W OS X Yosemite, jak zachować przełącznik aplikacji (lub dokowanie) na głównym ekranie?


11

Uważam, że przełącznik aplikacji (polecenie + karta) jest powiązany z miejscem, w którym znajduje się „dok”. Stacja dokująca jest dostępna na obu ekranach, ale uważam, że ostatni ekran, w którym kliknąłeś dok, to miejsce, w którym faktycznie się znajduje.

Więc kiedy stacja dokująca znajduje się na moim drugim ekranie, przełącznik aplikacji pokazuje się na tym ekranie. Co mnie nie podoba i wolałbym, żeby przełącznik aplikacji pozostał na głównym ekranie.

Jak można to zrobić?

Odpowiedzi:


4

App Switcher jest kontrolowany przez Dock. Niezależnie od tego, który pasek wyświetlacza jest włączony, tak samo jest App Switcher. W tym skrypcie Apple zresetowałem pasek Docka do głównego ekranu:

tell application "System Events"
  set screen edge of dock preferences to right
  set screen edge of dock preferences to bottom
end tell

Jeśli uruchomisz Docka w trybie ukrytym / widocznym, najprawdopodobniej Dock pojawi się błyskawicznie na prawej krawędzi. Aby pozbyć się flasha:

tell application "System Events"

  set autohide of dock preferences to true
  delay 0.2
  set screen edge of dock preferences to right
  set screen edge of dock preferences to bottom
  set autohide of dock preferences to false

end tell

Możesz powiązać skrypt ze skrótem klawiaturowym, aby w razie potrzeby można go było szybko wywołać.

Jeśli zawsze masz Docka ukrytego, możesz umieścić skrypt w pętli z preferowanym opóźnieniem i uruchomić go jako demon. W ten sposób demon będzie okresowo sprawdzał, czy stacja dokująca znajduje się na głównym ekranie.


To jest poprawna odpowiedź.
ezrock,

1

Pożądane efekty poszukiwane

 1. Hide Dock at Will
 2. Keep Dock na ekranie głównym

Hide Dock at Will

Ustaw skrót klawiszowy, aby ukryć dok

w OS X: Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Launchpad i stacja dokująca

 • zaznacz „Dock Hiding On / Off”

 • Ustaw klawisz skrótu dla „Dock Hiding On / Off” na Control D (lub cokolwiek chcesz).

 • Ustaw czas taktowania Dock Hiding na długi czas (jak pokazano w poniższych poleceniach). Ustawiłem mój na 99 (tak mi się wydaje), aby przypadkowo nie uruchomić Docka.

Ustaw czas taktowania Dock Hiding na długi czas (jak pokazano w poniższych poleceniach). Ustawiłem mój na 99 (tak mi się wydaje), aby przypadkowo nie uruchomić Docka.

Wpisz to w Terminal, aby Dock pojawił się bez opóźnień:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 0; killall Dock

Może chcesz mieć duże opóźnienie (5 sekund), aby nigdy nie przypadkowo uruchomić Docka:

defaults write com.apple.dock autohide-delay -float 5; killall Dock

Aby przywrócić ustawienia domyślne:

defaults delete com.apple.dock autohide-delay; killall Dock

Keep Dock na ekranie głównym

Można by pomyśleć, że jest to łatwe, ale to, co naprawdę psuje, to po przeniesieniu aplikacji na pełny ekran. Siała spustoszenie w pozycjonowaniu doku, a także ujawnia. Aby rozwiązać problem, teraz próbuję Lawrence Post dla skryptów Apple. Wdrażam je za pomocą Keyboard Maestro (zdecydowanie polecam tę aplikację do automatyzacji tych rzeczy). Jeśli sytuacja na pełnym ekranie stwarza problem z pozycjonowaniem stacji dokującej, po prostu ustawiam skrót, aby uruchomić skrypt Apple i zmienić położenie stacji dokującej.

Wciąż do zrobienia

Zautomatyzuj za pomocą Keyboard Maestro, aby wykryć, że stacja dokująca została przeniesiona na inne monitory i automatycznie umieść ją z powrotem na ekranie głównym bez użycia skrótu.


0

Trzymam swoją stację dokującą po prawej stronie ekranu, która utrzymuje ją na jednym ekranie, tj. Na prawym wyświetlaczu podczas konfigurowania aranżacji.


0

Rozwiązaniem, które działało dla mnie, było przesunięcie doku z boku na dół.

Moja konfiguracja:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z Preferencji systemowych> Dock:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przejdź do głównego ekranu i przesuń kursor w dół, aby odsłonić dok. Teraz spróbuj cmd+tab. Przełącznik kart powinien pojawić się na ekranie głównym.

Odkryłem, że nie obchodzi mnie, czy stacja dokująca znajduje się na dole, ponieważ mam ją ukrytą i prawie zawsze używam Spotlight. Dla innych kompromis może wydawać się większy.


-1

Jako obejście sudo. Polecam ukryć dok. Wydaje mi się to trochę bardziej naturalne. Przynajmniej dopóki nie pozwolą na pozostanie na jednym ekranie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.