Błąd L2TP podczas wysyłania Cześć (nie można przypisać żądanego adresu)


2

Od czasu aktualizacji Yosemite moja sieć VPN nie może się połączyć przy użyciu protokołów PP2P lub L2TP. L2TP daje mi ten wynik: https://gist.github.com/anonymous/a71bf9318062543c3567 PP2P daje wyniki: https://gist.github.com/anonymous/6e822f1f18378af0cc40

Wygląda na to, że oba protokoły są w stanie połączyć się z tym serwerem, ale coś idzie nie tak po otrzymaniu konfiguracji serwera.

Wielokrotnie konfigurowałem połączenia od zera, próbowałem różnych lokalizacji serwerów, Wi-Fi / Ethernet i tak dalej. Nic nie pomogło.

Masz pomysł, jak to rozwiązać?

Odpowiedzi:


1

Wygląda na to, że inni użytkownicy również zauważają problem https://discussions.apple.com/thread/6605525

Podczas korzystania ze statycznego adresu IP i ręcznych wpisów dla podsieci i routera w ustawieniach sieci, Yosemite VPN nie utrzymuje połączenia. Jest to prawdopodobnie błąd lub błąd, który Apple musi naprawić.

Po skonfigurowaniu ustawień sieciowych komputera klienckiego (tego, którego używasz) do używania DHCP lub DHCP z ręcznym adresem, połączenia VPN (zarówno L2TP, jak i PPTP) działają. Jeśli używasz ARD do uzyskiwania dostępu do komputerów w sieci lokalnej, wyniki są lepsze, jeśli wybierzesz „Wyślij cały ruch przez połączenie VPN” w zaawansowanych opcjach połączenia VPN.

Właśnie przełączyłem się na OpenVPN, aby obejść ten problem.


Właściwie korzystam z DHCP na obu połączeniach i nadal nie mogę się połączyć.
doque
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.