Jakie są minimalne i zalecane wymagania sprzętowe dla rozwoju Xcode na OS X?


10

Jestem niezależnym programistą i do tej pory pracowałem tylko nad projektami na platformie Windows. Nie mam pojęcia o sprzęcie OS X. Nie szukam konfiguracji bardzo wysokiej klasy, ale zintegrowane środowisko programistyczne i jeden serwer bazy danych powinien działać poprawnie. Mam procesor laptopa i7 firmy Dell, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 1 TB; Jestem dość zadowolony z występu. Użyję go głównie do tworzenia aplikacji, a nie do rozbudowanej aplikacji graficznej.

Jakie są minimalne i zalecane wymagania sprzętowe dla rozwoju Xcode na OS X?


Jeśli nie zamierzasz używać Storyboard i po prostu używać kodu, możesz używać dowolnych laptopów Apple. Ale jeśli zamierzasz używać Storyboard, kup sobie MacPro 6 Core lub nowszy. Mam MacBooka Air w połowie 2012 r., Dysk SSD, 8 GB, 2 GHz Intel Core i7, Intel HD Graphics 4000 1536 MB. Mam aplikację, która ma ponad 100 kontrolerów widoku i działa bardzo wolno Xcode. Zaktualizowanie tej cholernej aplikacji zajmuje mi na zawsze.
Rogelio

Będę wdzięczny za odpowiedzi na pytania dotyczące minimalnych wymagań, zadane w pytaniu, z faktycznym doświadczeniem, zamiast osób rekomendujących typ opinii. Apple nie wychodzi i nie mówi tego nigdzie (szukałem) i niestety żadna z odpowiedzi tutaj nie rozwiązuje tego problemu. Na przykład napisz odpowiedź tylko wtedy, gdy
zrzuciłeś

Odpowiedzi:


6

Jako programista uważam, że najważniejszym czynnikiem jest rozmiar ekranu i ilość pamięci. Procesory i układy graficzne wszystkich obecnych MacBooków będą wystarczające do tego rodzaju pracy, chociaż MacBook Airs są standardowo wyposażone w procesor Intel i5, który można uaktualnić do i7 za niewielką cenę.

Pamięć: MacBook Airs jest standardowo wyposażony w 4 GB, co moim zdaniem nie wystarczy. Wszystkie mają jednak opcję uaktualnienia do 8 GB. 13-calowe komputery MacBook Pro mają standardowo 8 GB, a opcjonalnie 16 GB. 15-calowe komputery MacBook Pro mają standard 16 GB.

Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, lubię mieć go dużo do zrobienia. Niestety kilka lat temu Apple przestało sprzedawać 17-calowe laptopy. Z drugiej strony prawie wszystkie komputery MacBook Pro są teraz wyposażone w wyświetlacz Retina, co oznacza, że ​​mają one znacznie wyższą rozdzielczość dla tego samego rozmiaru ekranu. rozmiarów, możesz przełączyć na opcję „więcej miejsca” w ustawieniach ekranu, co daje wiele nieruchomości na ekranie. Możesz wybierać między 13 ”a 15” MacBook Pro, ale modele 15 ”są najwyższymi liniami Apple, więc mogą być droższe niż to, czego szukasz. MacBook Airs nie ma wyświetlaczy Retina i są dostępne w modelach 11 ”i 13”.

Ostatnim punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest rozmiar dysku. Wszystkie MacBooki, z wyjątkiem 13-calowego MacBooka Pro bez wyświetlacza Retina, są wyposażone w dysk SSD. Ale w tańszych modelach jest to tylko 128 GB. We wszystkich modelach MacBooka Air możesz wybrać do 512 GB i do 1 TB na MacBook Pro.

Sugeruję, abyś udał się do internetowego sklepu Apple dla swojego kraju i dostosował MacBooka Air lub MacBooka Pro do swoich potrzeb i budżetu. Witamy w świecie programistów Apple!


4

Możesz używać wszystkich laptopów Apple do programowania Xcode, więc wybierz taki, który pasuje do twojego budżetu.

Każdy używany komputer Mac z systemem 10.10 naprawdę wystarczy, aby rozpocząć. Stamtąd możesz mierzyć różne rzeczy i decydować, ile $$ wydać, aby przyspieszyć pracę, na której Ci zależy.

Chociaż nie jest to laptop, na który powinieneś również spojrzeć na Mac-mini, koszt 499 USD jest znacznie niższy niż w przypadku laptopa. Używam Mac-mini do programowania xcode i używam Mac-pro do mojej codziennej pracy. Posiadanie osobnej platformy programistycznej pozwala mi zawsze utrzymywać ją w czystości z kont osobistych, danych i aplikacji.


+1 Chociaż wskażę, że posiadanie tyle pamięci, ile mieści się w budżecie, jest dużą pomocą podczas kompilacji i debugowania.
Geoff Hutchison

0

Pracuję ze sprzętem Apple od 4 lat, zacząłem od i5 MBP, który zaktualizowałem o SSD i 8 GB pamięci RAM. Pochodzę z Linuksa, a czasy, w których korzystałem z systemu Windows, są trudne do zapamiętania. Byłem tak zadowolony z jego wydajności, że uzależniłem się od OSX.

Rozmiar ekranu jest zdecydowanie problemem podczas poważnej pracy jako programista. Czekałem na MBP z wyjściem piorunów i po drodze ostatecznie skonfigurowałem moją konfigurację z dwoma 27-calowymi ACD z MBP i7, 8 GB RAM i 256 GB SSD pod koniec 2013 roku.

Moja kopia zapasowa to MBP i5, 4 GB pamięci RAM i 256 SSD na początku 2014 roku i mogę powiedzieć, że na początek zrobi to i5, ale nie wolałbym Air.

Mogę tylko powiedzieć, że różnice w wydajności są zauważalne, ale na starcie MBP i5 z pewnością wykonuje to za mniej;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.