Macbook Air - bateria rozładowuje się podczas snu (ale nie po wyłączeniu)


17

Bateria mojego MacBooka Air (13 cali, połowa 2011 r.) Wyczerpuje się z ~ 100% do ~ 85% w ciągu nocy. Problem zaczął się dopiero kilka miesięcy temu. Obecnie korzystam z yosemite, ale problem zaczął się na indywidualnościach. Moja liczba cykli baterii wynosi ~ 130.

Próbowałem całkowicie rozładować akumulator, a następnie ponownie go naładować, ale wydaje się, że nie przyniosło to żadnego efektu. Przeczytałem również dokumentację dotyczącą baterii firmy Apple, ale też nie mogę nic znaleźć. Niestety większość postów na forum, które znalazłem, dotyczy baterii, które przechodzą ze 100% do 1% z dnia na dzień - mam problem ze znalezieniem czegoś o utracie ~ 15% z dnia na dzień.

Wyniki z pmset -g

Active Profiles:
Battery Power    1
AC Power    2*
Currently in use:
 standbydelay     4200
 standby       1
 womp         1
 halfdim       1
 hibernatefile    /var/vm/sleepimage
 darkwakes      1
 networkoversleep   0
 disksleep      10
 sleep        10
 hibernatemode    3
 ttyskeepawake    1
 displaysleep     10
 acwake        0
 lidwake       1

Oto wyniki z syslog | grep -i "Wake reason"ostatnich 24 godzin. Wczoraj uśpiłem komputer około 18.00 i obudziłem go dziś rano o 9:56. W tym okresie bateria wzrosła ze 100% do 85%.

Nov 18 09:51:00 prime kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.LidOpen (User)
Nov 19 09:56:57 prime kernel[0] <Notice>: Wake reason: EC.LidOpen EHC2 (User)

1
Potrzebujemy od ciebie informacji. w polu Terminal wpisz „pmset -g” i wklej tutaj wynik.
Ruskes,

Dodano - chętnie dodam dodatkowe informacje.
jerhinesmith

Co powiesz na Power Nap, czy to też jest wyłączone?
Shane Hsu,

Odpowiedzi:


8

Miałem ten sam problem, który pojawił się po zainstalowaniu całkowicie nowej baterii w MacBooku Air pod koniec 2011 roku. Od 100% obudziłem się następnego dnia, aby znaleźć baterię na 28%.

Wykopałem więc niektóre badania, które przeprowadziłem i dotyczą one tego polecenia:

sudo pmset -a hibernatemode 25

Po zbadaniu twojego ustawienia widzę, że twoje nie ma 25, ale 3, jeśli nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu, może to być to.

Oto dodatkowe informacje na ten temat z forów dyskusyjnych Apple: https://discussions.apple.com/thread/4729695?start=0&tstart=0

Możesz zobaczyć zalety i wady robienia tego. Cytuję udokumentowane różnice:

hibernatemode = 3 domyślnie na obsługiwanych urządzeniach przenośnych. System zapisze kopię pamięci w pamięci trwałej (na dysku) i zasila pamięć podczas uśpienia. System obudzi się z pamięci, chyba że utrata zasilania zmusi go do przywrócenia z obrazu dysku.

hibernatemode = 25 System zapisze kopię pamięci w pamięci trwałej (dysku) i odłączy zasilanie pamięci. System przywróci obraz dysku. Jeśli chcesz „hibernacji” - wolniej śpi, wolniej budzi się i wydłuża czas pracy baterii , powinieneś użyć tego ustawienia.

Jeśli zauważę lepsze wyniki, zrobię dobrze, aby opublikować je tutaj jako dowód. Powodzenia!


Dzięki! Dam temu szansę. Skończyłem całkowicie przeformatować komputer, aby sprawdzić, czy problem sam się rozwiąże - niestety nadal dzieje się to samo.
jerhinesmith,

Witam ponownie, myślę, że powinienem dokonać krótkiej aktualizacji; z moim, już prawie 7 miesięcy, nadal cieszę się z korzyści sudo pmset -a hibernatemode 25. Mogę zaświadczyć, że działa, a teraz mogę z radością podróżować i nie wyczerpać energii baterii między spotkaniami.
LAK

1
Szczerze mówiąc, jedyną opcją, która naprawiła dla mnie ten problem, było zresetowanie SMC . Oczywiście w pierwszej kolejności wyłączyłem także Bluetooth, sieć i powiadomienia.
andreszs

1

Aby lepiej zrozumieć, co robi podczas snu i co zużywa baterię:

Twój system jest ustawiony na absolutny sen (brak aktywności) przez 4200 sekund (co jest standardem)

Masz włączoną opcję „womp - wake on ethernet magic packet”.

Jeśli nie potrzebujesz tego, możesz to wyłączyć za pomocą sudo pmset womp 0

Możesz wyszukać przyczynę wznowienia, korzystając z poniższych w Terminalu

syslog | grep -i "Wake reason"

Więcej szczegółów znajduje się w dzienniku konsoli.

Poszukaj aktywności, która ma miejsce po zainicjowaniu snu i zaczyna się około 4 godzin po śnie, zaczynając od komunikatu:

kernel[0]: Wake reason: EC.SleepTimer (SleepTimer)

Teraz spójrz, co robi po tej linii.


Wysłałem wynik z syslog - nie wygląda to jednak na coś obciążającego. Czy to może być zła bateria? Moje (naiwne) przypuszczenie wykluczyło to ze względu na to, że akumulator zachowuje pełne naładowanie, jeśli wykonam pełne wyłączenie zamiast zamknięcia pokrywy.
jerhinesmith

Jest to połączenie baterii, ale także powodów, dla których się budzi, które zużywają baterię. Jak widać, „Powód budzenia: RTC (Alarm)” działa co 2 godziny. To zwiększy zużycie baterii.
Ruskes,

RTC (Alarm) nie wydaje się jednak występować, gdy jest zasilany z baterii. Czy możliwe jest, że akumulator rozładuje się o 15% w ciągu nocy, nie budząc się ze snu?
jerhinesmith

Nie, jeśli nic się nie dzieje, dobra bateria nie powinna wyczerpać więcej niż 5%. Jestem zdezorientowany, czy twoje dzienniki pochodzą z baterii lub z zasilania, czy mieszane?
Ruskes,

1
NOTE: Most system logs have moved to a new logging system. See log(1) for more information.
Django Reinhardt

0

Miałem ten sam problem z moim MacBookiem Air. Próbowałem różnych ustawień itp., Nie działało. Potem zauważyłem jeden wzór - jeśli miałem Chrome działający, dzieje się tak, ale jeśli rzuciłem chrom przed zamknięciem pokrywy, bateria pozostaje. Tak właśnie robię teraz. Upewniam się, że Chrome nie działa po zamknięciu pokrywy.


bardzo dziwne zachowanie .. po zamknięciu pokrywy MBA powinno po prostu utrzymywać pamięć przy życiu. Posiadanie Chrome lub jakiegokolwiek innego narzędzia nie powinno zmieniać zużycia baterii. A może zużywa mniej energii, jeśli używa się mniej pamięci RAM?
Fredv,

0

Gdy dowolny komputer śpi, nadal zużywa energię, aby utrzymać pamięć RAM. Inną rzeczą, którą robią macs, jest od czasu do czasu sprawdzanie nowych wiadomości e-mail i powiadomień nawet podczas snu. Ta funkcja nazywa się drzemką. Aby to wyłączyć, odwiedź stronę https://support.apple.com/en-us/HT204032 .

Rady Leslie pomogą jeszcze bardziej w hibernacji zamiast snu.


0

Miałem ten problem z moim nowym MacBookiem Pro raz. Odkryłem, że mam włączoną funkcję NoSleep (nawet przy zamkniętej aplikacji). Jeśli masz zainstalowany program NoSleep, wyłącz go.


0

Miałem ten problem z moim MBP i iMac 5K (automatyczne wybudzanie w trybie uśpienia. To była właściwie wina aplikacji Dysk Google; po jego usunięciu problem został rozwiązany.


0

Miałem ten sam problem, winowajcą była aplikacja Flux. Wyłączyłem aplikację flux i wszystko wróciło do normy dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.