Time Capsule nie znajduje narzędzia AirPort


1

Mam MacBooka Air (połowa 2011 r.) Z systemem OS 10.7.5. W zeszłym miesiącu kupiłem nową Time Capsule i chciałbym sformatować / skasować moją starą Time Capsule (około 5 lat) i przekazać ją znajomemu. Ale teraz Narzędzie AirPort nie może nawet znaleźć starej Kapsuły Czasu.

Chcieliśmy sprawdzić, czy stara Time Capsule w ogóle będzie działać z usługodawcą internetowym mojego przyjaciela i komputerem z systemem Windows. Kazaliśmy im ze sobą rozmawiać, ale potem prawdopodobnie wpisaliśmy coś nieszkodliwego (chyba adres IP). Potem nie mogliśmy rozmawiać ze starą Time Capsule na PC, a teraz nie mogę też rozmawiać z nią na moim MacBooku. Kiedy używam go bezpośrednio jako routera bezprzewodowego, Narzędzie AirPort już go nie znajduje - brak ikony Time Capsule, tylko obracające się koło i komunikat informujący, że nie może nic znaleźć, ale będzie nadal szukał. (Nigdy nie udało mi się zlokalizować starej Kapsuły Czasu, kiedy moja nowa zapewniała łączność bezprzewodową, nawet zanim pogorszyliśmy sytuację).

Zatem podstawowe pytanie brzmi: co mogę zrobić, aby uzyskać jakikolwiek dostęp do mojej starej Time Capsule - wystarczy, aby sformatować ją i zacząć od nowa? (Nie ma na nim żadnych danych, o które muszę dbać.) Czy może być sformatowany za pomocą magicznego przycisku lub wkładki z spinaczem?


Stara jednostka TC ma przycisk resetowania umieszczony z tyłu, który przywróci jej domyślne ustawienia fabryczne. Patrz support.apple.com/en-us/HT3728 Może to pozwolić na ponowną konfigurację urządzenia.
douggro

@douggro Dziękuję bardzo! Jeśli chcesz zamienić swój komentarz w odpowiedź, chętnie go zaakceptuję.
Greg

Gotowe, zgodnie z żądaniem. Zgadywanie, które załatwiło sprawę; cieszę się, że wskazałem ci właściwy kierunek. :)
douggro

Odpowiedzi:


3

Urządzenia Airport Express, Airport Extreme i Time Capsule mają przycisk resetowania umieszczony z tyłu, który przywróci domyślne ustawienia fabryczne urządzenia. Zobacz http://support.apple.com/en-us/HT3728 Umożliwi to ponowną konfigurację urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.