Ustaw Gmaila w chrome jako domyślną aplikację e-mail dla Yosemite


2

Uwielbiam mojego MacBooka, ale nie jestem wielkim fanem poczty. Czy mogę ustawić Gmaila w Chrome jako domyślną aplikację e-mail dla Yosemite, aby po kliknięciu linków e-mail zostałem tam wysłany do nowej wersji roboczej?

Zrobiłem to wcześniej na innych systemach.

Odpowiedzi:


1

Aby ustawić domyślny moduł obsługi protokołu w przeglądarce Chrome, odwiedź dowolną aplikację internetową lub stronę internetową, które obsługują moduły obsługi protokołu (np. Gmail dla mailto :, Kalendarz Google dla webcal:), a po prawej stronie zobaczysz ikonę modułu obsługi protokołu << >> na pasku adresu kliknij tę ikonę, aby ustawić domyślny moduł obsługi.

http://www.ashout.com/complete-guide-to-google-chrome-handlers/


0

Raczej...

Jeśli masz na myśli „kiedy kliknę link„ mailto: ”na stronie internetowej, czy może przejść do mojej karty Gmail w Chrome zamiast Mail.app firmy Apple”. odpowiedź brzmi tak.

W Chrome przejdź do Ustawienia -> Zaawansowane -> Ustawienia treści. Przewiń w dół do modułów obsługi -> zarządzaj modułami obsługi i wybierz Gmail z linku mailto.

Bardziej kompletny samouczek dla Chrome, Firefox i IE można znaleźć tutaj.


0

Próbowałem to zrobić, ale natknąłem się na problem polegający na tym, że moje okno „Zarządzaj programami obsługi” było puste i nie mogłem nic do niego dodać.

Oto rozwiązanie javascript, które działa, nawet jeśli okno programu obsługi nie działa. Pomyślałem, że opublikuję to tutaj, na wypadek, gdyby ktokolwiek znalazł ten post i miał ten problem.

  • Upewnij się, że jesteś zalogowany do Gmaila, a aktywne okno jest główną stroną Gmaila (inaczej nic się nie wydarzy).
  • Skopiuj / wklej to w pasek adresu: javascript: navigator.registerProtocolHandler („mailto”, „ https://mail.google.com/mail/?extsrc=mailto&url=%s ”, „Gmail”)
  • Dodaj javascript: w razie potrzeby ponownie na froncie, ponieważ po wklejeniu Chrome prawdopodobnie przyciął wszystko przed dwukropkiem. Następnie wciśnij Enter.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.