Usuń wszystkie duplikaty z biblioteki iTunes


14

Chcę usunąć wszystkie duplikaty z mojej biblioteki, aby uznać, że utwór musi mieć takie samo kodowanie, bity i czas trwania.


W jaki sposób funkcja „Wyświetl dokładne duplikaty” nie pozwala wyczyścić utworów spełniających podane kryteria?
bmike

Odpowiedzi:


10

Możesz użyć domyślnego silnika iTunes, aby znaleźć duplikaty:

Plik> Wyświetl duplikaty

duplikaty

Lub użyj oprogramowania innej firmy, takiego jak TuneUp lub TidySongs .


Pamiętam, że ktoś później zadał to samo pytanie, ale nie mogę go znaleźć, a ty też nie działasz dobrze, zanim wyślemy iTunes Powielony działał dla mnie błąd.
Am1rr3zA

Byłem również pewien, że ktoś już opublikował to pytanie, ale ja też nie mogę go już znaleźć. Przynajmniej nie jestem szalona! Wiem, że wbudowana funkcjonalność jest błędna, dlatego dodałem linki do oprogramowania innych firm.
Studer

Inna alternatywa, którą mogę gorąco polecić: Dupin
Chealion

1
Wiedziałem o tej opcji, ale chciałem automatycznego sposobu na usunięcie duplikatów
Aragorn,

Takie podejście (przynajmniej od 10.5.1) nie spełni wymagań pytania: piosenki nie muszą mieć „tego samego kodowania”, aby można je było rozpoznać jako duplikaty.
orome

5

„Pokaż duplikaty” zostało usunięte z iTunes 11. Ponieważ musimy teraz usuwać duplikaty z aplikacji innych firm, korzystam z Tune Sweeper .


Chodź jabłko, ten problem jest całkowicie śmieszny i szalony, napraw go !!!
jlarson

1
To nie jest prawda, został przeniesiony do „Widok> Pokaż zduplikowane elementy / (alt) Pokaż dokładnie zduplikowane elementy”
ihatetoregister

4

Jeśli włączysz iTunes Match, duplikaty będą teraz oznaczone ikoną :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Należy jednak pamiętać, że takie pliki nie muszą mieć „tego samego kodowania”, aby można je było rozpoznać jako duplikaty. Należy również pamiętać, że (niewygodnie) plik oznaczony jako Dopasuj jako duplikat (a zatem „pomijany”) może nie mieć „najlepszego” kodowania powielonych plików. Na przykład możesz zobaczyć:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W takim przypadku, aby skończyć z jednym utworem, zarządzanym przez Match, z utworem o wysokiej przepływności na twoim komputerze, musisz usunąć oba utwory, pozostawiając tylko ten zarządzany przez Match (pierwszy powyżej)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

a następnie pobierz utwór „Kupiony” z iCloud

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To w połączeniu z istniejącym Display Exact Duplicatespowinno pomóc każdemu w użyciu istniejących narzędzi do przerzedzania duplikatów, które są dokładnie dopasowane.
bmike

3

Oto dwie dodatkowe opcje: Bezpłatnie - DupeGuru Shareware - iDupe

Nie próbowałem jeszcze DupeGuru, ale iDupe działało całkiem dobrze dla mnie, chociaż musiałem wykupić zamówienie. Najpierw wybrałbym błędne „wyświetlanie duplikatów” iTune, a następnie użyłem tego wyboru do uruchomienia iDupe. Przyspieszyło to trochę. Chciałbym zobaczyć, czy DupeGuru poprawia rzeczy, sprawdzając odciski palców audio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.