Co powoduje otwarcie iTunes?


3

Niedawno przejdę przez okresy, w których iTunes ciągle się otwiera. Nigdy nie odtwarza ani nie ładuje żadnych plików ani adresów URL. Ale nie mogę zrozumieć, co powoduje otwarcie. Czy jest gdzieś dziennik, który pokazuje, dlaczego aplikacja została otwarta? Prawdopodobnie wynika to z jakiegoś powiązania plików.


To samo stało się ze mną ... Używam MacOS Sierra z iTunes 12.6
Wrerf

Odpowiedzi:


6

To bardzo stare pytanie, ale mogę przyznać, że rezygnuję z szukania źródła na dość długi czas. Okazuje się (w moim przypadku), że magiczny „czwarty przewodnik” w porcie słuchawkowym, który jest używany do mikrofonu, jest również używany do zdalnego sterowania. tzn.: zwiększanie / zmniejszanie głośności, odtwarzanie / pauza, następny / poprzedni itp. Działa to poprzez zwieranie tego czwartego przewodu na różne sposoby . Kiedy przewód do moich słuchawek, z tylko 3 przewodnikami, zakręcił się swobodnie, mój laptop pomyślał, że nacisnąłem przycisk odtwarzania, co spowodowało otwarcie iTunes.

(Widziałem również podobne rzeczy ze słuchawkami bluetooth, jak wspomniano powyżej.)


3

Wystąpił również ten problem. Wyłączyłem wszystkie automatyczne pobieranie w iTunes. Następnie w Preferencjach systemowych „usuwam” d Pomocnika iTunes - który niczego nie usunął i mógł nie mieć żadnego efektu. Później odkryłem, że to właśnie wtedy, gdy włączyłem / podłączyłem słuchawki Bluetooth, iTunes otworzył bez żadnego powiadomienia w tle.

Nie znalazłem jeszcze sposobu na obejście tego, ale przynajmniej wiem, co go spowodowało.

Tak było z iTunes 11.4 i OS X 10.9.5

Oczywiście może to być, ale nie musi, to, co dzieje się z twoją konfiguracją. Byłbym zainteresowany dowiedzieć się, czy inne rzeczy również to powodują.


1

Właśnie miałem problem z uruchomieniem. Po niezwykle frustrującym procesie rozwiązywania problemów zdałem sobie sprawę, że mój komputer Mac przyjmuje polecenia z mojego uniwersalnego pilota telewizyjnego Logitech (którego próbowałem użyć z moim telewizorem). Za każdym razem, gdy naciskałem przycisk OK na pilocie, iTunes zaczynał odtwarzać. Nigdy nie próbowałem sparować tego pilota z komputerem Mac.


0

Pomyślę o tym, by otworzyć Console.app i przefiltrować (prawy górny róg) „iTunes”.

Inna myśl: czy istnieje iDevice, który okresowo synchronizuje Wi-Fi w tej samej sieci? Nie wiesz, jak to przetestować poza wyłączeniem Wi-Fi.


AFAIK, iDevices nie pozwoli ci zsynchronizować się przez Wi-Fi, jeśli iTunes nie jest otwarty (zostanie wyszarzony).
SilverWolf,

0

Ponieważ dzieje się to na moim komputerze, domyślam się, że jest to połączenie głośników bluetooth. Ponieważ wyłączyłem wszelkie automatyczne aktualizacje w iTunes i usunąłem program z elementów startowych. Wyłączono także udostępnianie na komputerze. OSX 10.10.3 itunes 12.1.2.27. To naprawdę nic, ale jest bardzo denerwujące.


0

Sam też doświadczyłem otwierania aplikacji iTunes. Uważam, że winowajcą jest również podłączenie zewnętrznego głośnika. Chociaż nie miałem podłączonych słuchawek, miałem podłączone głośniki zewnętrzne.

Uświadomiłem sobie, że elektryczność statyczna z wentylatora okiennego bezpośrednio przy moim biurku mogła być odpowiedzialna za ładunek elektrostatyczny i usterkę. Zapaleni użytkownicy wiedzą, jak konserwować wejścia komputerowe i pomocnicze przed kurzem i gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych (tj. Unikać kontaktu komputera z dywanem). Elektryczność statyczna może również płynąć z twoich palców!

Przeszedłem przez rolki magnetofonu do nagrywania i odtwarzania muzyki, użyłem demagnetyzera głowicy taśmy, aby wyeliminować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych z mojego komputera, ekranu i kabli. Ja nie zalecamy użycie de magnetyzer, ponieważ może to spowodować uszkodzenie dysku twardego i / lub uszkodzony lub skasować zapisanych danych.

To powiedziawszy, prostszym i bezpieczniejszym sposobem na zmniejszenie i / lub wyeliminowanie ładunków elektrostatycznych do komputera i akcesoriów może być przetarcie arkusza suszarki . Nie mogę potwierdzić jego skuteczności, ale zdecydowanie uważam, że warto spróbować.


0

W moim przypadku było to zdecydowanie połączenie zewnętrznego głośnika / słuchawek. Podłączyłem głośniki zewnętrzne i iTunes nadal otwierał się sam. Odłączyłem głośniki, bez problemu.


0

jeśli dzieje się na twoim komputerze z uruchomionym darmowym programem Malwarebytes może go znaleźć i naprawić - jeśli znajdzie jakieś elementy, usuń je. Szybko i łatwo.


To nie jest złośliwe oprogramowanie, jest to znane „zachowanie” MacOS.
smci
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.