Jak naprawić popsutą tablicę partycji MacBook?


3

Zepsułem dysk mojego komputera Mac, wykonując partycje gparted. Teraz nic się nie uruchamia (oprócz pendrivów), a dysk ratunkowy OS X rozpoznaje dysk jako Virtual Whole Disk. Nic nie działa, naprawa lub partycjonowanie dysku powoduje błędy.

Czy istnieje narzędzie Linux do całkowitego sformatowania dysku, gdybym mógł ponownie zainstalować Mac OS X? To bardzo pilne, bardzo się denerwuję, bo jest do pracy i naprawdę nie wiem, co robić. Nie muszę odzyskiwać danych, wystarczy ponownie zainstalować.


Dlaczego nie uruchomić do odzyskiwania HD i zainstalować ponownie? Po co angażować Linuksa, gdy Mac może się naprawić bez zewnętrznych narzędzi lub kabli innych niż zasilanie i Internet.
bmike

Narzędzie nie może sformatować dysku. Ciągle rzuca błąd :(
Gab

1
ok, rozwiązałem problem: utworzyłem partycjonowaną płytę CD na żywo, sformatowałem wszystkie partycje jako HFS +, a następnie narzędzie do odzyskiwania systemu OS X mogło rozpoznać dysk. :)
Gab

Proszę odpowiedzieć na to samo. Twoje rozwiązanie pomoże innym :-)
bmike

2
Obecnie ponownie instaluję system OS X. Jeśli proces będzie mógł zakończyć się poprawnie, opublikuję odpowiedź. Chcę się upewnić, że naprawdę znalazłem rozwiązanie. Dzięki!
Gab

Odpowiedzi:


1

Tak. Uruchom odzyskiwanie systemu Mac i zainstaluj ponownie (lub napraw) dysk.


To nie działa. Narzędzie nie jest w stanie rozpoznać dysku, ponieważ został uszkodzony z GParted (tak myślę).
Gab

@Gab, ups, przepraszam za moją ignorancję!
Spotlight

1

Wreszcie rozwiązano problem. Użyłem GParted Live USB, ponownie sformatowałem partycje jako HFS +, a następnie użyłem OS X na USB, aby usunąć wszystkie partycje i utworzyć nową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.