Magiczna mysz Yosemite i impreza z rozłączeniem Bluetooth


20

Mam nadzieję, że niektórzy prawdziwi frajerzy OSX to przeczytają. Od Yosemite mam problem, ale nie mogę już używać Magicznej Myszy. Odłącza się i łączy co 5-60 sekund.

Znajduję to w dziennikach konsoli:

05.11.14 14:39:22,000 kernel[0]: [AppleMultitouchDevice::willTerminate] entered
05.11.14 14:39:22,000 kernel[0]: [AppleMultitouchDevice::stop] entered
05.11.14 14:39:35,000 kernel[0]: [BNBMouseDevice::init][85.3] init is complete
05.11.14 14:39:35,000 kernel[0]: [BNBMouseDevice::handleStart][85.3] returning 1
05.11.14 14:39:35,000 kernel[0]: [AppleMultitouchHIDEventDriver::start] entered
05.11.14 14:39:35,000 kernel[0]: [AppleMultitouchDevice::start] entered

Czy ktoś może wskazać mi właściwy kierunek, jak rozwiązać ten problem? Proszę.

to takie denerwujące

Z pozdrowieniami Mirco


Akumulatory? Kiedy ostatnio je wymieniłeś? Kiedy ostatnio wyczyściłeś styki elektryczne, zarówno po wewnętrznej stronie myszy, jak i na końcach baterii? Trzy wolty to nie dużo soku. Wystarczy tylko odrobina oleju lub oleju, aby zredukować to do napięcia, którego nie lubi mysz, a „poziom naładowania baterii” nie jest dobry w mówieniu o takich rzeczach.
Wayfaring Stranger,

Odpowiedzi:


30

Aktualizacja! - Usuń „Bluetooth PAN” z ustawień sieciowych, a Wi-Fi i Bluetooth będą od razu działać lepiej. Źródło: http://ihealthgeek.com/2015/02/yosemite-10-10-2-wifi-and-bluetooth-finally-solved-no-really/ Usuń Bluetooth PAN z ustawień sieci, aby naprawić problem z yosemite bluetooth / wifi

W przeciwnym razie możesz wypróbować moje poprzednie podejście, które działa lepiej, ale wciąż jest uciążliwe.


 1. Wyłącz bluetooth na Macbooku
 2. wyłącz klawiaturę / mysz
 3. włącz bluetooth na Macbooku
 4. Przytrzymaj klawisz włączania na klawiaturze GDY
 5. Wybierz Bluetooth> Urządzenie> Połącz z macbook
 6. Połączenie powinno zakończyć się natychmiast
 7. Zwolnij przycisk zasilania na urządzeniu

Działa to dla mnie wielokrotnie po wypróbowaniu PRAM i innych nie-poprawek. Jest to uciążliwe, ale działa dla mnie za każdym razem i pozostaje w kontakcie, dopóki nie opuszczę pokoju.


Dziwne, to zadziałało dla mnie. Chociaż myślę, że zapomniałeś kroku 3.5 - włączyć ponownie klawiaturę / mysz?

@powers, trzymając przycisk włączania na magicznej klawiaturze włącza się i włącza parowanie niebieskich zębów, czy nadal przytrzymujesz klawisz zasilania myszy? Zastanawiasz się, czy krok 3.5 jest opcjonalny tylko dla myszy i czy krok 4 jest nadal dokładny.
Eddie,

Na magicznej myszy nie ma przycisku zasilania (tylko przełącznik). Być może automatycznie przejdzie w tryb parowania. Musiałem źle odczytać twój komentarz, nacisnąłem przycisk zasilania na komputerze, który wyłączył ekran na kilka sekund, po czym moja mysz ponownie się połączyła. Dziwne.

1
Począwszy od odpowiedzi Eddiego i od tego, co @powers powiedział w komentarzu, próbowałem jeszcze kilku rzeczy. W ten sposób moja Magic Mouse w końcu ponownie się połączy: 1. Na MacBooku pozostaw Bluetooth włączony. 2. Przejdź do trybu uśpienia, naciskając i przytrzymując klawisz włączania na wbudowanej klawiaturze MacBooka przez około sekundę. 3. Wyłącz mysz. 4. Poczekaj kilka sekund i ponownie włącz mysz. 5. Poczekaj jeszcze kilka sekund, a następnie naciśnij klawisz, aby obudzić MacBooka.
Synoli

3
Hej, mogę potwierdzić, że usunięcie sieci PAN bardzo pomogło, natychmiast! Dziwne, ale dziękuję za tę wskazówkę! Zalecana.
tomis

5

wiem, że to może brzmieć dziwnie. Próbowałem wyczyścić pamięć PRAM i zrobiłem wszystkie inne rzeczy ... Ale moja mysz nie łączy się z komputerem Mac. Pewnego dnia dowiedziałem się, że rozwiąże to mój problem z magiczną myszą, która nie łączy się z komputerem Mac:

 • wyłącz blutooth
 • idź do wyszukiwarki
 • kliknij AirDrop po lewej stronie
 • kliknij Włącz Blutooth (nie z głównego menu nawigacyjnego, ale ta opcja jest widoczna w wyszukiwarce po kliknięciu AirDrop przy wyłączonym Blutooth)
 • kliknij opcję Pozwól mi zostać odkrytym przez wszystkich na dole
 • spróbuj sparować

2

Wyłączenie WiFi działało dla mnie - bluetooth natychmiast zobaczył mysz i połączył się. Uwaga: jeśli próbujesz wielu rzeczy, Twoja mysz mogła przestać próbować się sparować. W takim przypadku wyłącz Wi-Fi, a następnie wyłącz mysz i włącz ją ponownie. Powinien zostać zsynchronizowany.


Dla mnie był to konflikt przy 2,4 GHz z Wi-Fi 802.11g ... przełączenie na 802.11n przy 5 GHz naprawiło to.
uzi

2

Znalazłem sugestię, aby dodać kawałek papieru między 2 bateriami i popchnąć ten papier delikatnie do osłony myszy. Pracował dla mnie. Wiele innych sugestii znalezionych tutaj: https://discussions.apple.com/thread/2217770?start=90&tstart=0
Również: https://discussions.apple.com/thread/6602914?start=15&tstart=0


Niestety uciekłem się również do tego. Najwyraźniej urządzenie potrzebuje lepszego kondensatora lub struktury, aby zablokować baterie.
bmike

1

Po zmianie 2 magicznych myszy odkryłem, że ciągłe rozłączanie było spowodowane luźnym stykiem baterii. Wsuwam trochę papieru między akumulatory, aby ograniczyć ich ruch, a problem odłączenia został rozwiązany.


0

Zresetuj PRAM

Choose Apple menu > Shut Down.

Locate the following keys on the keyboard: Option, Command (⌘), P, and R. You will need to hold these keys down simultaneously in step 4.

Turn on your Mac.

Immediately press and hold the Option-Command-P-R keys. You must press this key combination before the gray screen appears.

Continue holding the keys down until your Mac restarts, and you hear the startup sound for the second time.

Release the keys.

After resetting your computer’s PRAM, you may need to update your speaker volume, display resolution, and startup disk preferences

1
To działało dla mnie przez około dzień, a teraz znowu yosemite nie może zainicjować ani utrzymać połączenia z moim telefonem lub klawiaturą.
Eddie

PRAM Reset nic nie robi od paru lat (myślę, że jego standard resetuje się od MountainLion co kilka dni). Jest to typowa odpowiedź homeopatyczna w świecie komputerów Mac. Nie oczekuj po tym niczego. Próbowałem i błąd nie pojawił się przez 5 minut ..... więc nie ma tutaj zmian

0

Miałem ten sam problem i chyba zauważyłem możliwą przyczynę problemu. Moja mysz nazywała się „My Name's mouse” z apostrofem, może to powodowało błędy.

Zmieniłem nazwę, aby uniknąć używania spacji i znaków specjalnych, teraz nazywa się to po prostu „myszką” i nie mam już problemu.


0

To działało dla mnie https://discussions.apple.com/thread/6621628

 1. Wyłącz Wi-Fi
 2. Wyłącz Bluetooth na MacBooku, a następnie włącz go ponownie
 3. Połącz z urządzeniem w menu Bluetooth
 4. Ponownie włącz Wi-Fi

Najwyraźniej wyłączenie Wi-Fi budzi bluetooth. Mam nadzieję, że Apple wkrótce się obudzi i zajrzy do tego.


0

Sugestia WiFi od rastrifflera pozwoliła mi to naprawić - mam w domu zarówno sieci 802.11g (2,4 GHz), jak i 802.11n (5 GHz). Bluetooth działa w paśmie 2,4 GHz ... i wydaje mi się, że połączenie z siecią 802.11g go rozzłościło. Połączyłem się z siecią 802.11n i wszystko znów zaczęło działać.

Sugestia: wypróbuj sieć bezprzewodową 5 GHz lub połączenie przewodowe ... lub po prostu wyłącz Wi-Fi, aby przetestować i potwierdzić, czy masz ten sam problem. Sądzę, że istnieją inne problemy, na które możesz natknąć się przez Bluetooth, ale to było dla mnie złe ...


0

Bluetooth i WiFi mogą zakłócać. Na kilku urządzeniach zaleca się wyłączenie Bluetooth podczas korzystania z Wi-Fi (na przykład instrukcje Vaio). Miałem ten problem na moim nowym Macbooku Pro po pierwszych kilku godzinach pracy, kiedy zacząłem „ciężki” (kilka godzin) transfer ze starszego laptopa - za pomocą Wi-Fi. Mysz odłączano co 1-4 minuty. Po kilku godzinach, po zakończeniu przesyłania, mysz znów zaczęła działać dobrze. W normalnym użyciu sieci tak się nie powinno stać. To była dobra okazja, by odkryć nowy gładzik Force Touch, który jest naprawdę genialny ...


0

Co nie praca dla mnie były takie podejście bluetooth / zrzut, restartowania systemu, czyszczenia kontaktów, wymiany baterii, usuwanie bluetooth z Sieci.

Wydawało się, że sztuczka polegała na złożeniu karteczki i przyklejeniu jej między bateriami a pokrywą (aby baterie nie mogły się poruszyć).


0

Ja też przez wiele tygodni zmagałem się z tym problemem rozłączania się, próbując każdego rozwiązania, jakie mogłem znaleźć, w tym uaktualnienia do „El Capitan”. W końcu zrezygnowałem i wróciłem do korzystania z mojej „myszy laserowej Targus Bluetooth”. Wtedy wpadłem na pomysł. Wcześniej podczas korzystania z myszy Targus wszystkie inne myszy Bluetooth (mam też „Mighty Mouse”) były wyłączone. Pomyślałem więc, dlaczego nie wypróbować jednocześnie myszy Targus i Magic. Oto sekwencja. Wyłącz Magiczną Mysz Włącz i podłącz Mysz Targus WŁĄCZ Magiczną Mysz Zostaw Targus włączony podczas testowania Magii na może kilka godzin (z czego czujesz się zadowolony) Kiedy wszystko jest w porządku, wyłącz Targus. Dla mnie teraz wszystko jest idealnie z Magią, więc po kilku godzinach postanowiłem ponownie uruchomić komputer Mac, (Pozostaw Magię włączoną, a inne myszy wyłączone) Magia zaczęła się od razu po ponownym uruchomieniu i od 5 dni działa idealnie. Zamierzałem przetestować tę procedurę za pomocą Mighty Mouse, ale jak wszyscy się cieszą, nie chciałem pchać szczęścia, ale czuję, że jeśli masz lub masz dostęp do innej myszy bluetooth, to powinno działać. Naprawdę mam nadzieję, że to zadziała dla ciebie ...


0

Mam Magic Mouse II (ponieważ oryginalna Magic Mouse dokonała rozłączenia / ponownego połączenia). Główne różnice: + 10 USD i wbudowany akumulator. Tzn. Nie ma dostępu do akumulatora. BTW, dodanie przekładek do baterii nie stanowiłoby problemu, ponieważ moje myszy rozłączają się i ponownie łączą, siedząc bezczynnie przy MacBooku Pro.

Wynik z nową myszą : ten sam problem. Myślę, że wrócę do Geniusza, który „dał” mi nową mysz, ale uzbrojony w niektóre z przedstawionych tu odpowiedzi. Głównie martwisz się o zakłócenia Wi-Fi. Pracując w domu, potrzebuję obu systemów bezprzewodowych.


0

Posiadaj jedną dodatkową mysz z kablem. Najpierw przejdź do Preferencji systemowych -> Mysz, skonfiguruj mysz Bluetooth, kliknij myszą, usuń ją. Następnie wyłącz Wi-Fi. Następnie wyszukaj mysz ponownie, a Mac ją znajdzie. Teraz działa!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.