Jak uzyskać kategorie Gmaila w aplikacji MacOS Mail?


13

Korzystam z domyślnej skrzynki odbiorczej Gmaila, w której wiadomości e-mail są magicznie zapisywane w odpowiedniej zakładce: Podstawowa , Społecznościowa , Aktualizacja i Forum .

Jednak w Mail na OS X Yosemite (10.10) wszystkie trafiają do skrzynki odbiorczej.

Widzę moje niestandardowe etykiety (używam kilku) pod „Google” w lewym panelu. W skrzynkach pocztowych mam oczywiście standardową skrzynkę odbiorczą, wersje robocze, skrzynka nadawcza ... Ale karty Gmaila nie pojawiają się nigdzie, nawet jako foldery.

Może mógłbym utworzyć reguły w Gmailu, które pasowałyby do kart, np. Jeśli to jest „Społeczny” e-mail, to dodaj etykietę „Społeczny”, ale wydaje się to niezręczne.

Czy istnieje prosty / elegancki sposób, aby to włączyć?

EDYTOWAĆ

Możesz postępować zgodnie z instrukcjami z tej strony (zbyt długo, aby odtworzyć je tutaj). Sprowadza się do tworzenia filtrów serwerów dla każdej kategorii (= karta), aby zarchiwizować wiadomość e-mail ze skrzynki odbiorczej i zastosować na niej etykietę. Następnie ładnie pokaże się w OSX Mail. Niektóre zastrzeżenia:

 • Funkcja wyszukiwania w programie Mail nie działa na wszystkich folderach jednocześnie
 • Tracisz licznik małych kart, informując na przykład, że masz 3 nowe e-maile w Social. Licznik resetuje się, gdy tylko klikniesz kartę w Gmailu. Brak w poczcie OSX

Odpowiedzi:


6

Krótka odpowiedź: nie.

Gmail działa na systemie „etykiet”, który jest reprezentowany w IMAP (protokół używany przez klientów e-mail do komunikowania się z serwerami e-mail) z tradycyjnymi folderami.

„Karty”, które masz na myśli, pokazują się jako „kategoria: społecznościowe” itp. Na pasku wyszukiwania w Gmailu po ich kliknięciu. Serwer IMAP Gmaila nie reprezentuje tych kategorii, dlatego Mail (i każdy inny klient poczty e-mail) nie wie o nich.


1
Dzięki. Myślę, że kiedyś przeczytałem (nie mogę już tego znaleźć), że ktoś wyśmiewał karty Gmaila, tworząc reguły Gmaila. Dodawał etykietę „Społecznościowy” do dowolnego elementu na karcie Społeczności, dzięki czemu byłby widoczny jako folder w Poczcie OSX. Może to działać, to jest zbyt kłopotliwe IMO.
youri

1
Tak, możesz użyć filtrów do automatycznego oznaczania wiadomości. Poświęcenie kilku minut na skonfigurowanie filtrów raz wydaje się, że byłoby to dla mnie warte, jeśli naprawdę chcesz, aby twoje e-maile były oznaczone w ten sposób w Mail, ale to tylko ja. :)
tubedogg

1
Nie jestem pewien, czy dostaniesz pełną funkcję. W Gmailu możesz przenosić pocztę z jednej karty na drugą, a Google będzie pamiętać, aby w przyszłości umieścić podobne wiadomości e-mail na tej karcie. Nie zamierzam pracować z poczty. Oczywiście nie robię tego często, więc może to być odpowiednie rozwiązanie.
youri

6

Niestety Gmail nie udostępnia swoich „kategorii” IMAP. Używam Mail.app jako mojego klienta poczty e-mail i chciałem, aby moja poczta była podzielona na kategorie według klasyfikatorów bayesowskich lub innych w Gmailu, więc znalazłem rozwiązanie.

To obejście wykorzystuje filtry do automatycznego stosowania etykiet do kategorii. Po oznaczeniu w staromodny sposób można je następnie wystawić na działanie IMAP.

 1. Przejdź do Gmaila / Ustawienia / Filtry
 2. Używając operatora wyszukiwania, wpisz category:[chosen category]w polu „Has the words” i kliknij „Utwórz filtr za pomocą tego wyszukiwania”.
 3. Zaznacz „Zastosuj etykietę” i wybierz lub utwórz nową etykietę
 4. (opcjonalnie) Zaznacz „Zastosuj filtr również do pasujących wątków”.
 5. Utwórz filtr
 6. Przejdź do Gmaila / Ustawienia / Etykiety i pokaż etykietę w IMAP
 7. (opcjonalnie) Ukryj etykietę przed listą etykiet i wiadomości

Spowoduje to połączenie twoich kategorii Gmaila z Mail.app.


1

To jest stary wątek, ale powinien pomóc każdemu, kto napotka to pytanie. Możesz użyć wtyczki MailTags do poczty Apple. Ten post zawiera dobry przepis na synchronizację nie tylko etykiet, ale także kategorii (kart) w poczcie Google z Apple Mail.


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Tylko wskaźnik, który pomoże ci stworzyć dobre odpowiedzi ... lepiej, jeśli podsumujesz szczegóły z linku w swojej odpowiedzi. Linki często stają się nieaktualne, co czyni odpowiedź bezużyteczną. Jeśli zaznaczysz najistotniejsze punkty, twoja odpowiedź będzie istotna niezależnie od tego, co stanie się z linkiem zewnętrznym.
Allan

0

Jeśli celem jest zaprzestanie otrzymywania promocji lub zanieczyszczania społeczności skrzynki odbiorczej ... Tak .

Nie nazwałbym tego eleganckim, ale jest to łatwe i działa.

W GMAILU:

 1. Utwórz nową etykietę: w przypadku innych etykiet może być konieczne kliknięcie opcji Więcej w celu + Utwórz nową etykietę . Nazwij to „promocjami”

 2. Ustawienia, filtry i zablokowane adresy, utwórz nowy filtr

Ma słowa :category:promotions

Utwórz filtr

Zrób to : Skip Inbox,Apply label "Promotions"

W APPLE MAIL: Nic ... automatycznie zostanie umieszczone w nowym podfolderze o nazwie „Promocje”. Dźwięk „nowej wiadomości” może nadal brzmieć, ale wiadomość promocyjna nie będzie zanieczyszczać skrzynki odbiorczej i możesz zdecydować, aby nie pokazywała wiadomości w Preferencjach, Ogólne: Powiadomienia o nowej wiadomości: tylko Skrzynka odbiorcza


-1

Przejdź do ikony koła zębatego w prawym górnym rogu → Konfiguruj skrzynkę odbiorczą → Wybierz karty, aby włączyć → Zapisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.