Notatki nie synchronizują się do iCloud z OS X Yosemite


10

Ok, to jest bardzo frustrujące i dziwne. Od pewnego czasu mam synchronizację notatek z iCloud i nigdy tak naprawdę nie byłem w stanie dowiedzieć się, kiedy notatki zostały zsynchronizowane. Zawsze wydawało się to dość przypadkowe. W każdym razie moje notatki z iOS 8 na iPhonie 5S są zsynchronizowane z iCloud w porządku, ale aplikacja Notatki na moim Macu odmawia synchronizacji z iCloud. W rezultacie żadne zmiany / nowe notatki nie są wypychane do iCloud, a notatki z mojego iPhone'a nigdy nie są synchronizowane z moim komputerem Mac.

W ustawieniach iCloud włączyłem Notatki, ale to nie działa. Próbowałem także go wyłączyć i włączyć kilka razy, ale to po prostu nie działa. Wyłączyłem synchronizację programu Notes dla wszystkich innych kont internetowych na moim komputerze Mac, więc jest włączony tylko na koncie iCloud.

Co tu się dzieje na ziemi? Z góry dziękuję!


Czy upewniłeś się, że Twój identyfikator Apple jest taki sam na komputerze i telefonie iPhone?
dwightk

@dwightk Tak, to ten sam Apple ID, ponieważ mam tylko jeden. :-)
ba0708,

Odpowiedzi:


1

Tylko kontynuacja tego. Nie powiedziałbym, że naprawiłem problem, ale wydaje się, że zamknięcie i otwarcie aplikacji Notatki umożliwia ponowne zsynchronizowanie. Jednak nadal przestaje automatycznie synchronizować. Nie jestem pewien, czy tak się stanie po przebudzeniu komputera Mac ze snu, co często robię. Niemniej jednak wydaje się, że ponowne uruchomienie aplikacji działa do tej pory.

Upewnij się także, że przeglądasz „Wszystkie notatki” lub „Notatki” w sekcji „iCloud” na pasku bocznym aplikacji Notatki, a nie tylko notatki lokalnie na komputerze Mac. Zdarzyło mi się to raz, ponieważ ukryłem pasek boczny (przeciągnij krawędź lewej strony okna w prawo, aby wyświetlić go ponownie).

Wygląda na to, że jest to błąd w aplikacji Notatki na OS X, ponieważ synchronizacja działa poprawnie między iOS i iCloud. Na razie moim rozwiązaniem jest ręczne ponowne uruchomienie aplikacji Notes, gdy chcę synchronizować, co jest do bani, ale przynajmniej synchronizuje!


1

Z tego, co widziałem w aplikacjach takich jak Notatki, Liczby i Strony ... Teraz działają one jak zwykłe aplikacje, które szukają plików „systemu plików”. czyli coś na lokalnym dysku.

Kiedy odpalasz aplikację obsługującą iCloud, musisz otworzyć dokument, w Ulubionych jest „iCloud Drive”, a teraz rzeczy są tam przechowywane, w folderach odpowiadających ich aplikacjom, tj. Numery, Strony itp.

Co do synchronizacji .. Nie musisz się tym martwić. Apple sobie z tym radzi .. Niestety, jeśli chcesz przejść bezpośrednio z aplikacji 1 na urządzeniu 1 do aplikacji 1 na urządzeniu 2 w ciągu 1 sekundy, to się nie stanie.

edytować

Aby rozwiązać ten problem, to, co zrobiłem w przeszłości, to usunięcie kontenera, w którym mieszka dana aplikacja, i ponowne uruchomienie.

np. w twoim przypadku .. notatki mieszka w: ~/Library/Containers/com.apple.Notes

Problem polega na tym, że kiedy to zrobisz, prawdopodobnie stracisz notatki, które masz ... Te, które są już w iCloud, ponownie wyślą z powrotem na komputer Mac, z którego usunąłeś pojemnik na notatki.

Należy pamiętać, że po wykonaniu tej czynności WYSOKIE zaleca się wykonanie „uprawnień do naprawy” na dysku, aby uprawnienia do piaskownicy / listy ACL zostały zresetowane.


Problemem, jaki ma OP, jest to, co zrobić, gdy Apple tego nie obsługuje
użytkownik151019,

Zaktualizowany post ...
Adrian Sluyters

Daj temu człowiekowi nagrodę !! (I nie Downvote beacause dont zrozumieć odpowiedź -”)
Baldráni

Oto rozwiązanie: • 1 Zamknij notatkę i pocztę. • 2 Rób jak mówi: wymaż, z którym ~/Library/Containers/com.apple.Notesmożesz chcieć zrobić to samo, ~/Library/Containers/com.apple.Mailale możesz stracić trochę, jeśli wcześniej nie miałeś synchronizacji. • 3 Uruchom ponownie komputer • 4 Przejdź do Icloud w systemie preferencji, odłącz się i podłącz ponownie. • przejście do terminalu i to zrobić: diskutil repairPermissions /. 5 • Ciesz się!
Baldráni

2
Nie tylko nie działało to dla mnie, ale nie mam nawet narzędzia „diskutil repairPermissions”. OSX 10.11.5.
JulienD
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.