Macbook Pro wykrywa ekran, ale ekran zewnętrzny pozostaje czarny (mini DP do HDMI)


1

Próbuję podłączyć MacBooka Pro (OSX 10.9.3, Intel Core i5 2,4 GHz, 8 GB DDR3) do telewizora LED Panasonic Viera TH55AS670D za pośrednictwem złącza Mini DP do złącza HDMI. Po podłączeniu przewodu ekran laptopa miga (co oznacza, że ​​wykrywa ekran zewnętrzny), ale telewizor pozostaje czarny. Kiedy przechodzę do Preferencji systemowych i otwieram kartę Ekrany - pokazuje dokładny model mojego ekranu, ale nic nie pojawia się na ekranie.


nie dostałem cię, potrzebujesz więcej szczegółów
Bharat Soni,

tak, podłączyłem go do HDMI2 i próbowałem już danych. Wybrałem na nim HDMI2.
Bharat Soni,

Nie dostaj MBP, moje wbudowane rekwizyty mają 13 cali (1280 x 800), grafika Intel HD Graphics 4000 Moje rekwizyty to ekran Rozdzielczość: 1920 x 1080
Bharat Soni

Zaktualizuj swoje pierwotne pytanie o informacje podane w komentarzach. Usunę moje pozostałe komentarze, ponieważ stały się dyskusją.
Flying Trashcan

Odpowiedzi:


2

Po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza do MacBooka Pro (MBP) czasami będziesz miał szczęście, a oba urządzenia elektroniczne rozpoznają się i odpowiednio dostosują swoje ustawienia, a laptop zostanie wyświetlony na ekranie telewizora. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Kiedy nie ...

Po pierwsze, zawsze sprawdź i upewnij się, że zewnętrzny wyświetlacz (telewizor w twoim przypadku) jest włączony, a wszystkie jego kable i połączenia są prawidłowo podłączone. Aby telewizor mógł się zsynchronizować, musi się zdarzyć kilka rzeczy: MBP musi rozpoznać, że telewizor jest podłączony (co, jak mówisz, dzieje się), telewizor musi rozpoznać, że źródło wideo jest obecne (nie wiadomo, czy tak się dzieje) ), telewizor musi być ustawiony na właściwe wejście lub źródło (numery wejść z tyłu i boków telewizora nie zawsze odpowiadają numerowi wejścia w menu telewizora), a format wideo pochodzącego z laptopa musi być wspierany przez telewizję.

Wygląda na to, że laptop robi wszystko, co powinien, więc skup swoją uwagę na telewizorze. Przełączaj między wszystkimi wejściami w telewizorze. Wypróbuj różne porty HDMI. Jeśli to nie zadziała, może to być adapter Mini DP na HDMI. Spróbuj podłączyć laptop i adapter do innego urządzenia HDMI. Jeśli nadal nie działa na innym urządzeniu, adapter może być zły. Jeśli działa z innym urządzeniem, oznacza to, że telewizor ma problem z wejściami HDMI lub ustawienia telewizora uniemożliwiają jego prawidłowe działanie. Prawdopodobnie spróbuj zresetować telewizor do ustawień domyślnych.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.