Jak mogę wyłączyć ekran na MacBooku, gdy mam skonfigurowany monitor zewnętrzny?


11

Mam monitor zewnętrzny i chcę, aby ekran MacBooka stał się pusty lub czarny, aby zamiast tego mógł skupić się na monitorze. Na moim komputerze z systemem Windows funkcja F5 robi to.

Odpowiedzi:


5

Przytrzymaj przycisk zmniejszania jasności ekranu u góry klawiatury, ściemni się i ściemnia, a na koniec przeskakuje na czarny ekran (podświetlenie ekranu faktycznie się wyłączy). Aby cofnąć ekran, naciśnij przycisk zwiększania jasności ekranu.


9

Włącz MacBooka bez podłączonego zewnętrznego wyświetlacza.

Zamknij pokrywkę i pójdzie spać.

Podłącz zewnętrzny monitor i zewnętrzną klawiaturę przez USB.

Teraz obudź się, pisząc na zewnętrznej klawiaturze. Jeśli nie masz klawiatury USB (być może używasz klawiatury i myszy BT), możesz użyć pilota Apple, aby obudzić MacBooka, gdy jego pokrywa jest zamknięta.

MacBook powinien obudzić się z monitorem zewnętrznym jako jedynym monitorem.


3
Wygląda na to, że nadal chce się podnieść?
mindless.panda

1
Mysz / klawiatura Bluetooth może się również obudzić.
mspasov

1
@mindless Gdy komputer się obudzi, możesz ponownie otworzyć pokrywę, a wyświetlacz jest nadal wyłączony
Kyle Cronin

Kyle, jak przejść od tego stanu do ponownego włączenia głównego ekranu?
mindless.panda

@mindless Przejdź do Preferencji systemowych -> Wyświetlacze i kliknij „Wykryj wyświetlacze”
Kyle Cronin

4

Wydaje się, że nie ma gotowego sposobu na zrobienie tego w Mac OS, ale dzięki tej wtyczce innej firmy https://github.com/Eun/DisableMonitor rozwiązuje problem! Wystarczy pobrać i uruchomić aplikację z przycisku w pokazanym pliku Readme, a na pasku menu pojawi się ikona, tak jak robi to Airplay, a następnie wybierz monitor lub monitory oraz opcję Wyłącz.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.