Błąd podczas otwierania pliku txt na MacOSx


0

Dostaję ten dziwny błąd w systemie Mac OS X. Gdy próbuję otworzyć plik tekstowy za pomocą „TextEdit” lub „TextWrangler”, otrzymuję komunikat „Verifying filename.txt”. Ten komunikat pojawia się i po chwili cały system zatrzymuje się. Muszę wymusić wyłączenie systemu. Udało mi się otworzyć te pliki wcześniej w jednej z dwóch aplikacji. Mam OS X Mavericks (10.9).

Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją? Co może być lekarstwem?


Czy masz zainstalowany skaner antywirusowy? Czy możesz spojrzeć na zawartość pliku za pomocą Quicklook (naciśnij spację w Finderze)? Czy dzieje się tak ze wszystkimi plikami tekstowymi? Czy możesz utworzyć nowy plik w TextEdit, zapisać go, a następnie zamknąć aplikację i otworzyć ją przy ponownym uruchomieniu?
nohillside

Nie mam skanera antywirusowego. Patrzę na zawartość pliku za pomocą Quicklook. Tak, dzieje się ze wszystkimi plikami tekstowymi. Tak, mogę utworzyć plik w edycji tekstowej i zapisać go, a następnie ponownie otworzyć z edycją tekstu.
user101757

Dlaczego otrzymuję tę dziwną wiadomość „Weryfikacja pliku.txt”. Pojawi się małe okienko z tą wiadomością i paskiem, które wydają się ładować. Ale po chwili wszystko się zatrzymuje.
user101757

Prześlij zrzut ekranu z komunikatem o błędzie.
Josh

Odpowiedzi:


1

Bez zobaczenia ekranu, to naprawdę brzmi dla mnie jak błąd systemu plików, tak, mógłbym być pełen małych czerwonych mrówek, ale pierwszą rzeczą, którą chciałbym zrobić, to otworzyć narzędzie dyskowe i zrobić dwie rzeczy, naprawić uprawnienia i zweryfikować dysk (nie można naprawić to naprawa będzie wyszarzona).

Jeśli działa naprawa uprawnień, jesteś złoty, jeśli dysk nie przejdzie weryfikacji, uruchom tryb odzyskiwania (ponownie uruchom komendę COMMAND-R) i uruchom narzędzie dysku i napraw dysk.

Jeśli to nie rozwiąże problemu (EG Disk Utility zwróci komunikat o błędzie), może to być czas na narzędzie do naprawy innej firmy, takie jak Diskwarrior lub Drive Genius. Jeśli to zawiedzie, nadszedł czas na wykonanie kopii zapasowej, ponowne sformatowanie i ponowne zainstalowanie O / S oraz przywrócenie aplikacji i plików ... Ty robić mieć kopię zapasową, prawda?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.