazywane są nazwa_komputera.sparesbundle. Nie jest to więc hierarchia dysków i plików. Czy jest jakaś inna opcja? Podczas próby „Przeglądaj inne dyski z kopiami zapasowymi” otwiera się wehikuł czasu „gwiezdne wojny”, ale pokazuje mój aktualny komputer zamiast kopii zapasowej wehikuł czasu. Z góry dziękuję!
Matsooh

Niestety, nigdy nie korzystałem z niestandardowej konfiguracji Time Machine. Mam nadzieję, że ktoś wie lepiej ode mnie, jak radzić sobie z rzadkimi grupami. Życzę powodzenia…. BTW - dodaj tę informację do pytania - komentarze są efemeryczne, pytanie i ostateczna zaakceptowana odpowiedź są tym, co pozostanie innym użytkownikom Google.
Tetsujin

Dzięki za wkład. Dodam informacje do pytania. Przeprowadziłem wiele badań, ale nie znalazłem działającej odpowiedzi. Nie chcę utrzymywać czystej instalacji z niektórymi dokumentami, których potrzebuję, zamiast odzyskiwania z poprzedniego. Jest to obsługiwany sposób Time Machine za pośrednictwem Synology, ale najwyraźniej częściej używa się dysku twardego zamiast NAS. Niemniej jednak dziękuję za pomoc!
Matsooh,

2

Okazuje się, że zostawiłem portfel bitcoinów na mojej starej maszynie ... teraz, gdy monety znów są w wysokości 1 000 $, nagle zacząłem kopać i znaleźć mój stary portfel.

Oto kroki:

 1. Jak mówi Tetsujin, wystarczy otworzyć wyszukiwarkę.
 2. Przeciągnij odpowiednie ograniczone foldery na pulpit lokalny.
 3. Utwórz użytkownika / pw, który pasuje do starego użytkownika kopii zapasowej wehikułu czasu: preferencje systemowe -> użytkownicy i grupy -> odblokuj -> (+) dodaj standardowego użytkownika o odpowiedniej nazwie użytkownika (jeśli spojrzysz na uprawnienia do folderu nie pamiętam nazwy użytkownika) -> zgadnij odpowiedni pw
 4. przenieś folder z ograniczeniami do „nowego” użytkownika i voila, w wyszukiwarce będziesz mógł teraz przeglądać wszystkie pliki.

W tym momencie możesz rekursywnie wyświetlać ograniczony folder zwykłemu użytkownikowi i przenieść go z powrotem do domu. Możesz też zalogować się jako nowy użytkownik i uzyskać bezpośredni dostęp do wehikułu czasu (nie próbowałem tego).


0

Chciałem dodać informacje specyficzne dla Netgear ReadyNAS, ponieważ miałem taką samą potrzebę. Na początku nie byłem pewien, jak uzyskać dostęp do rzadkiego pakietu Time Machine z mojego Macbooka, ponieważ nie byłem podłączony jako właściwy użytkownik.

Dla mnie działało:

 1. Połącz się z ReadyNAS za pomocą Findera. Musisz połączyć się jako ten sam użytkownik ReadyNAS, którego używasz do usługi Time Machine. Musiałem więc najpierw odłączyć się od mojego normalnego użytkownika NAS.
 2. Po połączeniu zobaczysz folder ReadyNAS, który zawiera wszystkie rzadkie pakiety, takie jak „Rob's MacBook Pro”
 3. Następnie wykonałem instrukcje podane już dla Synology
  • Kliknij dwukrotnie rzadki plik pakietu dla komputera, do którego chcesz uzyskać dostęp.
  • Kliknij obraz dysku „Kopie zapasowe wehikułu czasu” w Finderze (dodany do lewego panelu w kroku 2 powyżej).
  • Otwórz folder backups.backupsdb wewnątrz tego obrazu dysku, aby przeglądać pliki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.