Jak mogę się nazwać za pomocą Facetime?


15

Mam Facetime na moim MacBooku i Facetime na iPadzie. Oczywiście mam również jedno konto Apple ID. Czasami rodzina używa iPada, gdy mnie nie ma. Chciałbym móc nazywać się „sobą”, czyli moim iPadem z mojego MacBooka. Jak mam to zrobic?


Zastanawiałem się nad tym sam, nie ma sensu, dlaczego możesz zadzwonić na dowolne konto oprócz własnego, jeśli do tego konta jest podłączonych wiele urządzeń.
bmbaeb,

Odpowiedzi:


7

Przejdź do aplikacji Ustawienia na iPadzie. Przejdź do Facetime w lewej kolumnie. W obszarze „Możesz się z Tobą skontaktować w przypadku połączeń wideo pod adresem:” kliknij „Dodaj kolejny adres e-mail ...” Powinieneś móc zadzwonić na swój alternatywny adres e-mail z komputera MacBook.


Nie działa to na Mountain Lion, ponieważ połączenie zostaje przerwane, gdy tylko zaczniesz wybierać numer. Chcesz powiedzieć, że powinny mieć dwa różne Apple ID?
bmike

Pamiętaj, aby odznaczyć pierwszy e-mail po dodaniu drugiego.
Kevin Chen

5

Krótka odpowiedź - możesz zadzwonić pod numer telefonu (iPhone + FaceTime) lub AppleID (iPod / Mac / iPad + FaceTime) i nie możesz połączyć się z innym urządzeniem o tym samym numerze.

Aby oddzwonić na komputer Mac (lub inne urządzenie AppleID) - musisz utworzyć drugie konto z innym Apple ID. Podobnie - nie ma łatwego sposobu przeniesienia numeru telefonu na inne urządzenie, ponieważ jest ono uwierzytelniane za pomocą wiadomości SMS w tle, a nie użytkownika / hasła dla AppleID.

Jeśli dzwonisz z iPhone'a - możesz dzwonić na urządzenia AppleID (wszystkie dzwonią i każdy może odebrać), ale w przypadku połączeń opartych na AppleID - musisz zadzwonić na inny AppleID, chyba że Apple kiedykolwiek zmieni obecne oprogramowanie.

Ostatnie wyjaśnienie - AppleID to tylko ciąg znaków, ale większość osób używa adresu e-mail, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że jest on unikalny dla jednej osoby.


Dla wyjaśnienia, dla każdego urządzenia Apple, które dana osoba posiada, potrzebujesz unikalnego identyfikatora Apple ID ORAZ unikalnego adresu e-mail?
Michael Prescott,

Ani trochę. Spróbuję edytować swoją odpowiedź, aby była bardziej przejrzysta. Skomentuj ponownie, jeśli nadal nie trafiłem w cel.
bmike

0

W tym przypadku nie sądzę, że jest to możliwe w konfiguracji Facetime.

Facetime ma jakiś mechanizm wybierania wstecznego powiązany z twoim identyfikatorem Apple. Oznacza to, że musisz wybrać inny unikalny identyfikator.

Jeśli w tym celu utworzysz drugi identyfikator Apple i powiążesz go z iPadem lub Macbookiem, powinieneś być w stanie do niego zadzwonić, gdy Cię nie będzie.


0

OK, po prostu spróbowałem. Mam mój numer iPhone'a zapisany na mojej liście MacBook Air FaceTime, a mój podstawowy e-mail zapisany na mojej liście iPhone FaceTime. Dzwonienie na mój numer telefonu z Macbooka działa dobrze; dzwonienie na mój adres e-mail z mojego iPhone'a również działa dobrze. OS 10.10.5


-1

Musisz upewnić się, że adres e-mail lub numer telefonu jest urządzeniem głównym i innym dla każdego urządzenia.


Chcesz powiedzieć, że powinny mieć dwa różne Apple ID?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.