Ile minut filmów HD otrzymam na 1 GB bezpłatnego miejsca?


10

Mam 7 GB za darmo. Jeśli dam to komuś do nagrania, jaką figurę piłkarską dostałbym za nagranie wideo HD? W ciągu kilku godzin może być nagrywanych około 10 pojedynczych filmów. Może tylko jedna godzina.

Chcę tylko poznać przybliżoną postać, ale najlepiej z pewną matematyką, abym mógł sam to wypracować.1
Nie wygląda mi to na duplikat @jmlumpkin. Ale to na pewno jest powiązane.
cregox

Powodem, dla którego uważam, że jest duplikatem, jest aktualizacja pytania.
jmlumpkin

Odpowiedzi:


5

IPhone 4S wykonuje wideo w rozdzielczości 1080p i 30 fps, a wstępne testy pokazują, że wideo zajmuje 200 MB na minutę. Przy około 12 GB na godzinę, co wydawało się oszałamiające rok temu, jest teraz dość osobliwe z nagraniem iPhone'a 4 z prędkością mniejszą niż 5 GB / godzinę.

MacWorld informuje, że godzina wideo iPhone'a 4 to 4,8 gig.

IPhone nagrywa wideo HD 720p z prędkością około 10 megabitów (Mb / s) na sekundę. Przekłada się to na około 80 MB na minutę, jak wspomniano powyżej, lub aż 4,8 GB na godzinę. (Mam nadzieję, że rzuciłeś się na model 32 GB!)


Nie, nie dostałem tej wersji, ale mam wystarczająco dużo miejsca, aby uchwycić to, czego potrzebuję - dzięki! 4,8 GB! Łał! Apple tam nie zadzierało!
Neil Trodden

Ta „nadzieja, którą wyrosłeś” pochodzi z tego artykułu. Jestem całkowicie zadowolony z mojego 14 GB iPhone'a 4.
bmike

1

Właśnie zrobiłem 15,5-minutowy film testowy na moim iPhonie 5S. Rozmiar pliku to 1,31 GB lub 85 MB / minutę. 7 GB przestrzeni dyskowej pomieści 82 minuty wideo.

Oczywiście złożoność wideo i audio powinna mieć wpływ na kompresję, więc jest to tylko przybliżona wskazówka.


0

Niemożliwe jest oszacowanie bez uprzedniego spojrzenia na nagranie lub przynajmniej opisu tego, co zostanie nakręcone (tłum ludzi biegających w Grand Central lub 2 osoby siedzące na ławce), warunków oświetleniowych (noc, bez świateł) lub dzień), sposób, w jaki zostanie zastrzelony (na zablokowanym statywie lub przez ramię, przesuwanie w lewo i prawo jak maniak) itp.


0

1 GB z

 • Webacm-30 minut
 • iPhone 5s-55 minut
 • iPhone 5-45 min
 • iPhone 4s-30 minut
 • iPhone 4-27 minut
 • iPhone 3gs-23,5 min
 • iPhone 3g-17 minut
 • iPhone 2-6 minut
 • iPhone 1-3 min
 • kamera-1,25 godziny
 • film-3 godziny

-1

Jest naukowo udowodnione, że 1 GB zajmie 58 minut wideo na iPhone'a 6.


1
Ta odpowiedź nie ma sensu, jak napisano. Czy chciałeś powiedzieć, że 58-minutowy film zajmie 1 GB miejsca? Gdzie jest to „naukowo udowodnione”? W takim przypadku należy podać linki. Jaka rozdzielczość? Założę się, że niższa rozdzielczość zajmie mniej miejsca niż wyższa, prawda?
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.