Ekran wyłącza się, gdy poruszam komputerem MacBook, gdy jest on na rękawie


12

Zauważyłem, że kiedy mój laptop jest w rękawie i wsuwam na niego laptopa, ekran robi się czarny. Nie dzieje się tak, gdy mam laptopa na kolanach. Jest konsekwentnie powtarzalny. Jest to trochę denerwujące, ponieważ czasami, gdy reguluję laptopa na rękawie, ekran robi się czarny. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

Czy podczas przenoszenia laptopa na rękawie powstaje jakiś ładunek elektrostatyczny, który powoduje, że ekran laptopa staje się czarny i wraca do ekranu blokady?


Dzieje się tak podczas przenoszenia MBPr po zamkniętym MBA :) zatrzaski muszą się wzajemnie zakłócać.
vektor

@vektor Stanie się tak długo, jak długo przyniesiesz jakąkolwiek część magnetyczną obok MBP!
Jash Jacob,

Odpowiedzi:


23

Wynika to z tego, że rękaw ma „ zapięcie magnetyczne bez zamków błyskawicznych ”, które w rzeczywistości imituje zapadkę magnetyczną uruchamianą, gdy pokrywa MacBooka jest zamknięta, co wyłącza ekran.

Zauważyłem, że zdarzyło mi się to kilka razy w różnych sytuacjach, kiedy położyłem iPhona na podparciu dłoni MacBooka lub gdybym zostawił bardzo duży rysik Adonit Jot Pro (który ma magnes, który przyczepia się do iPada) blisko mojego MacBooka.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz spróbować odtworzyć efekt, przeciągając magnes nad zaznaczoną lokalizację ( przynajmniej na moim MacBooku Pro bez Retiny, dzieje się tam, nie jestem pewien, czy pozycja została zmieniona na MBP Retina)

EDYCJA - mam teraz MacBook Retina, nie zauważyłem już tego efektu. Zgaduję, że położenie zatrzasku magnetycznego zostało przesunięte.


1
bardzo miło, nie wiedziałem o tym!
dennismuijs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.