Dlaczego opróżnianie śmieci jest o wiele wolniejsze niż RM? [duplikować]


12

Jeśli w koszu jest wiele plików, Finder czasami wyświetla pasek postępu z informacją (na przykład) „Przygotowanie do usunięcia 62 736 plików”, a następnie inny pasek postępu dla faktycznego usunięcia. Dla porównania, usunięcie tych samych plików z wiersza poleceń jest prawie natychmiastowe.

Co robi Finder tak długo? Czy pomijanie tego przez system poprzez usuwanie plików jest szkodliwe dla mojego systemu rm?


1
Zobacz to .
tubedogg

1
To pytanie pokrywa się z tym, w jaki sposób Finder może opróżnić Kosz szybciej niż „rm -rf /Volumes/Foo/.Trashes/501/*”? która ma zaakceptowaną odpowiedź, ale ładnie obejmuje sytuacje odwrotne; gdzie Finder jest szybszy niż rm. Wydaje się, że prędkość względna jest kontekstowa.
Graham Miln

Odpowiedzi:


-1

Jest to przypadek edycji „destrukcyjnej” vs. „nieniszczącej”. Podobnie jak w dawnych czasach wycinania i sklejania taśmy audio lub filmu, edycja była destrukcyjna, podobnie jak polecenie RM. Wpisujesz polecenie, naciskasz ENTER, a RM jest natychmiast wykonywane.

Z drugiej strony przenoszenie plików do folderu TRASH jest po prostu tym, a system odpowiada: „Poczekaj, aż dowiem się, ile rzeczy muszę przenieść”. Płacisz na czas za możliwość cofnięcia możliwego przypadkowego skasowania. W dawnych czasach zwykle nie mieliśmy szczęścia w komputerach, filmach lub taśmach. :-)


Nie jestem pewien, czy odnosi się to do tego, o co właściwie pyta pytanie - nie chodzi o przenoszenie plików do kosza, ale o opróżnianie kosza.
grg

Mówiąc najprościej, rm bezpośrednio usuwa nagłówki plików z plików i katalogów, oznaczając je jako wolne, a dane pliku są nadal na dysku. (Flaga -P w rm zapisuje dane w trzech przebiegach, skutecznie je usuwając.) Jednak usunięcie kosza w programie Finder wiąże się z koniecznością przeniesienia plików do folderu .Trash, co pozwala również na zduplikowanie elementów
IconDaemon

3
Tak, chodzi o faktyczne opróżnianie kosza, a nie przenoszenie się do kosza. @IconDaemon: brzmi bardziej jak to, czego szukam, ale folder .Trash to miejsce, w którym znajdują się pliki, gdy znajdują się w koszu, prawda? Co robi Finder, gdy faktycznie opróżniam kosz, który trwa o wiele dłużej niż usuwanie nagłówków plików?
Nate Cook
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.