Zamontuj udział sieciowy (AFP / SMB) dla wielu użytkowników (szybkie przełączanie użytkowników)


10

Mam następujący problem z moimi udziałami sieciowymi z mojego serwera NAS (Synology 415+, jeśli to ważne) w Yosemite.

W domu mamy iMaca z dwoma różnymi użytkownikami. Przeniosłem wszystkie nasze media (muzykę i zdjęcia) na serwer NAS, aby obaj użytkownicy mogli korzystać z danych w odpowiednich aplikacjach. Pomyślałem, że byłoby łatwo zamontować udziały sieciowe dla obu użytkowników, ale tak naprawdę nie jest - lub robię coś złego.

Używam prostego Applescript w następującej formie

tell application "Finder"
  activate
  mount volume "smb://ipaddress/sharename/"
end tell

uruchamiany automatycznie, gdy mój użytkownik loguje się do systemu.

To mi odpowiada. Ale kiedy moja partnerka przełączy się na jej konto użytkownika, wierzchowce nie są dla niej dostępne. Co więcej, kiedy uruchamia ten sam skrypt co ja, ścieżki się psują:

Jeśli dwóch użytkowników montuje udziały sieciowe, w systemie istnieją dwa różne foldery: /Volumes/musicdla pierwszego użytkownika i /Volumes/music-1dla drugiego użytkownika, który łączy wszystkie ścieżki plików (szczególnie w iTunes, ale także w Lightroomie lub innych aplikacjach).

Czy istnieje jakikolwiek sposób zamontowania udziału sieciowego dla obu użytkowników? Naprawdę nie dbam o to, czy używam AFP lub SMB, chcę tylko udział sieciowy, który może być używany przez wielu użytkowników. Wydaje mi się to powszechnym scenariuszem.


usunięto i zaktualizowałem moją odpowiedź
klanomath,

@softandsafe Mam dokładnie ten sam problem. Mam 4 użytkowników na moim komputerze Mac. Każda osoba uzyskuje dostęp do serwera (// HTPC-i3 / Data), którą otrzymują / Volumes / Data-1, / Volumes / Data-2 i / Volumes / Data-3, co budzi w umyśle Office podczas próby uzyskania dostępu do plików docx i xlsx ten serwer. Znalazłeś dobre rozwiązanie?

Odpowiedzi:


4
 1. Skonfiguruj serwer NAS, aby eksportował udział NFS. Zapoznaj się z bazą wiedzy Synology, jak to zrobić, lub skorzystaj z poniższych instrukcji, aby go skonfigurować, dostroić i zabezpieczyć konfigurację.

  Możesz to zrobić ręcznie w wierszu polecenia:
  Załóżmy, że folder multimediów to /Shares/Media. Utwórz lub edytuj plik o nazwie exportsw /etc. Poniższy przykład ogranicza dostęp do komputerów z adresem IP z zakresu 192.168.0.1- 192.168.0.254. Może być konieczne zrestartowanie serwera NAS lub przynajmniej nfsd(demona nfs).

  Plik Linux / NAS /etc/exports:

  /Shares/Media 192.168.0.0/255.255.255.0(rw)
  

  jeśli używasz serwera Mac, użyj tej linii:

  /Shares/Media -network 192.168.0.0 -mask 255.255.255.0
  
 2. Edytuj /etc/auto_masterna komputerze Mac i dodaj wiersz:

  /-                 auto_media
  

  plik /etc/auto_master:

  #
  # Automounter master map
  #
  +auto_master            # Use directory service
  /-                 auto_media
  /net                -hosts   -nobrowse,hidefromfinder,nosuid
  /home                auto_home  -nobrowse,hidefromfinder
  /Network/Servers          -fstab
  /-                 -static
  
 3. i utworzyć nowy plik auto_mediaw /etckomputerze Mac

  plik /etc/auto_media:

  /Media     IP-NAS:/Shares/Media
  
 4. Nie zapomnij: wszystkie wyżej wymienione pliki wymagają końcowej pustej linii

 5. wpisz sudo automount -vcw terminalu na komputerze Mac z wyjściem:

  $ sudo automount -vc
  automount: /Media updated 
  automount: /net updated 
  automount: /home updated 
  automount: no unmounts 
  

/Mediabędą teraz zawsze widoczne w folderze głównym komputera Mac i dostępne dla was obu, dopóki NAS będzie działał. Brak skryptu Apple do zamontowania, ani nie jest Connect to Serverpotrzebny.

(Skonfigurowany i przetestowany na serwerze 10.7 (brak serwera Synology NAS, ponieważ nie mam go, ale nie powinno to mieć znaczenia) i klient 10.9)


0

Poszedłem za rozwiązaniem klanomatha i najpierw nie zadziałało. Aby zamontować foldery współdzielone w OSX, musisz wykonać następujące czynności dodatkowe:

Włącz „Dozwolony nieuprzywilejowany port” na karcie Uprawnienia Synology NFS reguły NFS. Zobacz tutaj dlaczego.

Nawiasem mówiąc, aby dodać swojego mounta do woluminów w wyszukiwarce, w /etc/masterużyciu:

/../Volumes/ auto_media


-1
 1. Przejdź do Preferencji systemowych
 2. Kliknij „Konta” lub „Użytkownicy i grupy”, w zależności od wersji OS X
 3. Kliknij „Elementy logowania” dla tego użytkownika (może być konieczne kliknięcie blokady w lewym dolnym rogu, aby odblokować)
 4. Kliknij przycisk +, aby dodać kolejny element logowania
 5. Znajdź wcześniej zainstalowany dysk sieciowy i kliknij „Dodaj”
 6. Zamknij Preferencje systemowe

2
To nie rozwiązuje wyżej wspomnianego problemu.
softandsafe

-4

AutomounMaker to łatwe w użyciu narzędzie GUI (macierzysty uniwersalny plik binarny DONATEWARE OS X) do tworzenia skryptów, które będą montować udział sieciowy AFP, FTP, WebDAV (http), NFS lub SMB. Możesz użyć skryptu jako elementu startowego w konfiguracji sesji użytkownika, aby automatycznie zamontować dany udział po zalogowaniu. Jeśli używasz zawsze tego samego woluminu współdzielonego na pulpicie, AutomountMaker jest łatwiejszy niż klasyczne połączenie z serwerem ... zaproponowane przez Apple. Idź do http://jm.marino.free.fr/index.php?switch=sw_&title=AutomountMaker


Waham się, by oznaczyć odpowiedź jako spam. Chociaż osoba udzielająca odpowiedzi nie potwierdza wyraźnie swojej przynależności do produktu, jest to oczywiste, ponieważ nie ukrywa / nie maskuje swojego nazwiska, a jego imię i nazwisko odnosi się do adresu URL. Dodatkowo produktem jest darowizna i żadna aplikacja komercyjna.
klanomath
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.